Čisticí prostředky na podlahy

Většina lidí má ve svém bytě nebo domě více typů podlah. Každou podlahu je potřeba čistit a udržovat tak, aby co nejdéle a nejlépe sloužila svému účelu. Samozřejmě, že existují univerzální prostředky na mytí a čištění všech podlah a jejich výrobci deklarují, že jsou neagresivní a vhodné na každou krytinu, ale my podlaháři společnosti Podlahy Praha, s.r.o. víme, že různé druhy podlah musí být udržovány speciálními prostředky. Tyto čisticí prostředky na podlahy jsou přesně definovány podle kritérií, daných výrobci podlah.

Profesionálové Podlahy Praha, s.r.o. dokážou klientům, podle druhu podlahové krytiny, vybrat a nabídnout vhodné čisticí prostředky na podlahy.

Základní poučka, kterou byste si měli vštípit, praví, že univerzální čisticí prostředky na podlahy právě na podlahy vhodné většinou nejsou. Už při nákupu nové podlahy byste se měli u prodejce informovat o tom, jaké vhodné čisticí prostředky na podlahy máte právě na tu svou krytinu používat. Obvykle Vám doporučí výrobek, který na trh dodává sám výrobce Vaší podlahy, nebo nějaká prověřená společnost, zabývající se výrobou podlahových laků, olejů a jiné podlahové chemie.

Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. se snažíme ve spolupráci se zákazníkem zjistit, jaký typ podlahové krytiny užívá a jaké jsou pro ně nejvhodnější čisticí prostředky na podlahy. Podle typů podlahových krytin čističe rozdělujeme na:

  • Čisticí prostředky na podlahy dřevěné a korkové lakované
  • Čisticí prostředky na podlahy dřevěné olejované
  • Čisticí prostředky na tvrdé podlahy
  • Čisticí prostředky na podlahy teras

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Čisticí prostředky na podlahy dřevěné a korkové lakované

U dřevěných a korkových lakovaných podlah nečistíme samotný dřevěný masiv nebo dýhu, ale jeho lakovanou ochrannou povrchovou vrstvu. Laky, které se na povrchy těchto podlah používají, jsou vyráběny jak na vodní bázi, tak laky polyuretanové a na korku se dokonce setkáváme s keramickými laky. Čisticí prostředky na podlahy lakované nesmí být agresivní, protože by mohly naleptat povrch lakované vrstvy podlahy a došlo by k narušení její struktury. Následkem by byla možná propustnost laku a na samotném dřevě by docházelo k vsakování vlhkosti a začernávání dřeva.

Další chybou údržby dřevěných podlah bývá přemokřování těchto ploch a zanechávání zbytkové vlhkosti na podlahách. Tato vlhkost následně proniká do spár mezi jednotlivými dřevěnými lamelami, vsahuje se do dřeva a toto následně nabobtná. Proto doporučujeme dřevěné a korkové podlahy lakované nejčastěji zametat a vysávat, a když je nutno použít tzv. mokrou cestu, tak vždy při vytírání pečlivě vyždímat hadr nebo mop, kterým vytíráte.

Jako vhodné čisticí prostředky na podlahy dřevěné a korkové lakované Vám doporučujeme použít Dr. Schütz Přípravek na péči o dřevo a korek, nebo patentovaný systém BONA Spray Mop a čisticí prostředek na lakované dřevo.

Čisticí prostředky na podlahy dřevěné olejované

U dřevěných podlah olejovaných platí stejná výstraha před přemokřením jako u varianty dřevěné podlahy s lakovaným povrchem. Zde by ještě navíc mohla zbytková vlhkost na podlahách vytvořit nehezké matné a šedivé skvrny. Proto doporučujeme použít vhodné čisticí prostředky na bázi mýdla, které olej nebo vosk nebudou vysušovat. Podlahy Praha, s.r.o. Vám umí nabídnout BONA Soap, čistič, rozpustný ve vodě nebo BONA Spray Mop s čističem, určeným pro dřevěné olejované povrchy podlah.

Čisticí prostředky na tvrdé podlahoviny

Tvrdými podlahovými krytinami označujeme podlahy, jako jsou dlažby, kámen, PVC podlahy, laminátové plovoucí podlahy, přírodní linolea, pohledové stěrky a vinylové podlahy. Tyto typy podlah nejsou obvykle tak citlivé na provedení údržby podlah, ale každé pravidlo má své výjimky. Pro podlahy se slinutými povrchy, jako jsou dlažby a kamenné podlahy s povrchovou úpravou, vždy používejte čisticí prostředky na podlahy, které doporučuje jejich výrobce nebo dodavatel. Takové prostředky nabízíme od výrobců Dr. Schütz a OSMO.

Údržba laminátové plovoucí podlahy se svým procesem docela blíží údržbě dřevěných podlahových krytin. I zde musíme dbát na to, aby Vaše podlaha nebyla při vytírání přemokřena a aby na ní nezůstávala zbytková vlhkost. I zde Vám (jako u dřevěných podlah), doporučujeme použít čisticí prostředky na podlahy, které vyrábí Dr. Schütz, nebo BONA a její Spray Mop s čističem na tvrdé podlahoviny.

Vhodné čisticí prostředky na podlahy z přírodního linolea na náš trh dodávají společnosti Forbo a Dr. Schütz. Forbo má, přímo na Marmoleum, vyvinutý čistič, který prodává pod názvem Monel. V našem podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o. Komunardů 38 Praha 7 – Holešovice, Vám tyto čisticí prostředky na podlahy rádi představíme a prodáme.

Čisticí prostředky na podlahy teras

Každá podlaha potřebuje údržbu, a je jedno, jestli je položena v interiéru nebo venku. Čisticí prostředky na podlahy v exteriérech musí respektovat, z jakých materiálů jsou zbudované pochozí plochy teras, balkonů, lodžií a ostatní zpevněné plochy. Čištění a údržba terasy se provádí zpravidla dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Vždy je nutno plochy zbavit hrubých nečistot a k tomu můžete použít čisticí prostředky na podlahy v exteriérech od výrobců BONA, OSMO a WOCA.

Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám ochotně pomůžeme vybrat vhodné čisticí prostředky na podlahy, které Vás obklopují.

Kategorie: 
Home page