Renovace kamenných schodů

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. se nezabývá pouze dodáním a montáží nových podlah, které si klient vybere z nepřeberného množství dekorů a typů v našem podlahovém studiu. Řešíme i renovace stávajících podlahových krytin a jejich údržbu. Naši odborníci se zabývají komplexním řešením nejen podlahových ploch, v naší nabídce jsou též renovace a servis schodů v bytových i komerčních prostorách, které buď provádíme sami, nebo ve spolupráci s odborníky z jiných oborů. Takovým oborem je například renovace kamenných schodů.

Schodiště v komerčních i bytových prostorech jsou funkčními a estetickými součástmi interiérů. Jedná se o součást podlah daných prostor. Při volbě systému užívání a údržby na ně musí brát majitel stejný zřetel, jako na samotné plochy podlah. Tak, jako musí někdy proběhnout renovace pochozích podlahových krytin v místnostech, je nutno občas realizovat renovace kamenných schodů i schodů s jinými nášlapnými povrchy. Pokud majitel nezajistí potřebnou renovaci schodů, může před ním vyvstat velký problém s  možným užíváním ploch v rozdílných nadzemních podlažích.

Renovace kamenných schodů prodlouží jejich životnost

Zejména v komerčních prostorách a společných prostorách bytových domů je nezbytná pravidelná kontrola, údržba a renovace kamenných schodů. V těchto prostorách jsou schodiště velmi zatěžována, neboť frekvence pohybu osob na nich je vysoká. V případě zanedbání kontroly a údržby schodišťových stupňů může dojít k jejich narušení a následnému úrazu osob. Pravidelný servis schodů a případná včasná renovace kamenných schodů, výměna krytin na stupních s povlakovými pochozími krytinami, nebo renovace povrchů dřevěných schodů těmto nepříjemnostem dokáže zabránit.

Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. svým klientům dokáže nabídnout pravidelný servis schodů a jejich údržbu, nebo doporučit vhodného zhotovitele pro renovace kamenných schodů, které sami neprovádíme. Tento souhrn opatření zajistí nejen jejich bezpečnost, ale dokáže prodloužit jejich životnost. Provádíme servis schodů v bytových i v komerčních prostorech.

Uvažujete o nové podlaze?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Renovace kamenných schodů a servis schodů v bytových prostorách

Bytovými prostorami v tomto případě rozumíme společné prostory bytových domů s centrálními schodišti, ale také schodiště v jednotlivých bytech, v rodinných domech nebo ve vícepodlažních mezonetových bytech v nových i starších zástavbách. Zde všude je občas nutno provádět renovace schodů, renovace kamenných schodů nevyjímaje.

Servis schodů v bytových prostorách můžeme rozdělit podle realizované práce na:

  • Servis schodů – renovace kamenných schodišť
  • Servis schodů – renovace celodřevěných schodišť
  • Servis schodů – renovace betonových schodišť s PVC a linoleem (PVC podlahy a linoleum)
  • Servis schodů – údržba schodišť

Renovace kamenných schodišť

Kamenná schodiště jsou typická pro starší zástavbu a pro komerční objekty. Kámen je sice tvrdým materiálem, ale jako každou namáhanou pochozí plochu je i zde nutno občas zrealizovat renovace kamenných schodů. Na tuto činnost je nutno sjednat odborníka v oboru kamenických prací. Kompletní renovace kamenných schodů nemůže provádět každý. Pro tuto činnost je nutno používat například speciální brusky, tmely a povrchové úpravy kamene. Zvolený odborník musí Vašemu kameni rozumět a měl by Vám po provedení renovace kamenného schodiště navrhnout jeho vhodnou údržbu.

Renovace dřevěných schodů

Celodřevěná schodiště jsou obvykle atypicky řešená a nejčastěji jsou situována v rodinných domech. Frekvence pohybu na takovém schodišti není velká, a proto se zákazníci s poptávkou na renovaci celodřevěných schodů obrací na odborné firmy jednou za několik desítek let. Stejně jako u renovace kamenných schodů, i zde provedené práce sestávají z obroušení, tmelení a povrchové úpravy všech dřevěných součástí. Servis schodů je někdy doplněn o renovaci zábradlí a měl by být završen návrhem na vhodnou údržbu.

Renovace betonových schodišť s PVC a linoleem

S betonovými schodišti se nejčastěji setkáváme v novostavbách a v bytových domech. Zde nahradil beton původní kamenné řešení schodiště. Nejobvyklejším řešením pochozích povrchů prefabrikovaných betonových schodišť je a nejspíš bude obložení podlahovou krytinou PVC nebo přírodním linoleem. Zde se renovace neprovádí jako u renovace kamenných schodů, obvykle sestává z výměny poškozených povlakových krytin a hran. V případě, že jsou krytiny pouze poškrábané, provádíme na těchto krytinách obnovení PUR ochranného povrchu.

Renovace kamenných schodů – údržba schodišť

Ke správnému užívání schodišť a schodišťových stupňů patří také údržba schodů. Zatímco dřevěná schodiště je nutno udržovat nejen vhodnými údržbovými prostředky, ale musíme dbát i na stálou teplotu a vlhkost v místech, kde jsou zbudována, aby nedošlo k poškození nosné konstrukce, u kamenných a betonových schodišť je servis schodů zaměřen především na správný výběr údržbových prostředků, průběžnou kontrolu a včasné provedení renovace kamenných schodů nebo výměně podlahových krytin a schodových hran na betonových schodech.

Renovace kamenných schodů zajistí jejich dlouholeté užívání

Společnost Podlahy Praha s.r.o. zajišťuje svým zákazníkům komplexní řešení v oblasti řešení jejich požadavků na dodání a montáž podlahových krytin pro různé typy interiérů tak. V našem podlahovém studiu Komunardů 38, Praha 7 Holešovice Vás uvítají profesionálové, kteří se Vám budou ochotně věnovat a pokusí se Vám odborně poradit nejen při výběru, ale i pro následný provoz. Podlahové krytiny, jejich doplňky i vhodné prostředky údržby si můžete v našem studiu prohlédnout, objednat a zakoupit.

Renovace kamenných schodů sice sami neprovádíme, ale dokážeme Vám doporučit vhodné odborníky.

Garantujeme Vám seriózní smluvní podmínky, odbornou úroveň provedených prací a v neposlední řadě záruční a pozáruční servis.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí kompletní služby pro většinu Vašich podlah.

Kategorie: 
Služby