BONA leštěnka na podlahy

Máte doma dřevěné podlahy, laminátové podlahy, vinylové podlahy nebo PVC podlahy? Je na ní patrné, že je mírně poškrábaná, že je zašlá a vykazuje známky opotřebení? Ačkoliv její údržbě věnujete dostatečnou péči, nedaří se Vám dodat jejímu povrchu žádaný vzhled? Nejspíš nastal čas na radikálnější obnovu jejího povrchu, který však dokážete zvládnout vlastními silami. Nastal čas použít přípravek BONA Leštěnka na podlahy.

U nás, v podlahovém studiu společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Komunardů 38 Praha 7 – Holešovice tyto prostředky pro obnovu vzhledu podlahových krytin sami používáme, proto Vám, našim zákazníkům, s klidným svědomím, doporučíme přípravky BONA Leštěnka na parkety v provedení LESK nebo MAT i BONA Leštěnka na tvrdé podlahoviny. Z vlastní praxe Vám poskytneme i několik rad pro použití těchto přípravků na podlahy.

BONA Leštěnka na podlahy - pro obnovu vzhledu Vaší dřevěné podlahy

BONA Leštěnka (Polish) na parkety je určena k údržbě povrchů lakovaných a barevně lakovaných dřevěných podlah. Obnovuje jejich lesk, nebo podporuje matný vzhled a zároveň zajišťuje ochranu podlahy před opotřebením. Přípravek v lesklém i v matném provedení je připraven k okamžitému použití.

BONA Leštěnka je:

 • Odolná proti opotřebení
 • Má přidaný polyuretan pro lepší odolnost
 • Obsahuje vosk
 • Její složení zaručuje snadné použití a vyrovnaný výsledek
 • Má dobrou odolnost proti stopám po oděru a poškrábání
 • Je rychleschnoucí

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

BONA Leštěnka - technické specifikace 

 • Typ: akrylát / polyuretan
 • Lesk: vysoký lesk, mat
 • Ředění: neředí se
 • Doba schnutí: suchá na dotek 30–60 minut po doporučeném postupu aplikace
 • Možnost nanesení další vrstvy: minimálně po 2 hodinách od zaschnutí první vrstvy
 • Nástroje pro aplikaci: Bona Applicator pad (žlutá utěrka)
 • Spotřeba: cca 50 m2 / litr
 • Bezpečnost: výrobek není klasifikován jako nebezpečný podle evropské směrnice 1999/45/ES, jejich příloh a dodatků
 • Čištění: okamžitě po aplikaci doporučujeme opláchnutí hadříku pod tekoucí vodou. Zaschlý hadřík (utěrku) je možno vyčistit pomocí acetonu
 • Záruční lhůta: 2 roky od data výroby v originálním neotevřeném obalu
 • Skladování: udržujte při teplotě +5 °C až +25 °C
 • Balení: lahev o objemu 1 litr

BONA Leštěnka na podlahy - příprava podkladu

Podlahu vyluxujte, zameťte nebo vytřete suchou cestou například pomocí BONA Dusting pad (bílá prachová utěrka). Po odstranění mechanických nečistot a písku podlahu pečlivě vytřete pomocí roztoku vody a Bona Cleaner. Nechte pořádně zaschnout. Přípravek BONA Leštěnka na podlahy nepoužívejte na dřevěné krytiny, ošetřené olejem, voskem nebo tvrdým voskovým olejem.

Bona Leštěnky na podlahy - odstraňte předchozí přípravky

Pokud se zbytky leštěnek nebo polišů na Vaší podlaze nacházejí, použijte pro jejich odstranění z podlahy BONA Remover – odstraňovač polišů.

Před započetím samotné aplikace BONA Leštěnka na podlahy byste měli mít pečlivě přečtený návod pro použití, který je součástí každého balení tohoto produktu. Dále si můžete prostudovat technický a bezpečnostní list, které jsou volně přístupné v českém jazyce, na webových stránkách výrobce Bona. Pokud si, i přesto, nejste jisti, proveďte před použitím zkoušku přilnavosti na méně viditelném místě podlahy. Lahev s BONA Leštěnka na podlahy před použitím pečlivě protřepejte.

BONA Leštěnka na podlahy - aplikace

 1. Nanášejte při běžné pokojové teplotě 18–25 °C.
 2. Na menší část podlahy naneste široký zvlněný proužek přípravku Bona Leštěnka na podlahy.
 3. Rozetřete pomocí Bona Applicator padu (žlutá utěrka) případně podobným typem mopu
 4. Vyhlaďte pomocí Bona Applicator padu (žlutá utěrka) ve směru vlákna dřeva.
 5. Pokračujte po jednotlivých úsecích, dokud nebude celá podlaha ošetřená.
 6. Povrch nechte zaschnout podle návodu bez toho, abyste na něj vstupovali

BONA Leštěnka na podlahy - před použitím

Povrchy podlah, ošetřené prostředkem BONA Leštěnka (Polish) na podlahy je připravena k použití pro lehkou zátěž zhruba po 2 hodinách od aplikace. Plné zatížení a stěhování nábytku je vhodné až po 12 hodinách po aplikaci produktu. Podlahu, na kterou jste aplikovali BONA Leštěnka na podlahy, můžete čistit s použitím BONA Cleaner a čisticím padem (modrou utěrkou) z mikrovlákna.

Přípravek BONA Leštěnka na parkety LESK, BONA Leštěnka na parkety MAT a BONA Leštěnka na tvrdé podlahoviny je vhodný pro vylepšení vzhledu opotřebovaných pochozích ploch podlah a prodloužení jejich životnosti. Tyto přípravky dokážou, při správném použití, zaretušovat menší škrábance na povrchu těchto podlahových krytin.

My ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám ukážeme, jak vypadá podlaha, ošetřená prostředkem BONA Leštěnka na podlahy.

Kategorie: 
Přípravky