FORBO monel

FORBO Monel - vhodný na čištění i údržbu marmolea a vinylových podlahových krytin

Máte doma podlahu z přírodního linolea FORBO Marmoleum, FORBO linoflex, vinylovou podlahu FORBO solidstep,element nebo original? Potřebujete vyčistit své PVC podlahy? Výrobce těchto povlakových podlahových krytin pro údržbu svých podlah vyvinul a na náš trh prodává skvělý čisticí přípravek FORBO Monel. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. pro Vás dokáže tento jedinečný údržbový prostředek objednat a dodat v malém 1 litrovém i velkém 10 litrovém balení.

FORBO Monel - pomůžeme vám

Na těchto stránkách Vám předáme několik rad a doporučení, které Vám pomohou pro zajištění dlouhé životnosti a hezkého vzhledu Vaší podlahy z přírodního linolea a vinylu. Pro všechny čistící prostředky na podlahy, které budete používat, obecně platí, že pH by mělo být neutrální (pH=7,0 +/-).

Kyselejší nebo zásaditější přípravek na čištění a údržbu může fatálně poškodit ochrannou povrchovou vrstvu přírodního linolea nebo vinylové podlahy. Pokud pH čisticího přípravku neznáte, raději prostředek nepoužívejte. Mohlo by dojít k jeho proniknutí do struktury povlakové podlahy a k jejímu nezvratnému poškození.

Jedním z vhodných osvědčených čisticích přípravků na podlahové krytiny z naší nabídky je FORBO Monel, který pro domácnosti dodáváme v 1 litrovém a pro komerční plochy v 10 litrovém balení.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

FORBO Monel - důvody pro používání :

 • Estetický – zaručí hezký vzhled podlah
 • Hygienický – působí proti tvorbě bakterií a šíření mikroorganismů
 • Prevence – zvyšuje ochranu proti poničení podlahové krytiny tvrdými nebo ostrými částmi nečistot a zajišťuje prodloužení životnosti

FORBO Monel je speciálně vyvinut na údržbu podlahových krytin výrobce FORBO

Každý by si měl uvědomit, že prevence je nejlepším způsobem ochrany podlahové krytiny. Proto Vám doporučujeme umístění čisticích rohoží před vchody a čisticích zón před vstupy na interiérové podlahy. Dále nezapomínejte na speciální podložky pod kolečkové židle a na filcové podložky pod nohy nábytku.

Intervaly údržby přírodního linolea a vinylových podlah nejsou stanoveny výrobcem, ale odvíjí se především od potřeby realizace úklidu konkrétní podlahy. Nejedná se o žádný závazný předpis. Můžeme zde hovořit o provádění úklidů:

Forbo Monel – požití při běžné domácí údržbě

 • vytření na sucho prachovým mopem, vysávání prachu a pevných částic hubicí vysavače s kartáčky, zametení
 • vytření mokrou cestou vlhkým hadrem nebo mopem pouze vodou
 • vytření mokrou cestou za použití roztoku vody a přípravku FORBO Monel v poměru 50 ml FORBO Monel na 10 litrů vody

Forbo Monel – použití při mimořádném vánočním nebo jarním úklidu

Při těchto typech úklidů můžete po provedení běžného úklidu posílit ochrannou povrchovou úpravu linolea následovně:

 • podlahu zameťte, vysajte, vytřete a nechte uschnout
 • připravte roztok vody a přípravku FORBO Monel v poměru 10 litrů vody + 500 ml FORBO Monel
 • roztokem vytřete podlahu a nechte zaschnout. Vytvoříte tak ochranný film, který prodlouží životnost Vašeho linolea

Forbo Monel - čištění a odstraňování skvrn

Na odstranění skvrn nikdy nepoužívejte univerzální čističe ani čisticí prášky. Narušili byste ochrannou povrchovou vrstvu podlahy a vytvořili byste neodstranitelnou skvrnu. Pokud se na Vaší podlaze objeví skvrna, pokuste se ji co nejdříve odstranit běžným způsobem hadrem navlhčeným vodou. Pokud toto nepomůže, použijte místo vody neředěný prostředek FORBO Monel. Doporučujeme prvotní odstraňování vyzkoušet na méně viditelném místě. V případě, že ani tato metoda nebude účinná, kontaktujte odbornou společnost.

Forbo monel - čištění po pokládce podlahy

Nově položenou podlahu zameťte, vysajte a zbavte ji veškerých nečistot. Vytřete podlahu vlhkým mopem roztokem FORBO Monel v poměru 50 ml na 10 litrů vody. Podlahu nechte pořádně uschnout. Po uschnutí podlahy aplikujte ochranný filtr, vytvořený z roztoku 500 ml FORBO Monel na 10 litrů vody. Tento nechte opět pořádně zaschnout. Pro zlepšení účinnosti aplikujte ještě jednou uvedený roztok kolmo na první ochrannou vrstvu. Po zaschnutí obou vrstev, nejdříve však po 24 hodinách po aplikaci, můžete podlahu přeleštit bílým padem. Získáte tím jemně matný vzhled podlahy. S ohledem na zatížení podlahy doporučujeme opakovat aplikaci ochranného filmu cca 1x za 12 měsíců.

FORBO Monel - důležité informace pro použití 

 • Skladujte mimo dosah dětí
 • Při zasažení očí důkladně vypláchněte proudem čisté vody
 • Při požití vypláchněte ústa pitnou vodou, nevyvolávejte zvracení a vyhledejte lékařskou pomoc
Kategorie: 
Přípravky