Laminátová plovoucí podlaha

Laminátová plovoucí podlaha - styl moderní doby

Podlaha je výrazným prvkem interiéru každého interiéru. S podlahou jste v kontaktu každý den, proto by měla být hezká, příjemná, neklouzavá a měla by vyhovovat vašemu stylu života. Laminátová plovoucí podlaha je dnes již zcela běžnou podlahovou krytinou našich domácností.

Laminátová plovoucí podlaha je kombinací moderních technologií s vlastnostmi umělých a přírodních materiálů. Vyniká výbornými užitnými vlastnostmi a je téměř k nerozeznání od přírodních produktů. Krása plovoucí laminátové podlahy vynikne v každém interiéru. Velkou výhodou laminátové plovoucí podlahy je široký výběr dekorů za příznivé. Laminátová plovoucí podlaha je trendem stylového a moderního bydlení.

Laminátová plovoucí podlaha je vysoce elegantní podlahová krytina. Vyrábí se v rozličných třídách zátěže. Nároční zákazníci si mohou vybrat laminátovou plovoucí podlahu s exkluzivními povrchy a strukturami k nerozeznání od pravého dřeva. Designy, dekory a provedení je čistě na přání a požadavku zákazníků. Špičkové laminátová podlaha je od pravého dřeva často nerozeznatelná, přitom je velmi robustní a odolná.

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Laminátová plovoucí podlaha - užitečné vlastnosti

Laminátová plovoucí podlaha je odolnější, tišší, nenáročná na údržbu a především levnější než dřevěné podlahy. Pokládka laminátové plovoucí podlahy trvá nanejvýše několik hodin a po pokládce je ihned připravena k použití. Moderní laminátová plovoucí podlaha nepotřebuje při pokládce žádné lepidlo, a tedy ani čas na zaschnutí.

Laminátová plovoucí podlaha - nejprodávanější podlaha dneška!

Další z užitečných vlastností laminátové plovoucí podlahy je vysoká odolnost povrchu, která se liší podle jednotlivých tříd zatížení. Kvalitní laminátová plovoucí podlaha je odolná proti tlaku; nožičky těžkého nábytku ani vysoké podpatky na ní nezanechá stopy. Je těžce hořlavá a díky uzavřenému povrchu se na ní neusazuje prach. Plovoucí laminátové podlahy jsou vhodným řešením pro bytové i nebytové prostory.

Kvalitu laminátové plovoucí podlahy zvyšuje speciální izolace proti kročejovému hluku, kterou ocení zejména obyvatelé bytových domů. Na trhu je také nabídka speciální laminátové plovoucí podlahy, která je vhodná i do prostředí s vyšší vlhkostí (koupelny a kuchyně). Laminátová plovoucí podlaha lze instalovat i na na podlahové topení, což je považováno za její velké plus.

Délka životnosti laminátové podlahy se řídí kvalitou výrobku a může se pohybovat od 10 do 30 let.

Aby laminátová plovoucí podlaha sloužila co nejdéle, je potřeba se při jejím výběru zajímat o třídy jejího užití. Třídy užití jsou hodnoty, které informují o tvrdosti, odolnosti vůči oděru a zatížitelnosti podlahy určující možnost použití v konkrétních místnostech. Důležitá je při výběru samozřejmě i cena laminátové plovoucí podlahy, přičemž obvykle platí, že čím je podlaha dražší, tím je kvalitnější.

Laminátová plovoucí podlaha - výhody

 • velmi rychlá a jednoduchá pokládka 
 • možnost pokládky na podlahy s podlahovým vytápěním
 • přijatelná cena
 • vhodná i do namáhaných prostor
 • vhodná pro alergiky - ničí alergeny (roztoče, mikroorganismy)
 • odolná vůči mechanickému namáhání
 • odolná proti vysokým teplotám a UV záření
 • snadná údržba a minimální špinivost
 • odolnost proti poškrábání
 • široký výběr dekorů
 • antibakteriální účinky

Laminátová plovoucí podlaha - nevýhody

 • cena výrazně ovlivňuje kvalitu
 • není možná renovace (na rozdíl např. od dřevěných podlah)
 • hlučnost – levné protihlukové podložky nestačí
 • nosná vrstva je citlivá na vodu
 • je poměrně studená

Laminátová plovoucí podlaha - péče

Údržba laminátové plovoucí podlahy není nijak náročná - stačí zamést, vysát nebo otírat vlhkým hadrem, popř. pro důkladnější očištění použít k tomuto účelu určený speciální přípravek. Důležité ale je mít na paměti, čím můžete laminátovou plovoucí podlahu nenávratně poškodit.

 • Vlhkost vzduchu v místnosti by neměla překračovat 65%.
 • Povrch laminátové plovoucí podlahy lze poškodit působením písku a drobných tvrdých částeček nečistot.
 • Povrch laminátové plovoucí podlahy nikdy nedrhněte tvrdými kartáči, drátěnkami a houbičkami s drsným povrchem.
 • Rozlité tekutiny co nejrychleji utřete měkkým hadrem.
 • K čištění používejte jen prostředky určené na laminát.
 • I když je laminátová plovoucí podlaha odolná, je vhodnější používat na nožky nábytku plstěné nebo plastové chrániče.

Levná laminátová podlaha - na co si dát pozor?

Při výběru laminátové plovoucí podlahy buďte pozorní a vybírejte podle vlastností, ne jen podle ceny! V tomto oboru doslova platí čím dražší, tím kvalitnější a tím méně pozdějších starostí. Není to komerční heslo, ale naprosto rozumná rada.

Nesrovnatelně levnější laminátová podlaha má také nesrovnatelně horší vlastnosti. Levná laminátová plovoucí podlaha vydrží nanejvýše pár let a už několik měsíců po pokládce jsou viditelné vady jako např. mezery mezi lamelami nebo i milimetrové výškové rozdíly. Taková podlaha je brzy nepoužitelná a je nutno ji vyměnit za novou.

Laminátová plovoucí podlaha - jak je to s cenou?

Proč takové cenové rozpětí laminátových plovoucích podlah? Vše souvisí s celkovým zpracováním a kvalitou. Dražší laminátovou plovoucí podlahu v horním cenovém pásmu nerozeznáte pouhým okem od dřevěné podlahy. A s rozeznáním od dřevěné podlahy budete mít problém i při samotném dotyku.

Ceny nejlevnějších laminátové plovoucí podlahy se v současnosti pohybují kolem 250,-Kč/m2. Na opačné straně cenového rozpětí a kvality se ceny laminátových plovoucích podlah pohybují kolem 800,-Kč/m2.

Nevíte jak vybrat správnou laminátovou plovoucí podlahu, a vůbec se v laminátových plovoucích podlahách nevyznáte? Jediné, co je dobré vědět, než nás navštívíte, pro jaké účely laminátovou plovoucí podlahu vybíráte.

U nás vám se správným výběrem laminátové plovoucí podlahy poradíme!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Můžeme vám nabídnout sortiment laminátových plovoucích podlah velikého rozsahu, který je v České republice, i v celé Evropě k dosažení. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

V naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7, vám ochotně poradí profesionálové, kteří podlahám rozumí. Upozorní vás na různá úskalí při pořízení laminátové plovoucí podlahy. V prodejně si můžete prohlédnout vzorky všech druhů námi dodávaných laminátových plovoucích podlah i dalších podlahových krytin.

Nedílnou součástí dobré laminátové plovoucí podlahy je také kvalitně provedená pokládka. Tato zdánlivá maličkost může významně ovlivnit kvalitu laminátové podlahy. Na tu se můžete u nás stoprocentně spolehnout a využít naše zkušenosti. 

Naše společnost vám může nabídnout dodávku i pokládku laminátové plovoucí podlahy tzv. na „klíč“ – u nás vše zrealizuje náš dobře sehraný tým. S našimi pracovníky vše proběhne rychle a vy budete ušetřeni zbytečných starostí. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Kategorie: 
Home page