Obložení a renovace schodů

Se schody a schodišti se v každodenním životě setkáváme denně všichni. Ani o tom nepřemýšlíme, ale automaticky předpokládáme, že schody, které se chystáme použít, jsou funkční a bezpečné.

Obložení a renovace schodů podpoří bezpečnost schodiště

My ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. pod pojmem podlaha nevidíme pouze dodání a montáž nových krytin, které si klient vybere v našem podlahovém studiu z nepřeberného množství dekorů a typů. Dokážeme řešit také problematické stávající krytiny na podlahách i na schodech, jejich obložení a renovace schodů, jejich periodickou údržbu. Naši odborníci komplexně vyřeší nejen Vaše podlahové plochy, v naší nabídce je také obložení a renovace schodů v bytových i komerčních interiérech.

Schodiště v komerčních, industriálních, veřejných i bytových prostorech tvoří jejich funkční a estetickou součást. Jedná se o součásti podlah vícepodlažních prostor. Pokud řešíte vhodný systém užívání, čištění, kontroly a renovace na ně musíte brát stejný zřetel jako na samotné podlahové plochy. Pokud majitel nezajistí včasné provedení obložení a renovace schodů, může nastat problém s dostupností a možným užíváním ploch, které schodiště spojují.

Renovace schodů prodlouží jejich životnost a usnadní údržbu

Především v obecně přístupných veřejných, komerčních prostorách a ve společných prostorech obytných domů je nezbytná pravidelná kontrola a servis schodišť. V těchto volně přístupných interiérech jsou schodiště velmi namáhána, protože frekvence pohybu osob na nich je velmi vysoká. Pokud majitel zanedbá údržbu a kontrolu schodišťových stupňů může dojít k přehlédnutí jejich poškození a k následnému úrazu osob. Pravidelný servis schodů a případná včasná výměna obložení a renovace schodů této nepříjemnosti dokáže zabránit.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. Vám nabízí pravidelný servis schodů a jejich údržbu, včasnou výměnu obložení a renovace schodů. Zajistíte tím jejich bezpečnost a dokážete tak prodloužit jejich životnost. Provádíme dohled pro schody v bytových prostorách i servis schodů v komerčních a veřejných budovách. Specializujeme se na společné prostory bytových domů s centrálními schodišti, ale také na schodiště v rodinných domech a bytech.

Renovace schodů dělíme podle realizované práce na:

  • Obložení a renovace schodů dřevěných
  • Obložení a renovace schodů betonových s povrchem PVC a linoleum
  • Obložení a renovace schodů, obložených plovoucími podlahami

Obložení a renovace schodů dřevěných

Celodřevěná schodiště jsou řešena na míru, atypicky a nejčastěji jsou montována v rodinných domech. Pohyb osob na takovém schodišti není tak frekventovaný, jako na veřejných schodištích, proto se majitelé na odborníky s poptávkou na jejich renovaci obrací jednou za několik desítek let. Renovace takových schodů a jejich obložení se provádí obroušením, tmelením a lakováním všech jeho dřevěných částí. Renovace schodů je někdy doplněna o renovace obložení stěn a zábradlí. Měla by být završena návrhem na vhodnou údržbu.

Obložení a renovace schodů betonových s povrchem PVC a linoleum

Prefabrikovaná betonová schodiště jsou typická pro novostavby bytových domů i komerčních staveb. Nejobvyklejším řešením povrchů betonových schodišťových ramen je jejich obložení podlahovou krytinou PVC (PVC podlahy) nebo přírodním linoleem. Obložení a renovace schodů s touto pochozí vrstvou se obvykle provádí kompletní výměnou povlakové podlahoviny a jejího příslušenství. V případě, že jsou krytiny pouze poškrábané, provádíme na obložení jiný postup renovace schodů, a to obnovením PUR ochranného povrchu.

Obložení a renovace schodů, obložených plovoucími podlahami

U obložených schodů záleží na typu plovoucí podlahy, kterou jsou stupně obloženy. Pokud se jedná o obložení a renovace schodů s poškozenou laminátovou nebo vinylovou plovoucí podlahou, nebývá jiné řešení, než stržení a výměna poškozených částí za stejnou podlahu, kterou by měl mít majitel „v záloze“. Pokud má schodiště obložení z dřevěné podlahy, provádí se renovace schodů stejně jako renovace dřevěných schodů.

Pro schodiště v komerčních prostorách bývá jako krytina nejčastěji zvoleno PVC nebo přírodní linoleum, doplněné o vhodné schodové hrany. Servis obložení a renovace schodů v komerčních prostorách probíhá obvykle v následujících krocích:

  • Kontrola stávajícího stavu
  • Výměna pochozí krytiny nebo doplňků
  • Pokud se jedná o oživení stávající krytiny, řešíme hloubkové čištění a aplikaci nové PUR úpravy
  • Návrh na vhodnou pravidelnou údržbu schodiště

Renovace obložení schodů zajistí jeho dlouhou životnost

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí a realizuje pro Vás, naše klienty, komplexní řešení nabídky, prodeje, instalace a renovace podlahových krytin pro většinu interiérů tak, abyste byli spokojeni. U nás, v podlahovém studiu Komunardů 38 Praha 7 – Holešovice na Vás čekáme a pokusíme se s Vámi vyřešit Vaše požadavky na podlahy. Odborně Vám poradíme nejen při výběru podlah, ale i s jejich následným užíváním. Podlahové krytiny, jejich doplňky i přípravky na jejich údržbu si můžete v našem studiu prohlédnout, objednat i zakoupit.

Garantujeme Vám seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a záruční i pozáruční servis schodů.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí kompletní služby pro Vaše podlahy.

Kategorie: 
Služby