BONA Freshen Up

Pro Vaše lakované dřevěné podlahy je BONA Freshen Up Osvěžovač dřevěných lakovaných podlah prostředkem pro oživení, osvěžení a částečně také pro zvýšení ochrany jejich povrchů. Tento prostředek Vám my v Podlahy Praha, s.r.o. vřele doporučíme, představíme a můžeme Vám jej i prodat. BONA Freshen Up vytváří ochranu na lakovaném povrchu, na vodní bázi, většiny lakovaných podlah a hotových parket, jak v komerčních prostorách, tak i v domácnostech.

BONA Freshen Up Osvěžovač dřevěných lakovaných podlah je ochrannou vrstvou na vodní bázi pro většinu lakovaných podlah a vrstvené dřevěné podlahy s lakovaným povrchem v bytových i v komerčních interiérech. Oživuje poškrábané, zašlé a opotřebované povrchy a dodává jim vzhled nově nalakovaných. Výrazně přispívá k ochraně proti opotřebení.

BONA Freshen Up - vlastnosti

 • Je specificky zaměřen pro lakované dřevěné podlahy
 • Funguje na polyuretanové bázi
 • Neobsahuje vosky
 • Po aplikaci umožňuje profesionální přelakování
 • Splňuje požadavky EN 14904-2006 a DIN 18032-2 na protikluznost

BONA Freshen Up - technické specifikace

 • Pojivo: Polyuretan
 • Ředění: Neředit prostředek je připraven k okamžitému použití
 • Doba schnutí: Cca 2 hodiny (při 20°C / 60%RH)
 • Nástroje pro aplikaci: Pad z mikrovlákna BONA Applicator Pad (žlutá utěrka)
 • Spotřeba: Cca. 30 –50 m2 / litr
 • Trvanlivost: Nejméně 2 roky od data výroby, v původním neotevřeném obalu
 • Skladování: Při teplotách od +5°C do +25°C. Chraňte před mrazem.
 • Balení: 3 x 5 litrů (44 krabic na paletě) 10 x 1 litr (50 krabic na paletě)
 • Výrobce: Bona Kemi AB, Murmansgatan 130, 200 121 Malmö, Sweden

BONA Freshen Up - příprava povrchu 

Z podlahy odstraňte mechanické částice, prach a písek zametením či vysátím suchou cestou. Podlahu poté důkladně vyčistěte mokrou cestou prostředkem BONA Cleaner. Před aplikací BONA Freshen Up nechte podlahu dokonale vyschnout. Přípravek není vhodný na podlahy, které byly voskované nebo olejované. Zbytky oleje a vosku brání správné přilnavosti BONA Freshen Up k povrchu podlahy. Před použitím vždy proveďte test přilnavosti na méně exponovaném místě podlahy.

BONA Freshen Up - postup aplikace 

 1. Nádobu s přípravkem BONA Freshen Up, před otevřením, několikrát důkladně protřepejte. Žlutou utěrku z mikrovlákna BONA Applicator Pad lehce navlhčete vodou. BONA Freshen Up aplikujte navlhčenou žlutou utěrkou BONA Applicator Pad. Rozlévejte BONA Freshen Up na povrch podlahy z nádoby ve 3 – 4 cm širokých vlnkách. Pracujte vždy po malých úsecích o ploše cca 3m2.
 2. Roztírejte BONA Freshen Up vždy po malém úseku podlahy s jistotou pokrytí celého řešeného úseku. 1 litr BONA Freshen Up má vydatnost pro cca 30 – 50 m2 plochy. Nejlepšího výsledku dosáhnete při aplikaci tenké rovnoměrné vrstvy. Po dobu, kdy je podlaha mokrá, omezte větrání v místnosti, aby nedošlo k případnému zanesení vzdušného prachu na plochu podlahy.
 3. BONA Freshen Up vždy roztírejte po směru vláken dřeva. Postup opakujte, dokud není ošetřena celá plocha podlahy. Nechte zaschnout minimálně 2 hodiny bez vstupování na plochu podlahy. V případě potřeby aplikujte po této době druhou vrstvu. Dbejte na to, aby byla celá plocha podlahy ošetřena ve stejnoměrné vrstvě a vzhledu.

Údržba podlah, ošetřených BONA Freshen Up:

Během 24 hodin po konečné aplikaci BONA Freshen Up na plochu podlahy se zde vyhněte silnému zatížení a stěhování nábytku. Nástroje můžete vyčistit vodou a mýdlem. Podlahu můžete vytírat mokrou cestou až po 1 týdnu od aplikace BONA Freshen Up. Pro běžné čištění použijte roztok přípravku BONA Cleaner. Nepoužívejte silně alkalické nebo univerzální čističe, které by mohly povrch podlahy poškodit.

Podlaha, udržovaná přípravkem BONA Freshen Up je vhodná pro přelakování profesionálním lakem. Před aplikací laku musí být povrch podlahy ošetřen přípravkem Bona Prep při použití mřížky P150, které zajistí odstranění předchozích vrstev BONA Freshen Up. Po broušení mřížkou použijte Bona Scrad System P220 kterými odstraníte stopy pro broušení a škrábance. Pro více informací o přelakování nahlédněte do technického listu produktu Bona Prep na stránkách výrobce.

Společnost Bona přebírá odpovědnost pouze za dodaný produkt. Vzhledem k široké variabilitě druhů dřeva a možných aplikací, nemůže přebírat odpovědnost za produkt již zcela nainstalovaný. Pokud máte pochybnosti, proveďte test pro ujištění vhodnosti funkčnosti produktu. Před použitím tohoto výrobku je uživatel povinen prostudovat veškeré informace uvedené na originálním obalu tohoto výrobku a v Technickém a Bezpečnostním listu, dostupném na webových stránkách výrobce tak, aby jim řádně porozuměl.

V podlahovém studiu společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám představíme přípravek BONA Freshen Up Osvěžovač dřevěných lakovaných podlah a rádi Vám jej prodáme. Objednávku tohoto produktu můžete vyřídit také prostřednictvím e-mailu: obchod@podlahy-praha.cz

Kategorie: 
Přípravky