Dr. Schütz CC-PU-Čistič

Podlahové krytiny s PU/PUR povrchovou úpravou má dnes doma téměř každý z nás. Údržba a čištění těchto povrchů je denní nutností. Ovšem jaký vybrat čisticí prostředek to už tak jednoduché není. Nevíte jaký vhodný čisticí prostředek na úklid Vaší PVC podlahy nebo vinylové podlahy, máte použít? Odbornou radu Vám poskytnou zaměstnanci společnosti Podlahy Praha s.r.o. a pro tyto typy podlahových krytin Vám nabídnou přípravek Dr. Schütz CC-PU-Čistič. Na podlahy v bytových jednotkách je tento čistič dodáván v balení 750 ml plastové lahvi, pro větší komerční plochy je ekonomicky výhodnější nákup v 5 litrovém nebo 10 litrovém plastovém kanystru.

Speciální aktivní čistič Dr. Schütz CC-PU-Čistič je určen pro čištění podlah s výrobní PU/PUR povrchovou úpravou nebo podlahovin, které jsou ošetřeny CC-PU- ochrannou vrstvou a na tvrdé podlahoviny. Tento čistič je určen pro běžnou údržbu a čištění, můžete ho však použít i na údržbu po pokládce nové krytiny, nebo když proběhne k ukončení stavebních prací. Doporučené ředění přípravku zvolíte podle typu čištění.

Přednosti přípravku Dr. Schütz CC-PU-Čističe:

 • Čištění bez šmouh
 • Nevytváří šedé povlaky
 • Nedochází k vysušení povrchu
 • Výborné vázání mastnoty
 • Výborné vázání nečistoty

Výrobce každé konkrétní podlahoviny vždy uvádí na návodu jak a čím by měla probíhat údržba podlah, proto doporučujeme dodržovat tyto rady a pokud si i přesto nevíte rady, obraťte se na profesionály. Odborníci naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vám rádi pomohou s výběrem.

Dr. Schütz CC-PU-Čistič - použití 

Čištění po ukončení stavebních prací

Před vlastním čištěním je nutné podlahu dokonale zamést nebo vysát a zbavit ji tak prachu a pevných nečistot. Pokud máte podlahu silně znečištěnou, naředíte roztok Dr. Schütz CC-PU-čističe v poměru 1:10 s vodou (1 litr čističe na 10 litrů vody). Na běžné menší znečištění je možné koncentraci zvýšit a to podle aktuálního stupně znečištění povrchu podlahy. Zředěný čisticí roztok naneste na podlahovinu a nechte krátce působit na povrchu, poté vyčistěte doporučeným kartáčem nebo mopem.

Pokud jsou plochy podlah rozsáhlejší je možnost změnit manuální čištění za strojové čištění jednokotoučovým rotačním strojem, který je opatřen červeným čisticím padem nebo odpovídajícím kartáčem. Po strojovém čištění, kdy na povrchu zůstanou rozpuštěné nečistoty, je nutné vytřít nasákavým mopem, stáhnout gumovou stěrkou nebo vysát vysavačem na vodu. Aby došlo k úplné neutralizaci použitého roztoku Dr. Schütz CC-PU-Čističe, musíte celou plochu přečistit čistou vodou.

Běžné denní čištění

Při běžném denním úklidu postupujeme před čištěním stejně, vysátí nebo zametení prachu a hrubých nečistot. Výrobce v tomto případě doporučuje ředění roztoku Dr. Schütz CC-PU-Čistič v poměru 1:200 s vodou (50 ml na 10 litrů vody) a povrch podlahové krytiny tímto roztokem vytřít. Pokud použijete čisticí stroje nebo automat, je možné koncentraci roztoku přípravku Dr. Schütz CC-PU-Čistič zvýšit na 1:400 s vodou, to znamená 25 ml na 10 litrů vody.

Dr. Schütz CC-PU-Čistič - dřevo nebo kov nesmí s přípravkem přijít vůbec do kontaktu!

Orientační spotřeba přípravku Dr. Schütz CC-PU-Čistič:

 • Čištění po ukončení stavebních prací – cca 2 litry na 100 m2
 • Běžné denní čištění – cca 0,1 litru na 100 m2

Obsah látek v Dr. Schütz CC-PU-Čističi:

 • Obsahuje parfémy
 • Obsahuje rozpouštědla
 • Obsahuje Limonene
 • Obsahuje méně než 5% aniontové povrchově aktivní látky
 • Obsahuje 5-15% neiontové povrchově aktivní látky

Hodnota pH v koncentrovaném provedení přípravku Dr. Schütz CC-PU-Čističe je 9,5. Pro různé typy čištění a provádění úklidů je doporučeno různé ředění, toto je přesně specifikováno na obalu čističe nebo v technické informaci a v Info listu, které Vám k tomuto čističi přiložíme u nás ve společnosti Podlahy Praha s.r.o.

Dr. Schütz CC-PU-Čistič - skladujte uzavřený v originální nádobě v chladu a suchu

Přijďte do našeho podlahového studia Podlahy Praha, s.r.o. Komunardů 1154/38, Praha 7 – Holešovice a my Vám Dr. Schütz CC-PU-Čistič v balení pro bytové použití 750 ml představíme, nabídneme a prodáme. Jestliže pro Vás bude výhodnější komerční 5 litrové a 10 litrové balení, rádi je pro Vás objednáme u dovozce.

Kategorie: 
Přípravky