Terasy u rodinných domů

Volný čas rádi trávíme venku mimo budovy, což je pro nás přirozené. Lidskému organismu svědčí sluneční svit, vůně vzduchu i vánek. V uzavřených místnostech v práci a doma trávíme více než osmdesát procent z celého dne. Není tedy nic divného, že se z uzavřených prostor snažíme co nejčastěji unikat ven. Nejpřirozenějšími řešeními propojení uzavřených místností s exteriérem jsou terasy u rodinných domů. Na řešení těchto doplňků staveb se již dlouhá léta orientuje naše společnost Podlahy Praha s.r.o.

Terasy u rodinných domů jsou stavěny mírně nad úrovní okolního terénu a mívají obvykle větší pochozí plochy než balkóny nebo lodžie. Střešní terasy už u nás také nejsou zvláštnostmi. Tato terasa je především určena k pobytu osob, opalování, grilování či společenským setkáním. Terasy u rodinných domů jsou funkčními součástmi obytných nebo obchodních staveb. Terasy můžete realizovat ze všech obvyklých typů povrchů, jako jsou dřevo, dřevoplast, kámen, dlažba nebo beton.

Máte zájem o renovaci podlahy?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Terasy u rodinných domů či na jejich střechách se v evropské architektuře objevují od první poloviny minulého století díky funkcionalismu.

Termín „terasa“ většinou evokuje plochu, která sousedí s domem, a je umístěna na zahradě. Někdy je namontována lehce nad úroveň okolního terénu. Pokud je hezké počasí, používáme terasy u rodinných domů pro setkání s přáteli, opalování a grilování. My, ve společnosti Podlahy Praha s.r.o., se snažíme pro naše klienty zařídit, aby si takovou ideální plochu pro trávení volného času, mohli nechat vybudovat podle jejich vlastních představ.

Terasy u rodinných domů nemůžete přesouvat podle počasí, slunečního svitu, proudění větru, deště nebo jiných povětrnostních podmínek. Proto je nezbytné pořádně zvážit komplexní pojetí této venkovní podlahy - jestli bude terasa zakrytá, částečně chráněná nebo bez zastřešení. Dále zvažte její velikost a umístění, jestli bude navazovat na obytné místnosti stavby nebo například na kuchyň. Promyslete, jestli Vám nebudou vadit pohledy z ulice nebo od sousedního domu a tak podobně.

Terasy u rodinných domů - před a po montáži

Terasy u rodinných domů můžete postavit nejen u novostaveb, ale i u starších domů

Terasy u rodinných domů, které jsou řešeny jako součást novostavby rodinného domu, jsou optimální variantou jejich plánování. Dodatečná dostavba terasy u starší budovy s sebou může přinášet určitá rizika a komplikace. Zamýšlené terasy u rodinných domů by měly mít takovou velikost, aby se na ně vešel stolek se židlemi. To je výměra zhruba dva krát dva metry. Při menší volbě velikosti plochy ztrácí terasy u rodinných domů praktický smysl.

Nejlevnější jsou terasy u rodinných domů, zbudované na rovném terénu, pokládkou plochých kamenů nebo dlaždic či dlažby na pevný podklad do vrstvy kamenné drti a písku. Jejich nevýhodou bývají nerovnosti jejího povrchu a  zanášení hrubších nečistot do interiéru. Společnost Podlahy Praha s.r.o. se již léta specializuje na nabídku, prodej a montáž terasy u rodinných domů z masivních dřevěných prken.

S výběrem masivních dřevěných prken pro řešení Vaší terasy u rodinných domů Vám rádi pomůžeme v našem podlahovém studiu.

Majitelé, kteří se rozhodnou pro použití dřevin exotických stromů na pochozí plochy terasy u rodinných domů, se mohou u nás inspirovat aktuálními vzorky konkrétních dřevin. Dřevěná prkna doporučujeme montovat na nosný rošt pomocí vrutů. Pod roštem by měla být zpevněná plocha nebo zhutněný podsyp, zakrytý geotextilií, zabraňující prorůstání nežádoucí vegetace. Dále použijeme betonové dlaždice, které slouží jako opěrné body pod rošty nebo terasové terče.

Pokud se rozhodnete pro dřevěná prkna, jejich montáž musí proběhnout s minimální dilatační spárou sedm milimetrů, která umožní průchod dešťové vody.

Komplikovaným místem při montáži terasy u rodinných domů může být její styk s obvodovou zdí stavby. Ať už terasu řešíte s novostavbou domu zároveň, ne­bo dodatečně, vždy musíte dbát na to, aby byla mezi oběma stavbami (terasou a domem) dodržena dostatečná dilatační spára. Přívod elektrického proudu pro osvětlení na terase nebo pro instalaci elektrických spotřebičů, musíte řešit s předstihem. Stejné pravidlo platí pro přívod vody a její odtok do kanalizace.

Ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. řešíme terasy u rodinných domů i komerčních prostor, na podlahách lodžií i balkonů u bytů a také na střechách budov.

Malé, neútulné a  nepraktické balkóny dokážou profesionálové ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. zbudováním dřevěné terasy u rodinných domů či bytů změnit k nepoznání. Námi upravená pochozí plocha balkonu vzbudí pocit útulnosti. Tyto podlahy, necelý metr široké, znamenají pro městské obyvatele příjemnou změnu proti uzavřeným bytům a kancelářím. Nabízíme Vám možnost tyto podlahy na terasy kvalitně opravit a Vaše balkóny mohou sloužit k zasloužené relaxaci.

Před zamýšlenou renovací podlahy balkonu a montáží dřevěné terasy, musíte nechat prověřit jeho skutečný technický stav. Obvyklými vadami bývá za­tékání do jejich konstrukcí narušení nosníků, Tuto opravu je nutno vyřešit stavebně. Dalším problémem bývá stáří stávajících dlažeb, jejich popraskání a trhliny ve spárách. Po odstranění těchto technických vad, pro Vás můžeme individuálně zpracovat a vytvořit na balkoně či lodžii příjemný prostor, který Vám může částečně nahradit absenci terasy u rodinných domů.

Údržba dřevěných teras je detailně popsána na webu Renovace podlah Praha.

Kategorie: 
Home page