Lakování parket

Po broušení parket je nutné na podlahu nanést povrchovou úpravu ať už v podobě laku nebo oleje s voskem. Lakování dodá podlaze finální povrch, který ji ochrání před možným vznikem mechanického poškození. Podlaha bude po lakování hladká, lesklá a nenáročná na údržbu. Čištění takto upravený podlah není těžké, stačí použít běžný mop a vodu, případně speciální čistící prostředky na tuto úpravu povrchu.

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Renovace podlah je vždy nutné dokončit nanesením konečné povrchové vrstvy lakováním nebo nanesením oleje s voskem. Lakování parket povrch podlahy zpevní a zároveň zdůrazní krásnou kresbu parket. I velmi staré parkety mohou díky lakování znovu vypadat jako nové. Lakování parket dodá podlaze finální povrch, který ji ochrání před možným vznikem mechanického poškození. Navíc zatáhne spáry mezi parketami, čímž učiní podlahu odolnou proti náhodně vylité tekutině. Podlaha bude po lakování hladká, lesklá a nenáročná na údržbu.

Lakování parket zajistí podlaze reprezentativní vzhled, tvrdost a odolnost.

Naše společnost Podlahy Praha se zabývá lakováním parket již řadu let. Lakování parket provádíme v bytech, domech, kancelářích, školních třídách či tanečních nebo sportovních sálech. Pro lakování parket používáme výhradně speciální kvalitní ekologicky šetrné laky a oleje.

Provádíme lakování parket, ale i veškerých typů dřevěných podlah. Pro lakování používáme speciální vysoce odolné protiskluzné dvousložkové laky, které zpevňují povrch a zvýrazňují kresbu parket. Lakování parket provádíme vždy minimálně ve třech vrstvách. Trojnásobné lakování a kvalitní laky zajistí Vaší dřevěné podlaze mnohem delší životnost.

Lakování parket je vždy dobré přenechat zkušenému podlaháři. Je velmi důležité zvolit správný technologický postup a druh laku. Neodborně provedené lakování parket může znemožnit další renovace parket, nebo podlahu úplně znehodnotit. Veškeré informace o renovaci parket naleznete na stránce Renovace parket Praha

 

Ke skvělému výsledku je zapotřebí znamenitých laků!

Lakování parket – výhody

  • lakováním parket dosáhneme jejich velké odolnosti proti oděru
  • lakované parkety lze přizpůsobit požadovaným potřebám podlahy
  • lakováním parket lze docílit lesku, polomatu i matu
  • lakované parkety jsou nenáročné na údržbu a čištění podlah
  • velmi tvrdé laky poskytují dobrou ochranu, a to na tvrdých i měkkých dřevinách.
  • v případě, že je nutné zajistit protiskluznou úpravu, lze použít speciální lak, který je speciálně upraven a určen např. pro sportovní povrchy

Pro všechny, kteří potřebují odolnou povrchovou úpravu parket, je nejvhodnější jejich ošetření kvalitním lakem.

Lakování parket – postup prací

  • Před lakováním parket, vždy nejprve provádíme důkladnou kontrolu podlahy - musí být řádně připravena (je provedeno broušení parket, zatmelení, jsou připevněny lišty a podlaha je čistě vysátá).
  • Vlastní lakování parket provádíme 3 nátěry speciálním podlahářským lakem. Námi používané laky jsou kvalitní, odolné a zdravotně nezávadné. Jde o ekologické laky, které nemění svou barvu, nezapáchají, neobsahují škodlivé složky, jsou odolné UV záření, nehořlavé a jsou určeny pro přímý styk s lidmi i se zvířaty.
  • Lakování parket se provádí v pásech a první vrstva se vždy přebrousí jemným broušením a před dalším nátěrem se důkladně vysaje. Lak vysychá po každém nátěru asi 3 hodiny. Vytvrzený je asi po týdnu. Vše je samozřejmě závislé od okolních podmínek, při kterých k vysychání laku dochází.
  • Lakování parket dokončujeme kontrolou kvality laku a majiteli doporučíme, jak renovovanou parketovou podlahu udržovat.

Lak na dřevěné podlaze zvýrazní všechny její klady.

Uvažujete-li o lakování parket, pak je tu společnost Podlahy Praha pro Vás. Naši profesionálové posoudí aktuální stav Vaší podlahy, rozsah poškození a doporučí správný postup při lakování parket. Staré parkety umíme perfektně nejen nalakovat a zrenovovat, ale hlavně podstatně prodloužit jejich životnost.

Nabízíme prohlídku již realizovaného lakování parket i renovací dřevěných podlah, abyste se na vlastní oči mohli přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme. Nabídka našich profesionálních služeb  v oblasti lakování parket i všech ostatních dřevěných podlah zahrnuje kompletní servis. Naší práci děláme kvalitně, máme s ní dlouholeté zkušenosti, a spokojenost zákazníka je pro nás na prvním místě.

Máte doma parketovou podlahu, která již má něco za sebou a přemýšlíte, co s ní? Pak určitě neváhejte a oslovte nás!  Dokážeme za velmi příznivou cenu proměnit staré parkety v dokonalý skvost. Víme, že dobře odvedená práce je naší nejlepší vizitkou.

Mimo lakování parket provádíme kompletní renovace podlahrenovace parket.

Z vaší staré podlahy uděláme novou!

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!

Lakování parket - video