Dřevěné fasády

Jakou zvolit fasádu, aby co nejlépe korespondovala s Vaším domem, s okolní zástavbou a přírodou a aby nevyžadovala údržbu?  To je otázka, kterou si klade každý, kdo staví nový dům. Chcete si prostě postavit dům a nechce se vám za pár let obnovovat a oživovat jeho fasádu, protože bude vybledlá a zašlá? Můžete zvolit bezúdržbovou fasádu, jejíž vzhled zůstává stále stejný, nebo se přirozeně dotváří. Takovou variantu Vám nabízí dřevěné fasády.

Dřevěné fasády od společnosti Podlahy Praha

Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. je dlouholetým dodavatelem dřevěných fasád z různých druhů dřevin pro obytné domy i pro komerční stavby.  V našem studiu dokážeme zákazníkům pomoci nejen s výběrem dřeviny, ale zároveň řešíme montáž dřevěné fasády pro konkrétního klienta a objekt. Vzorky dřevěných fasád mají naši klienti k dispozici, takže umíme klientům prezentovat, jak bude jejich dům vypadat. Samozřejmostí je, kromě výběru vhodné fasády, její bezplatné zaměření a zpracování cenové nabídky

Proti klasické fasádní omítce jsou dřevěné fasády nákladnější záležitostí, zvláště v provedení štípaného šindele. Vyšší náklady na pořízení Vám vynahradí odpadnutí nákladů na údržbu klasické fasády. A pokud se rozhodnete pro přirozené stárnutí dřeva a za několik let  Vám tento postup nebude vyhovovat, můžete ji nechat jednoduše natřít nebo zbrousit a celý proces oxidace začne od počátku.  

Při správném výběru a profesionálním provedení montáže dřevěné fasády docílíme dokonalého propojení stavby s okolím

Před prvotním výběrem materiálu a uspořádáním fasády je důležité stanovit, kde na domě bude umístěna a její velikost. Při novostavbě domu je lepší již v projektu řešit umístění dřevěné fasády. Obklad stěn masivním dřevem je tak projektován jako jeden celek s architektonickým řešením domu a spolu pak mohou tvořit kompaktní prvek. Toto však záleží na vkusu investora a citu projektanta stavby.

Montáž venkovní dřevěné fasády je však možno řešit i dodatečně, bez narušení struktury stávajícího domu. Pokud klient nemůže řešit fasádu jako ucelenou náročnou finanční investici, je lepší s montáží počkat. V žádném případě se nevyplácí šetření na materiálu a profesionální montáži. Fasáda je pokračováním nejen venkovního rázu stavby, ale také obytných prostor a její vzhled by měl odpovídat i architektuře interiéru domu.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Pro dřevěnou fasádu se mohou rozhodnout nejen majitelé rodinných domů, ale také ti, kteří mají u svého bytu balkón nebo lodžii. V praxi také řešíme montáž dřevěných fasád pro komerční stavby, kterými jsou například kancelářské nebo obchodní budovy. Tyto fasády poté plní nejen estetickou roli, ale jsou zároveň praktickými plochami z hlediska údržby. Fasády, které naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabízí, také samozřejmě montujeme a následně podle přání majitele i ošetřujeme.

Montáž dřevěných fasád

Valná většina našich zákazníků volí pro svou fasádu jako pohledový materiál tepelně upravenou borovici, západní červený cedr v sukatém i čistém provedení a sibiřský modřín. Obklad fasád masivním cedrem je mezi klienty velmi oblíbený. Tyto dřeviny patří k nejkvalitnějším přírodních materiálů. Velmi dobře snášejí změny počasí a jsou odolné vůči dřevokazným houbám a hmyzu. Pokud se o dřevěnou fasádu svého domu nechcete starat a každých pár let ji přetírat barvou nebo lazurou, musíte nechat dřevo přirozeně měnit.

Dřevěné fasády - široký výběr materiálů

Klient se může rozhodnout, v jakém provedení si nechá svou venkovní dřevěnou fasádu zhotovit. Může se rozhodnout mezi štípaným šindelem, nehoblovanými prkny nebo palubkami. Štípaný šindel se vyznačuje největší životností, protože štípáním nedochází k porušení vláken dřeva, a celý povrch šindele je tak odolnější proti nepříznivým vlivům. Realizace fasád z nehoblovaných prken můžeme nejčastěji pozorovat ve skandinávských zemích. U nás je nejfrekventovanější použití hladkých, přesně formátovaných palubek.

Dřevěné fasády - na co si dát pozor

Dřevo na fasádě, díky vlivu slunečního záření oxiduje a mění tak svou barvu ze světle hnědé na šedou až stříbřitou. Tento proces se však na celém plášti dřevěné fasády domu neděje stejnoměrně, místa, která jsou vystavena intenzivnějšímu slunci nebo častějším srážkám oxidují rychleji než plochy v závětří a stínu. Toto je potřeba brát v potaz, pokud chcete řešit bezúdržbové provedení. Samozřejmě je možné tomuto procesu částečně předcházet periodickou údržbou, čištěním a olejováním nebo barvením dřeva.

Dřevěné fasády - jak montáž probíhá

Realizace montáže dřevěné fasády začíná postavením lešení a provádí se na venkovní zdivo stavby. V případě požadavku na odizolování můžeme použít stavební vlnu. Dřevěný rošt pod pohledovými fasádními palubkami může být uchycen na kovových patkách nebo přímo na zdivo objektu. Obvykle se podkladový rošt montuje ve svislé poloze a materiál pro montáž finálních obkladů dřevěných fasád, prkna, se montují vodorovně tj. kolmo na podkladní rošt. K tomuto se upevňují nerezovými vruty nebo se přistřelují nerezovými sponkami.

Patky pro uchycení nosného roštu dřevěné fasády, se zakládají se od vrchních oken v osových vzdálenostech jeden metr. Do zdiva se patky upevňují hmoždinkami s vruty. Okolo oken patky rozmisťujeme v menších vzdálenostech, neboť zde provedeme dvojité laťování. Po obvodu stavby nainstalujeme zakládací lať, která nám stanoví hranici montáže tepelné izolace. Tuto montujeme směrem nahoru a uchycujeme ji kotvícími trny přes terče do zdiva. Přes tepelnou izolaci instalujeme hydroizolační folii.

Hydroizolační folii montujeme směrem vzhůru s přesahy vyšších vrstev přes spodní. Tyto spoje musíme přelepit páskou. Naimpregnovaný dřevěný rošt osazujeme na patky přichycením vruty. Nesmíme zapomenout na provedení dilatace při navázání dvou hranolů nad sebou. Okolo okenních a dveřních otvorů na patky instalujeme dvojitý rošt pro montáž ostění. Hranoly montujeme s přesahem přes okraje patek. Vzniklou mezeru v horní i spodní části dřevěné fasády zakryjeme mřížkou, která zabrání vniknutí ptáků, hlodavců a hmyzu.

Pohledové palubky dřevěné fasády začneme zakládat nad vrchním rámem oken. Mezi jednotlivými palubkami nad sebou musíme dodržet dilatační spáru. V napojení jednotlivých palubek vedle sebe dilataci neřešíme. Spoje jednotlivých palubek musíme řešit tak, aby vyšly vždy na hranol roštu. Palubky na podkladní dřevěný rošt montujeme obvykle nerezovými vruty. Ostění a nárožní spoje se provádí na pokos jednotlivých, na sebe kolmých, palubek tak, aby lícovaly, nebo mohou být překryty nárožním hranolem.

Naše společnost Podlahy Praha s.r.o. se snaží vyhovět i svým nejnáročnějším klientům.

Kategorie: 
Home page