Olej na dřevěné terasy

Definice renovace terasy zahrnuje její vizuální kontrolu povrchu i podkladu, drobné opravy a hlavně čištění a pravidelnou údržbu všech typů podlahovin na zpevněných plochách venkovních teras. Každý materiál, použitý jako exteriérová terasová podlaha, potřebuje speciální čisticí systém a vhodné údržbové přípravky. Důležité je zejména vhodně vybrat olej na dřevěné terasy. Použitím špatného prostředku nebo postupu renovace terasy zkracujete životnost terasy nebo ji můžete trvale poškodit.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. svým klientům pomáhá při výběru materiálů z rozsáhlého sortimentu podlahových krytin pro vnitřní i venkovní prostory. Zároveň s uživateli řešíme vhodné prostředky na jejich údržbu. Všechny instalované terasy jsou podlahami, a o každou podlahu musíte řádně pečovat. Nejčastěji se při realizaci podlahy na terasy setkáváme se dřevem, dlažbou, kameny a betonem. Ačkoliv se jedná o velmi odlišné materiály, spojuje je požadavek na vhodnou údržbu a pravidelnou renovaci terasy. U dřevěných ploch je potřeba správně vybrat olej na dřevěné terasy.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Olej na dřevěné terasy

Terasám zajistíte prodloužení jejich životnosti, pokud zvolený olej na dřevěné terasy bude vhodný pro konkrétní dřevinu.

Naše společnost Podlahy Praha s.r.o. se při řešení exteriérových zpevněných ploch specializuje především na dodání a montáž dřevěných teras z evropských jehličnatých i listnatých dřevin, dřevěných teras tepelně upravených, označovaných jako Thermowood, na terasy z exotických dřevin z celého světa a na pochozí plochy z dřevoplastů, nazývaných také kompozitové terasy nebo WPC. Všechny tyto materiály mají jedno shodné - jedná se o dřevo a jeho varianty.

Údržba a čištění těchto dřevěných a kompozitových venkovních pevných ploch a jejich renovace by měla být realizována dvakrát ročně na jaře a na podzim. Dřevěné terasové pochozí plochy musíme zbavit anorganických i organických nečistot, které na povrchu teras v průběhu roku zůstanou. Čištění provádíme mechanicky ručně použitím vhodného typu kartáče, strojově nebo tlakovým čištěním čistou vodou a příslušným čisticím prostředkem. Po vyčištění následuje postup renovace terasy, při kterém použijeme vhodný olej na dřevěné terasy.

Všechny dřevěné venkovní zpevněné plochy můžeme označit za jedinečné díky svému provedení a volbě dřeviny, ze které jsou řešeny. Aby tato jedinečnost byla co nejdéle zachována, musíme pro jejich údržbu zvolit vhodný olej na dřevěné terasy. Profesionální instalace přírodního dřeva zajistí dokonalý vzhled jejich jedinečné struktury a kresby. Dřevoplastové kompozitové WPC plochy charakterizujeme jako kompaktní a odolné.

Pracovníci společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám ochotně pomohou a vyberou Vám vhodný olej na dřevěné terasy i další údržbové prostředky

Dřevo, použité na venkovní terasy, je většinou vystaveno extrémním klimatickým změnám, škůdcům a rozkladným procesům, které zapříčiňují jeho postupný rozklad. Jestliže o dřevěnou terasu nebude majitel vhodně pečovat, zkrátí tím její životnost. U venkovních ploch ze dřeva dokážete vhodně zvolenými přípravky na čištění a renovaci terasy zpomalit šednutí, nebo také oxidaci barvy dřeva, působením UV slunečního záření. Vhodný olej na dřevěné terasy s UV filtrem prodlouží její životnost.

Olej na dřevěné terasy a čisticí a údržbové prostředky výrobců WOCA, BONA, OSMO nebo Saicos jsou, podle našich zkušeností, vhodné pro renovace teras z evropských i exotických dřevin. Uvedení výrobci jsou specialisty na výrobu prostředků na čištění a povrchovou úpravu všech druhů krytin. Zvolený čisticí přípravek a postup na renovaci dřevěné terasy doplňte o vhodný exteriérový olej na dřevěné terasy v provedení bezbarvém přírodním, nebo ve variantě s pigmentem barvy řešené dřeviny.

Olej na dřevěné terasy doporučujeme aplikovat po jejím pravidelném vyčištění na jaře a na podzim.

Pro vhodný výběr přípravků na údržbu a renovaci dřevěné terasy potřebujete přesně určit, jaké problémy potřebujete odstranit. Obvyklé čištění a údržba zajišťuje ochranu těchto dřevěných ploch před běžným znečištěním klimatickými a jinými vnějšími vlivy. Při jejich užívání však mohou však nastat případy, kdy ani tato rutinní údržba a olej na dřevěné terasy nejsou dostatečné a Vy musíte začít řešit důkladnější postup renovace terasy.

Pro odstranění skvrn od tuku a oleje nebo jako prevenci proti nežádoucím parazitům, mechům a houbám Vám společnost Podlahy Praha, s.r.o. umí ze svého portfolia nabídnout celou řadu prostředků. Jedná se o vhodné čističe a absorbenty, které dokážou neutralizovat tukové a olejové skvrny do hloubky dřeva i bez kartáčování. Pokud Vaši terasu napadly mechy, lišejníky, řasy, houby nebo jiná vegetace, doporučujeme Vám použít herbicidní a fungicidní prostředky od výrobců OSMO nebo WOCA. Po vyčištění a neutralizaci opět použijte olej na dřevěné terasy.

Exteriérové oleje s pigmentem dřevinu venkovní terasy nejen ochrání, také jí navrátí původní barvu a zpomalí proces šednutí

Terasy dřevoplastové, označované také jako WPC nebo kompozitové, vždy ošetřujte řadou čističů, speciálně určených pro plochy z těchto matriálů. Takové řady vhodných čističů a údržbových prostředků na náš trh dodávají výrobci OSMO a WOCA. Našim zákazníkům dokážeme nabídnout a zajistit také strojové čištění Bona Deep Clean systémem, který vyčistí plochy dřevoplastových teras.

Dřevěné venkovní terasy s aplikovanými ochrannými nátěry si můžete nechat vyčistit hloubkově. Renovace dřevěných venkovních teras použitím hloubkového čištění svým klientům doporučujeme jako vhodnou variantu důkladné údržby na začátku a po ukončení sezony užívání exteriérových teras. Po důkladném vyčištění a následné neutralizaci je vhodné použít speciální exteriérový olej na dřevěné terasy.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. má ve své nabídce vhodný olej na dřevěné terasy, který právě Vy potřebujete. Zajistíme nejen jeho prodej, nabídneme Vám také kompletní čištění a údržbu Vaší terasy.

Renovace terasy je téma, které také popisujeme na webu Renovace podlah, kde lze nelézt i stránku údržba terasy.

Kategorie: 
Home page