Lišty k linoleu

Kvalitní podlahové lišty k linoleu odstraní nedostatky.

Potřebujte vyřešit ukončení podlahy u stěny? Podlahové lišty k linoleu jsou perfektním a praktickým řešením pro dekorativní a čisté ukončení přechodu mezi podlahou a stěnou. Plní nejen funkci užitnou, ale také estetickou.

Podlahové lišty k linoleu chrání podlahu před vlhkostí a poškozením. Slouží na zakončení podlahy kolem stěn místnosti a k překrytí přechodové spáry mezi linoleem a jinou podlahovou krytinou. Podlahové lišty k linoleu jsou nejen hezkým ozdobným prvkem, ale současně poskytují perfektní a praktický úkryt pro kabely od počítače, televize atd.

Linoleum patří mezi nejoblíbenější podlahové krytiny. K dostání je v nepřeberném množství barevných variant, některé druhy jsou povedenou imitací přírodních materiálů. Lišty k linoleu si můžete vybrat takové, které budou dekorem, barvou i materiálem dokonale ladit s vaší podlahou. Nebo naopak můžete dát přednost naprosto odlišnému vzhledu lišty od podlahové krytiny a tím tak zajímavě oživit vaši domácnost.

Podlahové lišty k linoleu jsou vyráběny v rozměrech 920 x 50 x 2,5 mm.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Lišty k linoleu - video

Podlahové lišty k linoleu - možností ukončení

 • zaříznutí linolea u stěny a zalištování originální lištou k linoleu s dekorem podlahoviny dodanou výrobcem linolea.
 • zaříznutí linolea u stěny a zalištování jakoukoliv vhodnou lištou. Typů lišt je spousta - stačí si jen vybrat podle vlastního vkusu.
 • profil s vlepeným páskem linolea. Těchto profilů je rovněž k dispozici několik typů. Tento vlepený pásek přesně koresponduje s vaší vybranou podlahou.
 • linoleum se vytáhne přes oblouček až na stěnu.
 • pásek linolea se nalepí na stěnu a v pravém úhlu se svaří s podlahou.
 • zakončení podlahy bez lišty. Lino se zařízne ke stěně, u které podlaha končí.

Lišty k linoleu se instalují až na závěr pokládky linolea.

Aby byl výsledek instalace podlahových lišt k linoleu dokonalý, je potřeba se postarat o to, aby mezi linoleem a stěnou nebyl humpolácký přechod. Toho se dá dosáhnout profesionální instalací lišt k linoleu. Lišty k linoleu se dají přilepit nebo přišroubovat ke zdi.

Profesionálně vyškolení podlaháři ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. vám poskytnou komplexní služby při pokládce linolea, včetně instalace podlahových lišt k linoleu.

Linoleum - dva způsoby pokládky

 

Linoleum se vyrábí v pásech, širokých 2 metry nebo v podobě plovoucí podlahy. Pásy z linolea se na podklad instalují celoplošným lepením, vzájemně se spojují svařováním pomocí svařovacího drátu. Svařovací šňůra může svár barevně zvýraznit nebo naopak opticky jej skrýt. Pomocí svařování se na plochu linolea také dají aplikovat různé vzory a bordury.

Linoleum je možno zakoupit i v provedení lamel obdélníků nebo čtverců, opatřených zámkovým systémem na spojování. Pokládka tohoto typu linolea je rychlá a čistá. Podlahové lišty k linoleu se v tomto případě dodávají přímo od výrobce FORBO k danému dekoru podlahoviny.

Realizaci instalace přírodního linolea a podlahové lišty k linoleu by vždy měla provádět odborná firma, která má s těmito podlahovinami zkušenosti. Profesionální podlaháři společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vám podlahy z přírodního linolea a podlahové lišty k linoleu položí profesionálně, kvalitně a doufáme, že podle Vašich představ. Pokládka linolea zaměstnanci naší společnosti probíhá s co možná nejmenším zásahem do běžného chodu Vaší domácnosti nebo firemního provozu

Přírodní linoleum a podlahové lišty k linoleu jsou moderní podlahovinou s dlouhou historii.

Přírodní linoleum se vyrábí technologií vysokotlakého lisování surovin - lněného oleje, pryskyřice, vápence, dřevité moučky, barevných pigmentů na jutovou textilii nebo voděodolnou HDF desku. Pro zlepšení akustických vlastností se na spodní stranu lamel plovoucí Marmoleum Click desky integruje tenká vrstva korku.

Linoleum a podlahové lišty k linoleu je možno instalovat skoro do jakéhokoliv prostoru. Není problém ho použít v obývacím pokoji, kuchyni, dětském pokoji nebo v ložnici. Nedoporučujeme jeho instalaci do koupelen, do prostor WC a vstupních chodeb, kde je zvýšené riziko vlhkosti a mechanického poškození. Linoleum má přirozené antistatické vlastnosti, je vhodné i pro alergiky a astmatiky. Lněný olej je známý svými pozitivními účinky při léčení onemocnění dýchacích cest.

Linoleum - výhody

 • Výběr z velkého množství vzorů a dekorů
 • Snadná údržba, při které lze snadno umývat vodou i doporučenými desinfekčními prostředky
 • Přiměřená pořizovací cena
 • Kročejová pohoda a uživatelský komfort
 • Dlouhá životnost

Linoleum - nevýhody

 • Malá odolnost proti prořezání ostrým předmětem
 • Rizikové při použití v prostorách s předpokladem zvýšené vlhkosti 

Jestliže potřebujete odolné, téměř bezúdržbové a levné podlahy s výbornými tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi, pak je linoleum tou správnou volbou. U společnosti Podlahy Praha s.r.o. si můžete linoleum vybrat z desítek vzorků, tlouštěk a tvrdostí. 

Linoleum - údržba

Linoleum je velice odolný materiál, který nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Údržba linolea spočívá pouze v užití vhodných čistících prostředků a občasném odborném ošetření. Pokud máte linoleum např. v kuchyni, stačí případnou nečistotu jen utřít vlhkým hadříkem. Při zachování základních pravidel se vám tento moderně-tradiční materiál odvděčí životností, která přesahuje hranici půl století.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí linoleum a podlahové lišty k linoleu v široké kolekci různých dekorů.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. je prodejcem podlahových krytin, zajišťuje pokládku, kompletní servis a související činnosti s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost našich klientů.

V našem podlahovém studiu v ulici Komunardů 38, Praha 7 Holešovice, na Vás čekají profesionálové, kteří se Vašim podlahám budou co nejlépe věnovat. Ochotně Vám poradí, upozorní Vás na možná úskalí při výběru a instalaci přírodního linolea a podlahové lišty k linoleu.

Naši odborně vyškolení pracovníci Vám podle dodaného plánku místností ochotně poradí při výběru potřebné šíře linolea tak, aby se minimalizoval případný prořez podlahoviny. Při propočtech návrhu instalace linolea a podlahové lišty k linoleu do místnosti přizpůsobujeme spárořez materiálu tak, abychom minimalizovali spoje.

Naši profesionálové s dlouholetými zkušenostmi linoleum dobře znají a umějí vyzdvihnout všechny jeho přednosti. Na naší profesionálně odvedenou práci při dodání a montáži přírodního linolea a podlahové lišty k linoleu se můžete stoprocentně spolehnout a využít naše dlouholeté zkušenosti!

Naším cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Kategorie: 
Služby