Olej na podlahu

Vhodná údržba olejované dřevěné podlahy v interiéru nebo dřevěné venkovní terasy se neobejde bez správného výběru oleje na podlahu.

Dřevěné olejované podlahy působí přirozeným přírodním dojmem. Pro to, aby tak působily i nadále, je na jejich ochranu používat vhodný olej na podlahu, který Vám doporučíme ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o.

Nejen vhodný úklid, ale také kontrola, dřevěných podlah je nutností. U dřevěných podlah v místnostech i na venkovních plochách musíte včas zajistit odstranění vzniklých vad, nebo zajistit vhodnou renovaci těchto krytin. Dřevěná podlaha je přírodní materiál, vyžadující vhodné čistící a ošetřující prostředky, jako je například olej na podlahu. Použitím nevhodného univerzálního čističe, nebo špatného postupu údržby, způsobíte trvalé poškození nebo minimálně zkrácení životnosti Vaší dřevěné pochozí plochy.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí svým zákazníkům široké spektrum podlahovin pro vnitřní i venkovní pochozí plochy podlah. Právě Vám můžeme pomoc při výběru takové krytiny, která pro Vás bude tou pravou. Poradíme Vám také s výběrem vhodných přípravků pro úklid a ochranu těchto ploch. Jedním z nich je olej na podlahu. Oblíbeným materiálem pro pokládku interiérových podlah i venkovních teras je dřevo. Vhodný postup jeho údržby a včasná renovace s použitím oleje na podlahu je u těchto ploch nutností.

Olej na podlahu prodlouží její životnost

Společnost Podlahy Praha s.r.o. je specialistou na dodání a montáž dřevěných pochozích ploch. Své zkušenosti dokáže jistě zúročit i u Vašich podlah. Naše praktické postřehy v oboru dřevěných podlah z evropských jehličnatých a listnatých dřevin, z exotických dřevin i tepelně upravených variant dřevěných teras Thermowood, už roky předáváme našim zákazníkům. Daří se nám úspěšně řešit také venkovní pochozí plochy z dřevoplastů WPC. Každé dřevo, které použijeme na pochozí plochu, doplníme o vhodný olej na podlahu.

Olej na podlahu, použitý na pochozích krytinách v interiéru

 • Použití na povrchy nově položených dřevěných podlah.
 • Používá se při renovaci stávajících olejovaných dřevěných podlah.
 • V některých případech je jeho použití doporučeno pro nové dřevěné podlahy s olejovaným povrchem z výroby.
 • Vytváří ochrannou vrstvu povrchu dřevěné podlahy.
 • Barvená varianta oleje na podlahu změní celkový vzhled pochozích ploch.
 • Olejované povrchy dřevěných podlah jsou vhodné pro renovace podlah
 • Zabraňuje pronikání nečistot do dřeviny podlahy.

Olej na podlahu, použitý na venkovních terasách

 • Olej na podlahu v exteriéru je užíván pro nově položené venkovní dřevěné terasy.
 • Pevné pochozí plochy ze dřeva nebo dřevoplastu WPC je potřeba dvakrát do roka, na jaře a na podzim, důkladně vyčistit.
 • Čištění a následné olejování může probíhat strojově nebo ručně.
 • Olej na podlahu teras zpomaluje oxidaci povrchu použité dřeviny.
 • Prodlužuje životnost venkovních dřevěných ploch.

Olej na podlahu pomůže k jedinečnému vzhledu dřevěné podlahy

Dřevo na terasách je denně vystaveno klimatickým změnám, slunečnímu záření, ale také škůdcům a houbám. Tyto podmínky urychlují jeho rozkladné procesy. Jestliže své dřevěné terase nevěnujete patřičnou péči vhodnými prostředky, zkracujete tím její životnost. Šednutí dřeva, kterou způsobuje sluneční záření, zpomalíte správně zvoleným olejem na podlahu a postupem pro renovaci teras. Životnost dřevěné terasy pomůže prodloužit vhodný exteriérový olej na podlahu s UV filtrem.

WOCA, BONA, OSMO a Saicos, jsou prověřenými výrobci, kteří dodávající čistící a údržbové přípravky, i olej na podlahu ze dřeva. Na základě našich zkušeností a ohlasů klientů, jsou oleje od těchto výrobců voleny jako jedny z nejvhodnějších pro renovace stávajících olejovaných dřevěných podlah. Postup renovace a vybraný čisticí přípravek na dřevěné podlahy doplňte o správný olej na podlahu v provedení s pigmentem barvy konkrétní dřeviny, v barevné, nebo v přírodní neutrální verzi.

Olej na podlahu aplikujte vždy až po důkladném vyčištění a vyschnutí podlahy

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabízí celou řadu přípravků pro čištění a osvěžení olejovaných povrchů dřevěných podlah. Vybrané čističe, jako je BONA Spray mop s čističem na olejované podlahy, nebo BONA Soap, umí interiérové dřevěné podlahy vyčistit bez kartáčování. Vyčištěná a suchá dřevěná podlaha, je připravena pro finální ošetření přípravkem olej na podlahu.

Pro naše klienty zajistíme čištění podlah, údržbu podlah, oživení i olejování dřevěných olejovaných podlah v interiérech i na venkovních podlahách. Pokud zjistíte, že Vaše dřevěné pochozí plochy ztratily svůj původní vzhled, oslovte společnost Podlahy Praha, s.r.o. a objednejte si  hloubkové vyčištění a olejování těchto krytin. Speciální olej na podlahu doporučujeme použít po důkladném vyčištění pochozí plochy podlahy.