Dřevěné podlahy ceník Praha

Je dřevěná podlaha váš sen?

Dřevěné podlahy patří mezi nejhezčí a nejpraktičtější podlahy. Svými izolačními vlastnostmi zajišťují pocit tepla a přispívají k útulnosti celého bydlení. Vytváří z každé podlahy jedinečný unikát.  Jejich využití je široké a používají se nejen v domácnostech, ale i v komerčních zařízeních.

Dřevěné podlahy mají dobré izolační vlastnosti a absorbují prach. Snado lze provést renovace dřevěných podlah broušením (broušení dřevěných podlah) a následným olejováním a lakováním. Jsou vhodné pro astmatiky a alergiky a jsou schopné absorbovat a uvolňovat vzdušnou vlhkost, což udržuje stabilní klima interiéru. Mezi hlavní výhodou dřevěných podlah je dlouhá životnost a vysoká odolnost.

Krása, praktičnost a nadčasovost dřevěných podlah a obrovský výběr dřevin s rozdílnými vlastnostmi předurčují dřevěné podlahy k vedoucí pozici v žebříčku prodávaných podlahovin. Na výběr je velké množství druhů a dekorů dřevěných podlah, ze kterých si určitě vyberete.

Dáváte-li přednost přírodním materiálům, pak si připlaťte za kvalitní dřevěnou podlahu.

Dřevěné podlahy ceník

Mezi jednotlivými druhy dřevěných podlah je velký rozdíl. Materiály pocházející z domácích dřevin nebo exotických stromů se liší nejen barvou, kresbou, tvrdostí, odolností a ale především svojí cenou. Ceny dřevěných podlah určuje zejména typ dřeva a povrchové úpravy a u plovoucích dřevěných podlah také tloušťka vrchní dřevěné dýhy.

Vybrali jsme pro Vás nabídku dřevěných podlah prověřených značek, které společnost Podlahy Praha s.r.o. pokládá u zákazníků již mnoho let. U každého výrobce námi dodávaných dřevěných podlah najdete orientační ceník dřevěných podlah zakomponovaný v galerii prodávaných dekorů.

Třívrstvé dřevěné podlahy cena za m2 bez DPH cena za m2 s DPH
Steirer 3-parketa cena od 899,- 1.088,-
Steirer prkno cena od 1539,- 1.862,-
Dvouvrstvé dřevěné podlahy    
Bilaflor 500 cena od 1.111,- 1.344,-
Twin Design 490 cena od 1.012,- 1.224,-

Dřevěné podlahy od prověřených výrobců!

Dřevo je živý materiál, který má své vlastnosti a specifika, proto má každý druh dřevěné podlahy jiné možnosti povrchových úprav, životnost a požadavky na údržbu. Největší roli při výběru dřevěných podlah hraje vždy charakter jejího použití. Do horské chaloupky se budou více hodit klasická prkenná podlaha než zámecké parkety a naopak.

Proto doporučujeme využít zkušeností našich profesionálních podlahářů a před nákupem dřevěné  podlahy vždy záměr konzultovat s odborným pracovníkem ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. Naši profesionálové vám pomohou s výběrem nové dřevěné podlahy rádi, ochotně a především zdarma. 

Dřevěné podlahy jsou díky své tvrdosti velmi odolné vůči opotřebení, musí však být natřeny lakem, polyuretanem, alkydem nebo přírodní pryskyřicí a olejem. Tím se zajistí na dlouhé roky vynikající odolnost proti poškrábání. Povrchová úprava dřevěných podlah může být vysoce leštěná, polomatná nebo matná za pomoci voskového oleje.

 • lakovaná dřevěná podlaha má „čerstvý“ vzhled a snadno se udržuje.
 • olejovaná dřevěná podlaha vyniká hloubkou barvy a přirozeným vzhledem.

Zvolíte-li přírodní dřevěné podlahy, nebudete litovat. Dřevo má totiž hned několik předností: kromě neopakovatelné kresby, i ten nejmenší kus dřeva je originál, každý interiér zútulní a zateplí, je příjemný na dotek, nestudí a léta mu neubírají na kráse – naopak!

Dřevěné podlahy - povrchové úpravy

 • kartáčovaný povrch - měkké dřevo je odstraněno na speciálních strojích již ve výrobě, vzniklý povrch lépe odolává opotřebení, ale hlavně je viditelně zvýrazněna struktura dřeva
 • broušený povrch - hladký, rovný
 • ručně hoblovaný

Dřevěné podlahy - výhody:

 • dřevo je přírodní produkt v různých barvách a s kresbami
 • dřevěné podlahy pruží a svědčí tak vašim kloubům
 • dřevěné podlahy lze snadno opravit nebo zcela obnovit
 • dřevěné podlahy mají výbornou tepelnou a zvukovou izolaci
 • mají schopnost přijímat a vydávat vlhkost
 • mají pozitivní vlastnosti pro alergiky
 • mají minimální elektrickou vodivost
 • dřevo je obnovitelný zdroj Foto: prodává Kratochvíl parket profiV dekoru Dub Cloud – dřevěná podlahová krytina z kolekce Living, cena za metr čtvereční je 1344 korun

Dřevěné podlahy patří mezi nejhezčí a nejpraktičtější podlahy.

Dřevěné podlahy - rozdělení

Mohou být vhodnou náhradou za podlahy z masivního dřeva nebo dřevěné mozaiky. Jsou složeny ze tří vrstev dřeva lepených k sobě, z horní nášlapné vrstvy z ušlechtilých vybraných dřevin, středu neboli jádra a protitažné spodní vrstvy.

Jsou moderním typem celoplošně lepených dřevěných podlah, svým tvarem připomínají klasické parkety. Několik milimetrů silná nášlapná vrstva z tvrdého dřeva je ze spodní strany vyztužena speciálně upravenou dřevěnou podkladní vrstvou.

 • Dřevěné podlahy prkenné

Jsou vyrobené z hoblovaných nebo nehoblovaných prken, které se pokládají bez konstrukčních spojů na tupý sraz na polštáře – k nim jsou přibíjeny nebo šroubovány.

Dřevěná podlaha z masivního dřeva dodá nádech luxusu každému interiéru. Vyrábějí se z tvrdého dřeva s vysokou hustotou, které je pevné a odolné.

Skládá se z úzkých dílků dřeva, které jen minimálně pracují a také výrazně eliminují sesychání podlahy. Jednotlivé díly se spojí páskou, poté se nalepí na pevný suchý podklad a následně přebrousí, zatmelí a naolejují nebo nalakují. Patří k nejodolnějším, nejstabilnějším a nejtvrdším dřevěným podlahám.

Výběr dřevěných podlah je u společnosti Podlahy Praha s.r.o. opravdu pestrý

Společnost Podlahy Praha s.r.o. dodává dřevěné podlahy všech typů. Naši nabídku si můžete na vlastní oči jednoduše prohlédnout, osahat a i objednat v  naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7. Zde na vás čekají ochotní profesionálové, kteří podlahám rozumí. Ochotně vám odborně poradí, upozorní na různá nečekaná úskalí při koupi i pokládce dřevěných podlah. Podle charakteru místností a účelu používání vám určíme ten správný typ dřevěné podlahy a vytvoříme vám zdarma cenovou kalkulaci.

Naše společnost vám zrealizuje dodávku i pokládku jakékoliv dřevěné podlahy (plovoucí, prkenné, masivní či průmyslové mozaiky) tzv. na „klíč“. Dobře sehraný tým zvládne vše rychle a vám ušetří starosti. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Kategorie: 
Home page