WOCA Exteriérový olej na terasy

WOCA Exteriérový olej na terasy je vyroben pro ošetření a údržbu dřevěných teras

Dřevěná terasa, stejně jako každá jiná pochozí plocha, vyžaduje péči a výběr vhodných čisticích a údržbových prostředků pro její ošetření. Jedním z předpokladů co nejdelšího zachování barevnosti a výrazné struktury dřeva na terase je její pravidelné důkladné čištění a olejování. Jedním z vhodných přípravků, který vám nabízí společnost Podlahy Praha, s.r.o. na ochranu těchto dřevin je přípravek WOCA Exteriérový olej na terasy.

WOCA Exteriérový olej na terasy je rychle tvrdnoucí olej s UV ochranou, který je určený především pro údržbu a péči o venkovní dřevěné terasy, fasády, zahradní nábytek a podobná zařízení a vybavení. Barevná varianta WOCA Exteriérový olej na terasy je vhodný také pro tlakovou impregnaci dřeva.

V podlahovém studiu společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Komunardů 38, Praha 7 - Holešovice Vám WOCA Exteriérový olej na terasy rádi představíme a prodáme. Pro objednávku tohoto produktu můžete využít také e-mailovou adresu obchod@podlahy-praha.cz .

WOCA Exteriérový olej na terasy je vhodný na:

WOCA Exteriérový olej na terasy je vyroben pro základní ošetření a údržbu nových, ale také již dříve olejovaných, exteriérových dřevěných povrchů.

Vhodný pro použití na:

 • na povrchy tradičních druhů jehličnatého dřeva, jako je modřín nebo borovice
 • povrchy, vyrobené z exotických dřevin, zejména na dřevo Teaku, Bangkirai, Merbau, IPE, Massaranduba, ale také Cedr či Mahagon

WOCA Exteriérový olej na terasy - pigmentované oleje 

 • jsou ideálním prostředkem pro osvěžení vzhledu starých dřevěných povrchů venkovních teras a jejich dřevěného vybavení, protože těmto dřevinám částečně navrací jejich původní barvu.
 • WOCA Exteriérový olej na terasy s pigmentem dokáže zároveň částečně změnit barvu dřeviny terasy, například při použití odstínu oleje Šedá, Antracit nebo Černá.

WOCA Exteriérový olej na terasy - vlastnosti:

 • složení olejových komponentů na vodní bázi zajišťuje možnost ředit WOCA Exteriérový olej na terasy vodou
 • je šetrný vůči životnímu prostředí
 • olej vytváří na povrchu dřeviny odolný, vodu i nečistoty odpuzující ochranný film
 • ochraňuje ošetřené dřevo proti plísním a houbám.
 • zdůrazňuje přirozenou barvu a strukturu ošetřeného dřeva
 • všechna provedení WOCA Exteriérový olej na terasy řeší ochranu dřeviny proti UV záření
 • vhodný pro venkovní terasy, zahradní nábytek, obložení a jiné použití dřeva v exteriéru
 • je to rychleschnoucí přírodní produkt

WOCA Exteriérový olej na terasy - informace

Všechny odstíny jsou k dostání v 0,75l a 2,5l

Olej na venkovní dřevěné podlahy: K dodání ve 13 odstínech - Přírodní, Bílý, Teak, Černý, Šedý, Americký ořech, Bangkirai, Antracit, Modřín, Červenohnědý, Stříbrný, Oliva, Smrk.

Odstíny oleje WOCA Exteriérový olej na terasy Přírodní, Teak a Bangkirai jsou také k dostání v 3 litrovém balení

Vydatnost oleje: 8-12 m2 / l

WOCA Exteriérový olej na terasy - příprava povrchu:

Před ošetřením dřevěných povrchů v exteriéru olejem WOCA Exteriérový olej na terasy nejprve tyto vyčistěte WOCA Exteriérovým čističem. Povrch dřeva nechte vyschnout minimálně po dobu 24 hodin tak, abyste dosáhli maximální vlhkosti 7%. Případná drsná vlákna dřeva obruste pomocí brusného papíru se zrnitostí 120.

WOCA Exteriérový olej na terasy aplikujte výhradně za suchého počasí při minimální teplotě 13°C. Zabraňte přímému slunečnímu záření a práce neprovádějte za vysokých teplot.

WOCA Exteriérový olej na terasy - průběh aplikace

Před použitím WOCA Exteriérový olej na terasy důkladně promíchejte. Pomocí štětce nanášejte olej v rovnoměrné tenké vrstvě, vyhněte se nesourodosti při nanášení. Jako první natřete příčně řezané dřevo s letokruhy. Upozorňujeme, že mokrý olej může mít bělavý nádech. Po několika minutách, po odpaření vody, získá dřevo vzhled naolejovaného povrchu.

Po cca 5 minutách, od provedení nátěru, setřete případné zbytky WOCA Exteriérový olej na terasy čistým bavlněným hadrem. Dejte si záležet především na odstranění zbytků oleje ze spojů a rýh.

Pokud Vám povrch dřeva připadá málo nasycený, aplikujte ještě jeden nátěr a zopakujte též odstranění přebytků WOCA Exteriérový olej na terasy. Po zaschnutí oleje můžete hladký povrch dřeva vyleštit lešticím padem nebo strojově. Docílíte tím vyšší odolnosti povrchu.

Důkladné zaschnutí oleje WOCA Exteriérový olej na terasy proběhne až po 24 - 48 hodinách v závislosti na teplotě a klimatických podmínkách. V průběhu schnutí nesmí na terasu pršet.

Doporučení: po ošetření dřevěného nábytku olejem WOCA Exteriérový olej na terasy s pigmentem Antracit nebo Černá a s pigmentem Americký ořech doporučujeme provádět konečnou úpravu aplikací vrstvy WOCA Exteriérový olej na terasy Přírodní.