Zátěžové PVC

PVC podlahy jsou takřka nezničitelné, hodí se všude tam, kde není vhodný přírodní materiál. PVC - polyvinylchlorid je synteticky vyrobená tradiční podlahová krytina s vysokou odolností a dlouhou životností. Současná vyspělá technologie výroby PVC umožňuje vyrobit praktickou podlahovou krytinu pro vysoce zatěžované prostory se špičkovým designem.

Zátěžové PVC je podlahová krytina vhodná především do prostor s velkou frekvencí osob i do výrobních provozů. Na toto PVC jsou kladeny extrémní nároky, proto musí být velice hutné s vysokou nášlapnou vrstvou a odolnou protišpinivou úpravou z polyuretanu. Na rozdíl od dřeva a podobných přírodních materiálů nevyžaduje žádnou speciální údržbu, a jen tak něco je nepoškodí. Tuto vlastnost oceníte především v prostorách, které jsou vystaveny náročnému provozu!

Pro vybavení kanceláří, obchodů, škol, nemocnic, jídelen, restaurací, schodiště, do společných prostor v bytových domech, sportovních hal i venkovních sportovišť, v bytových prostorách pro namáhaná místa, kde se chodí v botách, tam všude se doporučuje použít zátěžové PVC.

Pro prostory, kde jsou zvýšené nároky na odvod statické elektřiny a to zejména ve zdravotnictví a elektroprůmyslu, je určeno elektrostaticky vodivé a antistatické zátěžové PVC.

Zátěžové PVC se vyrábí v rolích v různých šířkách od 2 metrů do 4 metrů a tloušťkách od 1,5 do 4 mm nebo ve čtvercích. Hlavním předpokladem, aby zátěžové PVC splnilo všechny kvalitativní a technické normy, je při pokládce zátěžové PVC nutné celoplošně přilepit na hladký a pevný podklad.

Zátěžové PVC svým vzhledem dokáže dokonale imitovat dřevěné podlahy, dále parkety, korek, bambus, dlažbu, kámen. Existuje nepřeberné množství strukturovaných vzorů, motivů i dekorů. Přijďte se inspirovat a přesvědčit se o kvalitách těchto materiálů a získat další informace do vzorkové prodejny společnosti Podlahy Praha s.r.o., kterou naleznete v ul. Komunardů 38, Praha 7.

Zátěžové PVC - výhody

 • jsou vyrobeny z pružného a stálého materiálu 
 • vysoká mechanická odolnost
 • nepřeberné množství výběru dekorů a barev
 • nízké pořizovací náklady
 • dlouhá životnost
 • vysoká tvarová a barevná stálost
 • vhodné i pro podlahové vytápění
 • maximálně nenáročné na údržbu
 • rozmanitost v šířkách a tloušťkách
 • voděodolnost
 • hygienické, velmi vhodné i pro alergiky
 • dobře tlumí kročejový hluk

Zátěžové PVC - základní členění

Podle způsobu výroby a struktury se zátěžové PVC člení na dvě základní skupiny:

Zátěžové PVC homogenní

je vysoce odolné a používá se do extrémně zatížených prostor (montážní haly, nemocnice, školy, jídelny, vstupní prostory apod.). Je vyrobeno pouze z jedné celoprobarvené vrstvy hmoty PVC. Je většinou melírované nebo jednobarevné, jeho povrch bývá ošetřen proti špinění PUR vrstvou nebo tepelnou úpravou.

Zátěžové PVC heterogenní 

je vyrobeno z několika na sebe nalisovaných vrstev. Jsou opatřeny dekorem v různých imitacích dřevin, dlažeb, kamene, litých podlah apod. Mezi tyto tvrzené zátěžové PVC podlahoviny patří hlavně vinylové čtverce a lamely. Tvrzené heterogenní zátěžové PVC je vhodné do silně až extrémně namáhaných prostor.

Zátěžové PVC - co to je zátěžová třída

Zátěžová třída znamená odolnost materiálů vůči opotřebení, poničení a stálostí materiálu. Prostory, do kterých se zátěžové PVC umisťuje, jsou rozděleny dle stupně zatížení v provozu do tzv. zátěžových tříd.

Pro bytové účely má zátěžová třída číselné označení 21-22-23 (mírná, střední, vysoká bytová zátěž), pro komerční sektor 31-32-33-34 (mírná, střední, vysoká, velmi vysoká komerční zátěž) a pro průmyslové objekty 41-42-43 (mírná, střední, vysoká průmyslová zátěž).

Symboly pro zátěžové třídy

PVC pro bytové účely

 

Zátěžová třída 21
domácnost základní malá zátěž

 

Zátěžová třída 22
domácnost základní střední zátěž

 

Zátěžová třída 22+
domácnost základní středně silná zátěž

 

zátěžová třída 23
domácnost základní silná zátěž

 

PVC pro komerční prostory

 

Zátěžová třída 32
komerční prostory základní mírná zátěž

 

Zátěžová třída 33
komerční prostory základní intenzivní zátěž

 

Zátěžová třída 33
komerční prostory základní intenzivní zátěž

Zátěžové PVC - použití ve speciálních prostorách

Zátěžové PVC antistatické - má vnitřní elektrický odpor v rozsahu 5.104 – 1.108 Ω. Používá se hlavně  výrobnách elektroniky, počítačových sálech nebo v oblasti telekomunikací.

Zátěžové PVC elektrostaticky vodivé - má vnitřní elektrický odpor v rozsahu 5.104 – 1.106 Ω. Je určeno pro prostory, kde musí být instalovány elektrostaticky vodivé podlahy, jako jsou laboratoře, operační sály, zubní ordinace či přípravny, prostory s nebezpečím výbuchu.

Pokládku zátěžového PVC doporučujeme provést odbornou firmou.

Zruční profesionálové ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. umí zátěžové PVC perfektně položit, tak abyste byli na 100% spokojeni.

S pokládkou zátěžového PVC ve školách, společných prostorách domů,  laboratořích, ordinacích, komerčních i sportovních halách máme bohaté zkušenosti. Naši podlaháři pokládají zátěžové PVC to od samotného počátku existence společnosti Podlahy Praha s.r.o.

Zátěžové PVC se musí vždy pečlivě celoplošně nalepit. Pro správnou funkci zátěžového PVC je velmi důležitá také příprava podkladu podlahy, který být dokonale hladký, suchý a rovný.

Pokládka PVC s naší společností probíhá vždy s co nejmenším zásahem do běžného chodu domácnosti nebo firemního provozu. Zruční profesionálové ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. umí zátěžové PVC perfektně položit, tak abyste byli na 100% spokojeni.

Náš dobře sehraný tým profesionálů vám zrealizuje dodávku i pokládku zátěžového PVC tzv. na „klíč“. Zvládne vše rychle a ušetří vám zbytečné starosti. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí zátěžové PVC v různých dekorech a šířích.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let.

Pro výběr nejvhodnějšího zátěžového PVC doporučujeme navštívit naší vzorkovou prodejnu v ulici Komunardů 38, Praha 7, kde vám naši zkušení podlaháři s výběrem pomohou. V případě instalace zátěžového PVC na stavbu, zašleme tam našeho technika, který vše důkladně zaměření a zkontroluje podklad. Máme také bohaté zkušenosti s pokládkou elektrostaticky vodivých i antistatických podlah.

Ve vzorkové prodejně společnosti Podlahy Praha s.r.o. v ulici Komunardů 38, Praha 7 jsme pro vás připravili širokou nabídku zátěžových PVC. Můžete si zde všechny druhy dekorů zátěžového PVC prohlédnout. Naleznete zde také samozřejmě mnoho dalších podlahových krytin, doplňků a kvalitní podlahové chemie.

Naši profesionálové s dlouholetými zkušenostmi zátěžové PVC dokonale znají a umějí využít všechny jeho vlastnosti. Na profesionálně odvedenou práci se u nás můžete stoprocentně spolehnout a využít naše dlouholeté zkušenosti!

Naším cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!