Lina PVC

Lina PVC svými užitnými, kvalitativními a estetickými hodnotami splňují všechny požadavky na moderní podlahu pro bytovou a komerční výstavbu. Jedná se o vícevrstvou syntetickou podlahovou krytinu vyráběnou z polyvinylchloridu (PVC).

Lina PVC se mohou použít všude tam, kde není vhodný přírodní materiál. Jedná se o velmi pružný a praktický materiál, mají dlouhou životnost, vyznačují se vysokou odolností proti opotřebení a snadnou údržbou. Lina PVC jsou zajímavé především příznivou cenou, ale také výbornými uživatelskými vlastnostmi.

Vybíráte si novou podlahovou krytinu a mezi vaše hlavní požadavky patří vysoká odolnost, výběr v dekorech a cenová dostupnost? Pak jsou lina PVC tím správným výběrem!

Současná vyspělá technologie výroby lina PVC umožňuje vyrobit naprosto špičkové dekory.

Vyspělá moderní technologie výroby Lina PVC umožňuje vyrobit naprosto špičkové dekory. Často téměř nepoznáte, že se jedná o dokonalou imitaci různých druhů prken i s jejich kresbou, laminátových podlah, parket, bambusu, korku, dlažeb, kamenů, apod. V současné době je trh nasycen nepřeberným množstvím velice moderních, atraktivních a velmi žádaných abstraktních vzorů a barev.

Lina PVC - základní rozdělení

 • Homogenní PVC podlahové krytiny – jsou vyrobeny pouze z jedné vrstvy PVC hmoty. Jsou vysoce odolné a používají se do extrémně zatížených prostor (montážní haly, vstupní prostory, nemocnice, školy, jídelny apod.). Tyto podlahoviny nemají žádný vzor.
 • Heterogenní PVC podlahové krytiny - skládají se z několika na sebe nalisovaných vrstev (nášlapná vrstva, dekor, horní PVC, nosné vlákno, spodní PVC). Díky dekorům mohou imitovat dřevo, dlažbu, kámen, bambus, prkna a další materiály.

Lina PVC se vyrábí v různých šířkách od 2 do 4 metrů a tloušťkách od 2 do 4 mm. To umožňuje pokládku bez nastavování pásů a při pokládce z jednoho kusu vznikne jednolitý povrch. Lina PVC se pokládají zejména do prostor, ve kterých je nutné dodržovat vysoký hygienický a bezpečnostní standard podlahy - do laboratoří, ordinací nebo kosmetických salónů, školních jídelen, technologických a výrobních prostor.

Lina PVC - kde je možné je použít

Lina PVC objektová

 • tyto podlahy musí být odolné proti prošlapání, jsou na ně kladeny vysoké nároky na odolnost proti poškození, trvanlivost a chemickou odolnost povrchu. Musí být opatřeny protiskluznou úpravou. Jsou vhodné zejména pro školy, nemocnice či objekty lehkého průmyslu.

PVC podlahy bytové

 • na tyto podlahy není kladen tak velký důraz na odolnost povrchu proti prošlapání. Jsou určeny do obytných místností, pokud jsou opatřeny protiskluznou úpravou, lze je umístit i do kuchyní nebo koupelen.

Další velmi žádaným druhem jsou antistatická lina PVC, která jsou díky svým elektrostatickým vlastnostem vhodná pro operační sály, počítačové učebny nebo elektrorozvodny.

Lina PVC jsou téměř nezničitelná!

Lina PVC mají dobré tepelně-izolační a zvukově-izolační vlastnosti, jsou hygienická, velmi vhodné pro alergiky, proti laminátové podlaze dobře tlumí kročejový hluk. Lina PVC nevyžadují žádnou speciální údržbu, a jen tak něco je nepoškodí.

Lina PVC - výhody

 • vysoká odolnost vůči opotřebení
 • hygienická, vhodná i pro alergiky
 • nízké pořizovací náklady, ekonomická dostupnost
 • rozmanitost v šířkách (výběr šířek) od 2 do 4 metrů a tloušťkách
 • atraktivní vzhled
 • nepřeberné množství výběru dekorů a barev
 • odolnost proti vlhku a vodě
 • tlumí kročejový hluk, velice příjemné na došlap
 • dobrý teplotní vjem
 • vhodnost pro podlahové vytápění
 • jednoduchá a rychlá údržba

Pokládku lina PVC podlaháři udělají za vás!

O tom, jak bude v interiéru lino PVC vypadat také pokládka. Abyste lino PVC neodbornými zásahy nějak nepoškodili, doporučujeme pokládku přenechat odborníkům. Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. vám rádi pomohou. Umí lina PVC spolehlivě a rychle položit, tak abyste byli na 100% spokojeni.

Pokládka lina PVC s naší společností probíhá s co nejmenším zásahem do běžného chodu domácnosti nebo firemního provozu.

Lina PVC - pokládka

Volné pokládání

 • lina PVC lze v bytech a rodinných domech pokládat volně. Doporučená velikost místnosti by měla být maximálně do 20 m2.

 Celoplošné lepení

 • způsob pokládky lepením, doporučujeme pro plochy větší než 20m2. Důležité je, aby tyto plochy byly suché, s vyrovnaným povrchem a bez trhlin. Při celoplošném lepení je vždy nutné dodržovat pokyny výrobce lepidla. Více informací ohledně lepidla na PVC.

Lina PVC se velice snadno udržují a čistí. Při běžném znečištění stačí podlahu vysát pomocí vysavače nebo zamést. V případě potřeby lze lina PVC pomocí vlhkého mopu vytřít. Podlaha tak zůstane hygienicky čistá a beze skvrn.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí lina PVC v desítkách dekorů.

Lina PVC od společnosti Podlahy Praha

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let.

V naší vzorkové prodejně v ulici Komunardů 38, Praha 7 jsou k dispozici kompletní sortiment vzorků všech námi dodávaných dekorů lina PVC. Můžete si zde lina PVC na vlastní oči prohlédnout. Naši odborně vyškolení prodavači vám zde ochotně poradí při výběru správného druhu lina PVC podle jeho budoucího použití. Spočítají vám podle předloženého plánku místnosti potřebnou šíři lina PVC tak, aby byl minimalizován případný odpad z prořezu.

Ve vzorkové prodejně společnosti Podlahy Praha s.r.o. naleznete samozřejmě také široký výběr dalších podlahových krytin – laminátové podlahy, dřevěné podlahy, korky, koberce atd., veškeré příslušenství, které k podlahám patří a kvalitní podlahovou chemii.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí odborné poradenství, dodávku i pokládku lina PVC tzv. na „klíč“ – vše za vás zrealizuje náš dobře sehraný tým. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Naši profesionálové s dlouholetými zkušenostmi podlahy lina PVC dokonale znají a umějí využít všechny jeho vlastnosti. Na profesionálně odvedenou práci se u nás můžete stoprocentně spolehnout!

Naším cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!