Leštěnka na parkety

Leštěnka na parkety je určena k údržbě povrchů podlah

Každá dřevěná lakovaná podlaha vyžaduje nejen pravidelný úklid, ale také občasné obnovení ochrany svého lakovaného povrchu. Pro tento účel se požívají přípravky, označované jako leštěnka na parkety.

Lakované dřevěné podlahy, laminátové plovoucí podlahy, vinylové podlahy, PVC podlahy nebo podlah z dlažby postihne v průběhu jejich užívání stejný proces degradace jejich povrchové vrstvy, které se projeví jako mírné poškrábání, zašednutí nebo opotřebení jejich povrchu. Pokud nemůžete nebo nechcete pochozí plochu renovovat, nastal čas na obnovu jejího povrchu, kterou můžete zvládnout vlastními silami. Nastal čas pro použití přípravku, který je obecně označen jako leštěnka na parkety.

V podlahovém studiu společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Komunardů 38, Praha 7 – Holešovice, podlahy také máme a užíváme je. Přípravky pro obnovení vzhledu povrchu podlahových krytin sami také používáme. To je důvodem, proč Vám s klidným svědomím, doporučíme prostředky BONA Leštěnka na parkety v provedení MAT nebo LESK i BONA Leštěnka na tvrdé podlahoviny (na laminátové podlahy a dlaždice) nebo Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek.

Leštěnka na parkety, od společnosti Podlahy Praha, s.r.o., je prověřeným výrobkem

BONA Leštěnka na parkety je přípravkem, určeným na údržbu povrchů lakovaných a barevně lakovaných dřevěných podlah. Podle varianty tohoto prostředku dokážete obnovit lesk, nebo podpořit matný vzhled Vaší lakované dřevěné krytiny. Jejím použitím zajistíte ochranu podlahy před opotřebením. Varianty BONA Leštěnka na parkety v lesklém i v matném provedení jsou připraveny k okamžitému použití.

Další leštěnka na parkety, kterou prodáváme, je Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek. Jedná se o polymerové disperze s obsahem vosků, které slouží k ošetření všech dřevěných a korkových lakovaných podlah. Nové parkety a lakovaný korek chrání hedvábně lesklým nebo matným ochranným filmem. Dokážou částečně odstranit prochozené cestičky a škrábance. Starším podlahám propůjčují opět „nový“ vzhled.

Jestliže nemáte dřevěné nebo korkové lakované podlahy, je pro Vás určena leštěnka na parkety BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice. Tento přípravek je určen na podlahy s tvrdým povrchem. Uvedený prostředek dokáže oživit vzhled Vašich tvrdých podlah a poskytnout jim ochranu při jejich každodenním používání. Leštěnka na parkety BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice dokáže částečně zamaskovat drobné nedostatky na povrchu Vašich tvrdých podlah.

Leštěnka na parkety je:

 • Odolná proti opotřebení
 • Má obvykle přidaný akrylát či polyuretan pro lepší odolnost
 • Obsahuje vosky
 • Její složení zaručuje snadné použití a vyrovnaný výsledek
 • Dokáže retušovat menší škrábance a známky opotřebení krytiny
 • Má dobrou odolnost proti oděru a poškrábání
 • Je obvykle připravená pro okamžité použití
 • Je rychleschnoucí
 • Prodlužuje životnost podlahovin

Leštěnka na parkety - příprava podlahy

Plochu podlahy nejprve důkladně vysajte, zameťte nebo vytřete mopem suchou cestou, například mopem s BONA Dusting pad (bílá prachová utěrka). Po odstranění prachu, písku a jiných volných částic podlahu pečlivě vytřete roztokem z vhodného čističe a vody, připraveným podle návodu. Plochu podlahy nechte pořádně uschnout. Leštěnka na parkety s lakovaným nebo tvrdým povrchem nemůže být použita na dřevěné krytiny s povrchy voskovanými, olejovanými nebo ošetřenými tvrdým voskovým olejem.

Staré leštěnky a poliše mohou ovlivnit to, že nová leštěnka na parkety nepřilne správně. Před její aplikací dbejte na to, aby byly staré nátěry důkladně odstraněny.

Než bude leštěnka na parkety aplikována na podlahy, pečlivě si prostudujte její Návod pro použití, který je vždy součástí každého originálního balení tohoto výrobku. Dále máte u renomovaných výrobků k dispozici Technický a Bezpečnostní list, volně přístupný v českém jazyce, na webových stránkách výrobce.

Pokud si nejste jisti, jak bude leštěnka na parkety fungovat na Vaší podlaze, proveďte před použitím zkoušku přilnavosti na méně viditelném místě podlahy.

Leštěnka na parkety a její postup aplikace:

 • Láhev s  leštěnkou na parkety před použitím pečlivě protřepejte.
 • Nanášejte při běžné pokojové teplotě 18–25 °C.
 • Na menší část podlahy naneste široký zvlněný proužek prostředku přípravku leštěnka na parkety.
 • Rozetřete jej padem, například pomocí Bona Applicator pad (žlutá utěrka), případně podobným typem tkaniny
 • Vyhlaďte leštěnku pomocí Bona Applicator pad (žlutá utěrka) ve směru vláken dřeviny.
 • Pokračujte po jednotlivých úsecích, dokud neošetříte celou plochu podlahy.
 • Povrch nechte zaschnout podle návodu bez toho, abyste na něj vstupovali

Povrchy podlah, které ošetříte jedním z prostředků leštěnka na parkety BONA Leštěnka na parkety, Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek nebo BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice, jsou pochozí obvykle po 2 hodinách od aplikace. Plné zatížení a stěhování nábytku doporučujeme vždy až cca po 12 hodinách po aplikaci produktu. Podlahu, kterou ošetříte prostředkem leštěnka na parkety, čistěte přípravkem, který je určen v návodu k použití konkrétní leštěnky.

Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám představíme, jak vypadá podlaha, kterou jsme ošetřili přípravkem leštěnka na parkety.

Kategorie: 
Služby