Venkovní dřevěné podlahy

Venkovní dřevěné podlahy jsou ideální pro harmonii v zahradě

Používání dřevin do exteriéru se stává nejen módní záležitostí, ale často i nezbytným prvkem ladícím k celkovému stylu objektu. Dlouhá léta se u nás venkovní dřevěné podlahy využívaly jen okrajově. Doba se mění a možnosti materiálů, jejich zpracování a rostoucí požadavky na kvalitnější bydlení se stále rozšiřují. Přírodní materiály jsou stálým trendem a to nejen pro svou líbivost, ale i praktičnost.

Dřevěným venkovním podlahám podléhají všichni, kdo někde nějakou viděli. Hlavním lákadlem je skvělý dojem, harmonické souznění s okolím a především pocit, který máme v přímém kontaktu se dřevem. Venkovní dřevěné podlahy hřejí a působí měkce, můžete po nich chodit bosí nebo se opalovat, prostě skutečně pohodlně relaxovat.

Venkovní dřevěné podlahy jsou nejpřírodnějším spojením mezi domem a zahradou. Rozšiřují váš obytný prostor ven až do zeleně. Přírodní materiál si v horkých letních dnech vezme přesně to správné množství tepla a je příjemný také při chladnějším počasí. Na venkovní dřevěné podlaze lze pobývat i krátce po dešti, tvrdé dřevo rychle osychá. Komfortní a pohodlný výstup vám umožní neustálé spojení s vaší zahradou. Jsou na ně kladeny vysoké nároky v otázce kvality, odolnosti a dlouhověkosti.

Dřevo je i venku trvanlivým materiálem, voda a sníh venkovním dřevěným podlahám příliš neškodí, pokud má možnost stálého provětrávání ze všech stran. Důležitou zásadou je pokládat venkovní dřevěné podlahy na rošt. Dřevo nesmí zůstat položeno na podkladu, kde by mu hrozila trvalá vlhkost a následně i hniloba.

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Venkovní dřevěné podlahy - vlastnosti a výhody:

Venkovní dřevěné podlahy dobře vysychají, nedrží vlhkost a díky kvalitním materiálům je jejich životnost velmi dlouhá. Mají speciální drážkování, díky kterému při zmoknutí nekloužou a při pokud je při montáži použita podkladová geotextílie, podlahou neprorůstá plevel.

Výhodou venkovní dřevěné podlahy je rychlá a snadná instalace a nenáročná údržba. Hodí se v podstatě kamkoliv, nejčastější využití je na venkovní terasy, posezení, altánů nebo kolem bazénů. Dobře snáší vlhkost a při kontaktu s bosou nohou je příjemnější na rozdíl od sluncem rozpálené dlažby.

I když venkovní dřevěné podlahy dobře odolávají povětrnostním vlivům, je vhodné jejich povrch ošetřit doporučenými prostředky, které oživují a prodlužují životnost dřeva.

Venkovní dřevěné podlahy - materiál:

Nejvíce se pro výrobu venkovních dřevěných podlah využívají tropické dřeviny

 • bangkirai
 • shorea
 • kapur
 • bukit
 • massaranduba
 • merbau,
 • teak
 • garapa

Jedná se o velmi kvalitní vysoce odolné dřevo. Náklady na pořízení jsou vyšší, ale tropické dřeviny mají jako stavební materiál velmi dlouhou životnost (až 50 let) a jsou nenáročné na údržbu. Odolají vlhkosti, slunečnímu záření i mrazu.

Můžete také sáhnout po dřevinách mírného pásu

 • dub červený
 • borovice
 • smrk
 • sibiřský modřín
 • jasan

Tyto dřeviny jsou méně odolné než tropické a proto se u nich využívá metody tlakové impregnace, která zamezí především napadení hmyzem a dřevokaznými houbami.

Venkovní dřevěné podlahy - montáž

Pro montáž venkovní dřevěné podlahy je vždy dobře zvolit specializovanou firmu, montáž obvykle zajišťuje přímo její dodavatel.

Na zpevněné venkovní plochy se po vyrovnání povrchu položí nejprve rošt z dřevěných hranolů, na který se posléze montují samotné profily venkovní dřevěné podlahy. Čtverce se na vyrovnaný povrch kladou přímo.

Důležité je mezi jednotlivými deskami venkovní dřevěné podlahy ponechat menší mezery, aby mohlo dřevo pracovat podle aktuálních povětrnostních podmínek.

Na plochy v zahradě nebo kolem bazénu se používají pro stabilizaci roštu buď zabetonované patky, nebo betonové dlaždice. Po zabetonování patek se jako podklad použije geo-textilie, která zamezí prorůstání plevelů. Na patky přijdou hranoly roštu, a na ně se následně montuje pomocí nerezových vrutů samotná venkovní dřevěná podlaha.

Venkovní dřevěné podlahy - údržba

Podlahy z tropického dřeva

 • nejsou na údržbu příliš náročné. Pro uchování jejich původní barevnosti je důležité podlahu zpočátku vícekrát natřít speciálním olejem a totéž zopakovat každý rok na začátku a na konci sezóny. Bez toho by podlaha mohla získat stříbrošedý nádech

Podlahy z dřevin mírného pásu

 • vyžadují poměrně náročnou a častou údržbu. Alespoň dvakrát ročně je nutná aplikace ochranného nátěru.

Investice do kvalitního materiálu venkovní dřevěné podlahy se

z dlouhodobého hlediska rozhodně vyplatí.

Venkovní dřevěné podlahy - cena

Levnější varianta

 • materiál ze dřevin mírného pásu, ceny se pohybují od pětiset korun za metr2 

Dražší varianta

 • tropická dřeva začínají zhruba na dvojnásobku ceny běžných dřevin

Společnost Podlahy Praha s.r.o. vám nabízí venkovní dřevěné podlahy od renomovaných výrobců.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Náš sortiment kvalitních venkovních dřevěných podlah si můžete na vlastní oči jednoduše prohlédnout, osahat a i objednat v  naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7.  Tady vám ochotní profesionálové, kteří podlahám rozumí, odborně poradí, upozorní na různá nečekaná úskalí při koupi i pokládce venkovní dřevěné podlahy. Určíme ten správný typ venkovní dřevěné podlahy a zdarma vám vytvoříme cenovou kalkulaci.

Naše společnost vám zrealizuje dodávku i instalaci venkovních dřevěných podlah tzv. na „klíč“. Dobře sehraný tým zvládne vše rychle a vám ušetří starosti. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Nabízíme vám také prohlídku námi již realizovaných instalací venkovních dřevěných podlah. Přesvědčte se na vlastní oči, jak kvalitní práci odvádíme!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Kategorie: 
Produkty