Laminátová podlaha borovice

Laminátová podlaha se hodí všude tam, kde chcete podlahu se vzhledem dekoru dřeva a se schopnostmi odolat nástrahám každodenního života. Jedná se o vrstvenou podlahu postavenou na vodotěsné, lepené dřevotřískové desce. Laminátové podlahy se vyrábí v mnoha rozličných dekorech, kresbách a odstínech, nejčastěji imitujících podlahy dřevěné.

Můžete si tak pořídit laminátovou podlahu s dekorem parket nebo nových, či starých prken  v různých dřevinách - borovice, dubu, hrušně, olše, exotických dřevin nebo imitací dlažby. Laminátová podlaha borovice je samozřejmě mnohem tvrdší a odolnější než dřevěná podlaha z borovice, která je velmi měkká a velmi špatně odolává opotřebení. Vzhledem k tomu, že dekory jsou u laminátové podlahy vytvářeny uměle, je k dostání nepřeberná škála kreseb a odstínů.

Laminátová podlaha borovice přesvědčivě imituje dřevěné podlahy

Laminátová podlaha borovice je velmi oblíbená. Borovicové dřevo je červenobílé a má výrazně pruhovanou nebo žilkovanou kresbu. Laminátová podlaha borovice se výborně hodí na velké a rovné povrchy, kde vytváří dokonalý dojem dřevěné podlahy.

V současné době je laminátová podlaha borovice vnímána jako alternativa k podlahám ze skutečného dřeva.

Velmi autentický povrch s rustikální strukturou dřeva laminátové plovoucí borovice bělené je vhodná pro optimisticky laděné interiéry. Například útulné obývací pokoje a všechny prostory, u nichž chceme docílit kultivovanost, pocitu jistoty a příjemné pohody

Zařizujete si nový byt? Rekonstruujete svůj byt a rozhodujete se, že svému domovu dáte nový a moderní vzhled? Laminátová podlaha borovice je pro vás tou správnou volbou.

Laminátová podlaha má čím překvapit!

Laminátová podlaha borovice- výhody

 • Rychlá, čistá a jednoduchá pokládka
 • Při poškození možnost výměny jednotlivých lamel
 • Možnost pokládky na podlahové vytápění
 • Odolnost prosti vysokým teplotám a UV záření
 • Vysoká odolnost proti poškrábání
 • Snadná údržba a minimální špinivost
 • Odolnost vůči mechanickému namáhání
 • Široký výběr dekorů
 • Šetrnost k alergikům a astmatikům
 • Přijatelná cena 

Laminátová podlaha borovice- nevýhody

 • cena výrazně ovlivňuje kvalitu
 • není možná celková renovace (na rozdíl např. od dřevěných podlah)
 • hlučnost – levné protihlukové podložky nestačí
 • nosná vrstva je citlivá na vodu
 • je poměrně studená

Laminátová podlaha borovice - složení:

1. Transparentní krycí vrstva odolná proti opotřebení

Vrchní vrstva, která zajišťuje odolnost podlahy proti skvrnám, opotřebení, poškrábání či popálení. Tvoří ji několik melaminových vrstev, jež jsou pod vysokým tlakem a teplotou nalisovány na desku jádra z HDF.

2. Dezénová vrstva

Vrstva, která určuje skutečný vzhled laminátové podlahy. Jedná se fotografii skutečného dřeva, která je tiskovými technologiemi je přetisknuta a na povrchu pokryta melaminovou pryskyřicí. Tvoří realistickou a přirozenou imitaci dřeva.

3. Lepená dřevotřísková deska odolná proti vlhkosti

Dřevotřísková (HDF) deska, kterou tvoří ji zpracovaná dřevěná vlákna a vysoce kvalitní melaminová pryskyřice. Je velmi homogenní, extrémně trvanlivá, stabilní a vysoce odolná proti vlhkosti.

4. Vyrovnávací vrstva

Spodní vrstvu tvoří deska odolná proti vlhkosti, která zaručí, že se laminátová podlaha se při správné instalaci a údržbě nevyduje ani nezbortí.

U společnosti Podlahy Praha s.r.o. vám se správným výběrem laminátové podlahy poradíme!

Výběr laminátové podlahy vyžaduje konzultaci s odborníky. Jak vybrat nejefektivnější design? Jak probíhá pokládka podlahy?  A jak si vybrat tu správnou? S důvěrou se obraťte na společnost Podlahy Praha s.r.o., která plovoucí laminátové podlahy dodává a pokládá již řadu let a má s nimi bohaté zkušenosti.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Více informací na téma laminátové plovoucí podlahy a nebo jenom plovoucí podlahy naleznete v příslušných stránkách, které lze najít v našem sortimentu