BONA remover

Máte doma podlahu, kterou jste v minulosti ošetřili některým z přípravků BONA Freshen Up nebo BONA Leštěnka na podlahy pro ochranu povrchů? Plánujete nové oživení nebo ochranu pochozí vrstvy Vaší podlahy? Před samotnou aplikací nového poliše, leštěnky nebo jiného ochranného filmu Vám doporučujeme použití BONA Remover – odstraňovač leštěnek a polišů.

BONA Remover je tekutým odstraňovačem navrstvených leštěnek na dřevěných lakovaných a na voděodolných podlahových krytinách.

Údržba podlah přípravkem BONA Remover

BONA Remover je tekutý koncentrovaný přípravek, určený k odstraňování navrstvených leštěnek na pochozích plochách podlahových krytin. Jeho složení je vyvážené pro silný účinek na poliše a zároveň mírný ke dřevu. Snižuje tak možné riziko zabarvení dřeviny. Kromě odstraňování polišů BONA Remover také účinně odstraňuje stopy po podrážkách bot.

BONA Remover odstraňovač leštěnek - výhody

 • byl specificky vyvinut pro dřevěné podlahy
 • účinný na odstranění BONA Leštěnka a BONA Freshen UP na podlahy a mnoho jiných druhů leštěnek a polišů
 • odstraňuje silné nečistoty a stopy od podrážek bot

BONA Remover - technická data 

 • Hodnota pH: Koncentrát cca. 12,5
 • Ředění: Pro odstranění leštěnky Polish nebo pro základní čištění 1 l na 5 l vody, Pro odstranění šlápot 1 víčko na 100 ml vody
 • Bezpečnost: Dráždivý, více informací v bezpečnostním listu produktu
 • Bod vzplanutí: Nehořlavý
 • Trvanlivost: Nejméně 2 roky od data výroby, v původním neotevřeném obalu
 • Skladování: Při teplotách od +5C do +25C BONA Remover Chraňte před mrazem
 • Balení:3 x 5 litrů (44 krabic na paletě) 10 x 1 litr (50 krabic na paletě)
 • Výrobce: Bona Kemi AB, Murmansgatan 130, 200 121 Malmö, Sweden

BONA Remover - příprava podkladu

 1. Nejprve z povrchu podlah, na které máte v úmyslu aplikovat přípravek BONA Remover, odstraňte volný prach a písek pomocí vysavače, vhodného mopu kterým je například BONA Dusting pad (bílý prachový mop), zametením koštětem nebo jiné suché metody čištění.
 2. Zředěný produkt aplikujte na část podlahy za použití mopu (BONA Applicator pad – žlutý pad) nebo rozprašovače. Přibližně 5 minut nechte roztok BONA Remover působit na povrch podlahy se starou leštěnkou nebo na starý poliš.
 3. Celý úsek podlahy vydrhněte
 4. Odstraňte staré rozpuštěné leštěnky pomocí mopu a nádoby s čistou vodou alternativně kroky 2 a 3 můžete provádět také strojem na hloubkové čištění.
 5. V závislosti na tloušťce vrstvy poliše nebo leštěnky opakujte aplikaci BONA Remover vícekrát
 6. Pokud z podlahy prostředkem BONA Remover odstraníte všechny nanesené leštěnky, proveďte finální vyčištění podlahy pouze čistou vodou. Je důležité, aby byly, před aplikací vrstvy nového poliše nebo nové leštěnky, odstraněny veškeré zbytky prostředku BONA Remover.

BONA Remover - důležité upozornění k použití přípravu

Množství vody nebo čisticího roztoku vody a BONA Remover, použitého na podlahu, musíte omezit na minimum. Zvýšenou pozornost věnujte velkým spárám na povrchu podlah. Pokuste se zabránit vniknutí nadměrného množství roztoku čistícího přípravku BONA Remover do otevřených spár podlahy.

Pokud chcete odstraňovat stopy po podrážkách bot, aplikujte zředěný čistič cíleně na postižené místo. Po několika minutách působení přípravku přejeďte řešené místo jemným padem, který povrch podlahy nepoškrábe. Podlahu následně vytřete čistou vodou.

Po odstranění starých polišů a leštěnek přípravkem BONA Remover z povrchů podlah, důkladnému vytření ploch čistou vodou a řádném vyschnutí takto ošetřených podlah, můžete plochy opět ošetřit leštěnkou BONA Leštěnka na podlahy nebo přípravkem BONA Freshen UP.

Společnost Bona přebírá odpovědnost pouze za dodaný produkt, nikoliv za aplikaci uživatelem. Vzhledem k široké nabídce druhů dřeva a možných aplikací, nemůže přebírat odpovědnost za produkt již zcela nainstalovaný. Jestliže máte pochybnosti, proveďte zkoušku nebo test pro ujištění vhodnosti funkčnosti produktu. Před použitím tohoto výrobku je uživatel povinen přečíst si veškeré informace uvedené na originálním obalu tohoto výrobku a v Technickém a Bezpečnostním listu, volně dostupném na webových stránkách výrobce tak, aby jim řádně porozuměl.

Profesionálové společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám přípravek BONA Remover ochotně předvedou, nabídnou a prodají u nás v podlahovém studiu Komunardů 38 Praha 7 – Holešovice, nebo prostřednictvím objednávky na obchod@podlahy-praha.cz .

Kategorie: 
Přípravky