Ochrana plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy v komerčních i obytných prostorech jsou dnes již běžnou realitou. V současnosti se s plovoucími podlahami setkáváme téměř na každém kroku. Na našem trhu je tento systém podlah zastoupen v mnoha verzích provedení pochozích ploch. Tento systém podlah má své příznivce i odpůrce. Pokud je majitel ve svém obytném či komerčním prostoru má, měl by řešit jejich údržbu, čištění a ochranu plovoucí podlahy.

Údržba a ochrana plovoucí podlahy musí být pro každý typ pochozí vrstvy řešena individuálně.

Ochrana plovoucí podlahy může zajistit prodloužení její životnosti

Ochrana plovoucí podlahy je, podle materiálu ze kterého je vyroben povrch plovoucí podlahy, rozdělena:

  • Ochrana plovoucí podlahy – Tvrdé podlahoviny
  • Ochrana plovoucí podlahy – Přírodní podlahoviny

Ochrana plovoucí podlahy – tvrdé podlahoviny

Základním pravidlem pro to, aby údržba, úklid, čištění a ochrana plovoucí podlahy fungovaly správně, je nejen výběr vhodného čističe, ale hlavně nutnost nepřemokřovat tyto pochozí plochy a nezanechávat na nich zbytkovou vlhkost po vytírání.

Pravidelná údržba plovoucí podlah, úklid podlah v bytech, ve firmách a komerčních prostorech jsou předmětem tohoto doporučení. Speciální čisticí prostředky a čistící systémy pro vinylové a laminátové plovoucí podlahy jsou k dostání v našem podlahovém studiu. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. má velké zkušenosti jak v oboru údržba a ochrana plovoucí podlahy, tak také s profesionálním čištěním vinylových podlah. Se svými klienty se o tyto zkušenosti rádi podělíme.

Laminátové plovoucí podlahy a vinylové plovoucí podlahy řadíme mezi tak zvané tvrdé podlahoviny. Technologický postup výroby těchto podlah je v základě shodný. HDF deska je v těchto případech použitá jako nosný podklad. Pochozí vrstva u laminátových podlah je vytvořena přímým tiskem dekoru na HDF desku, nebo instalací dekorativní laminované folie. Pochozí vrstva, která je aplikovaná u vinylové plovoucí podlahy, je heterogenním vinylem. Údržba a ochrana plovoucí podlahy s těmito povrchy je v podstatě shodná.

Celovinylové provedení plovoucích podlah je další variantou k vinylovým plovoucím podlahám s HDF nosnou deskou. Označení těchto podlah sám o sobě určuje zjevný rozdíl mezi nimi. U těchto podlah je dalším rozdílem tloušťka podlah. Co mají tyto plovoucí vinylové podlahy společného, je jejich čištění a údržba. Také ochrana plovoucí podlahy celovinylové je téměř shodná s údržbou plovoucí podlahy laminátové. Protože je nosná deska HDF vyrobena z velké části z dřevní hmoty, která reaguje na vysokou vlhkost, dodržujte základní pravidlo úklidu a to, že podlaha nesmí zůstat po úklidu mokrá.

 

Ochrana plovoucí podlahy – Přírodní podlahoviny

Přírodní linoleum a dřevo, které se používají jako pochozí vrstva plovoucích podlah, řadíme mezi přírodní podlahoviny. U přírodního linolea, jako je Marmoleum, určuje výrobce, společnost FORBO, jak máte postupovat při jeho údržbě. Dřevěné povrchy plovoucích podlah rozdělujeme podle povrchové úpravy dřeva na olejované a lakované. Úklid a ochrana dřevěné plovoucí podlahy lakované a její čištění se liší od úklidu podlah olejovaných.

V technickém listě plovoucí podlahy Marmoleum je přesně a detailně popsána údržba a ochrana plovoucí podlahy Marmoleum Click. Společnost FORBO zaručuje dlouhou životnost zmíněné plovoucí podlahy pouze při dodržení postupů a základních zásad pro její čištění. Nejdůležitější zásadou, jako u všech plovoucích podlah, je vytírání těchto podlah bez přemokření. Pro tuto podlahu prodáváme prostředek Monel od výrobce FORBO.

Lakované dřevěné plovoucí podlahy čistíme přípravky, které jsou pro tyto povrchy určené a doporučené. Masivní podlahy lakované, ale i dřevěné plovoucí podlahy lakované, udržujeme shodným postupem. Úklid a ochrana plovoucí podlahy dřevěné olejované se provádí speciálními prostředky. Tyto přípravky jsou vyrobeny na bázi mýdla, a při jejich použití nedochází k vysušování a poškození povrchu těchto krytin.

Ochrana plovoucí podlahy - pomůžeme s výběrem čisticích prostředků

Laminátové podlahy a vinylové podlahy ve veřejných prostorách jsou nejčastěji čištěny specializovanými úklidovými firmami, nebo zaměstnanci těchto společností či úřadů. Protože se zde setkáváme s velkými plochami podlah, provádí se zde údržba a ochrana plovoucí podlahy strojovým čištěním. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabízí svým zákazníkům systém hloubkového čištění Bona Deep Clean System. Pokud při tomto systému čištění podlah použijete vhodné čisticí prostředky, je efekt čištění maximální.

Stává se, že specializované úklidové firmy volí pro úklid laminátových a vinylových plovoucích podlah univerzální čisticí přípravky. Tyto však nejsou vhodné pro jejich údržbu. Použití univerzálních čisticích prostředků je obvykle příčinou poškození krytin a zkrácení jejich životnosti. V mnoha případech se nevhodná univerzální údržba a ochrana plovoucí podlahy majitelům nevyplácí. Náklady na nutnost předčasného pořízení nových krytin jsou toho důkazem. Nesprávný výběr čističů a následné poškození podlah je, při prokázání pochybení, důvodem k neuznání reklamace podlahy ze strany prodejce i výrobce.

Ti, kteří řeší čištění podlah pro firmy, majitelé bytů a správci veřejných budov, se na společnost Podlahy Praha, s.r.o., mohou obrátit s požadavkem na zpracování nabídky vhodných čisticích a ochranných prostředků na klasické manuální i strojové čištění podlah. Ochrana plovoucí podlahy pro nás také není neznámou. Při dobře nastaveném systému bude čištění a ochrana vinylové i laminátové plovoucí podlahy pro naše zákazníky ekonomicky zajímavá.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabízí klientům vhodné čisticí prostředky, jejichž prostřednictvím je ochrana plovoucí podlahy prováděna správně.

Naše nabídka čistících a údržbových prostředků je široká. Klient u nás nalezne výrobky od společností WOCA, BONA, OSMO, Saicos nebo Dr. Schütz. Z této široké nabídky si každý klient vybere ten správný přípravek na úklid jeho plovoucí podlahy.

Potřebujete vyřešit výběr čisticích a ochranných prostředků tak, aby úklid a ochrana plovoucí podlahy byla co nejefektivnější? Obraťte se na společnost Podlahy Praha, s.r.o.!

Kategorie: 
Ostatní