Marmoleum Praha

Podlaha je jednou z nejmarkantnějších, nejfrekventovanějších a nejdéle užívaných částí každé domácnosti. Toto víme také my ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. Uvědomujeme si také, že do nekonečna nemůžeme používat materiály, které jsou ekologickou zátěží. Proto je jednou z námi preferovaných podlahovin, kromě dřevěné podlahy, také přírodní linoleum Marmoleum, které Vám u nás, ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. rádi představíme. Naše nabídka přírodního linolea je rozsáhlá a snažíme se ji propagovat jako ekologickou podlahovinu.

Marmoleum Praha - video

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Marmoleum Praha, které vám nabízíme je ekologicky nezávadné

Snem každého ekologicky smýšlejícího člověka je, aby se v co největší míře mohl obklopit materiály, které nezatěžují přírodu. Marmoleum, které vyrábí společnost Forbo a kterou můžete zakoupit u společnosti Podlahy Praha, s.r.o., je jednou z mála podlahovin se 100% přírodním původem. Tato podlaha nezatěžuje životní prostředí a je biologicky odbouratelná. Zároveň se jedná se o podlahu, která je vyrobena ze surovin, v přírodě prakticky nevyčerpatelných.

Na společnost Podlahy Praha, s.r.o. se obrací klienti s požadavkem na dodání a montáž linolea, a přitom mají na mysli  PVC. Rozdíl mezi podlahovou krytinou Marmoleum od společnosti Podlahy Praha, s.r.o. a podlahovinou PVC je v jejich rozdílném složení. Přírodní linoleum Marmoleum je čistě přírodní, zatímco PVC podlahy jsou chemickou sloučeninou polyvinylchloridu. Na první pohled je rozeznáte díky jejich dekorování. PVC je možno dekorovat jakýmkoliv motivem (dřevo, kámen, atd.), Marmoleum, které si vyberete v Podlahy Praha, s.r.o., je vždy dekorováno barevným mramorováním a jeho variantami.

Marmoleum - základní suroviny pro výrobu

 • lněný olej
 • dřevitá moučka
 • pryskyřice
 • přírodní pigmenty
 • vápenec
 • jut

Všechny uvedené vstupní materiály jsou obnovitelné a samozřejmě také ekologicky odbouratelné.

Marmoleum - lněný olej

Lněný olej, je základní surovinou při výrobě přírodního linolea Marmoleum a zároveň propůjčuje tomuto typu podlahy také název - linoleum.  Tento olej se získává extrakcí zrn lnu. Použití lněného oleje je také historicky doložené, protože má široké spektrum užití. Vařením počínaje až po použití pří léčení onemocnění dýchacích cest. Léčivé vlastnosti tohoto oleje přinášely rychlou úlevu zejména při dušnosti a nachlazení.

Marmoleum - dřevitá moučka

Dřevitá moučka, použitá při výrobě podlahy Marmoleum má schopnost vázat na sebe přírodní pigmenty. Tato vlastnost dřevité moučky zajišťuje přírodnímu linoleu Marmoleum, které si můžete vybrat v Podlahy Praha, s.r.o., možnost zvolit širokou barevnou škálu při jejich výrobě. Tenko komponent určuje také dlouhotrvající barevnou stálost přírodního linolea. Užité dřevo pochází z regulovaných evropských lesů, ve kterých je každý vytěžený strom nahrazen novou výsadbou.

Marmoleum - pryskyřice

Používají se pryskyřice z borovic, které se získávají metodou neškodící jejich dalšímu růstu. Tato pryskyřice má funkci pojiva pro přírodní linoleum Marmoleum. Spolu s lněným olejem zaručuje podlahové krytině přírodní linoleum odolnost a flexibilitu.

Marmoleum - přírodní pigmenty

Ekologicky šetrné barevné pigmenty propůjčují přírodnímu linoleu Marmoleum živé, výrazné a nápadité odstíny barev. Tyto pigmenty neškodí životnímu prostředí, protože neobsahují látky, jako je kadmium a olovo.

Marmoleum - vápenec

Jemně mletý vápenec, který se těží prakticky v celém světě, zaručuje přírodnímu linoleu Marmoleum jeho odolnost a při tom jemnou strukturu.

Marmoleum - juta

Podkladní vrstvu, kterou vidíte na každé rubové straně přírodního linolea Marmoleum, tvoří mřížka z juty. Jedná se o přírodní tkaninu, která je upředená z vláken rostliny Juta. Tato rostlina se vyskytuje v Indii a v Bangladéši. Její přírodní původ zajišťuje plánované obnovitelné pěstování těchto rostlin.

Proces výroby podlahoviny přírodní linoleum Marmoleum

Výrobní postup začíná rozpuštěním hlavní složky, kterou je lněný olej, získaný ze semen lnu, s pryskyřicí z borovice. Do vzniklé směsi je přidána dřevitá moučka získaná z evropské dřeviny. Tato složka má ve směsi funkci plniva a zlepšuje stálost užitých ekologicky šetrných barevných pigmentů. Dále se přidává jemně mletý vápenec pro vytvoření jemné struktury hmoty. Podkladní vrstvu podlahové krytiny Marmoleum vytvoří mřížka z juty.

Přírodní původ surovin, ze kterých je linoleum Marmoleum vyráběno, předurčuje tuto podlahovinu k použití uživateli s alergickými reakcemi na chemické produkty. Také pro oblast zdravotnictví je tato podlahovina vhodná. Marmoleum je ideální podlahovou krytinou pro alergiky a astmatiky, školní a předškolní zařízení, pro domovy seniorů, lázeňská a stravovací zařízení.

Marmoleum - výhody podlahové krytiny

 • Přírodní podlahová krytina
 • Vyrobená z ekologicky odbouratelných a obnovitelných surovin
 • Vhodná pro astmatiky a alergiky
 • Nabídka široké škály barev
 • Je příjemné na dotyk
 • Vhodné pro podlahy s teplovodním podlahovým topením
 • Podlahovina je vhodná pro všechny typy prostor

Marmoleum je vyráběno v široké škále s dekorem mramoru

Podlahová krytina Marmoleum, kterou si v Podlahy Praha, s.r.o. můžete vybrat, se dodává nejčastěji jako povlaková podlahová krytina v pásech šíře 2m, nebo jako plovoucí podlaha pro bytové použití v lamelách od 300x300mm do 900x300mm. V případě plovoucí podlahy se jedná o obchodní označení Marmoleum Click. Pro oba dodávané druhy podlah je vždy před pokládkou potřeba kvalitně připravit podklad. Tento musí být pevný, suchý, rovný, soudržný, celistvý a nejlépe vystěrkovaný a přebroušený.

Přírodní linoleum Marmoleum je čistě přírodní podlaha, která má specifické vlastnosti. My v Podlahy Praha, s.r.o. Vám vždy doporučíme pro pokládku této krytiny oslovit odbornou společnost, jejíž zaměstnanci absolvovali školení u výrobce této podlahoviny. Podlahy Praha, s.r.o. takové odborníky zaměstnávají. Náš prodejní tým Vám dokáže poradit s výběrem přírodního linolea a naši technici v místě pokládky zhodnotí, jestli je pro Vás tato podlahová krytina vhodná. Pokud ano, vypracujeme Vám bezplatně cenovou nabídku.

Při správném používání a vhodné údržbě přírodního linolea Marmoleum zajišťuje výrobce její životnost 20 – 30 let

Stránky na webu, který je zaměřený na Marmoleum

Kategorie: 
Home page