Lišty k linoleu

Kvalitní podlahové lišty k linoleu odstraní nedostatky.

Potřebujte vyřešit ukončení podlahy u stěny? Podlahové lišty k linoleu jsou perfektním a praktickým řešením pro dekorativní a čisté ukončení přechodu mezi podlahou a stěnou. Plní nejen funkci užitnou, ale také estetickou.

Podlahové lišty k linoleu chrání podlahu před vlhkostí a poškozením. Slouží na zakončení podlahy kolem stěn místnosti a k překrytí přechodové spáry mezi linoleem a jinou podlahovou krytinou. Podlahové lišty k linoleu jsou nejen hezkým ozdobným prvkem, ale současně poskytují perfektní a praktický úkryt pro kabely od počítače, televize atd.

Linoleum patří mezi nejoblíbenější podlahové krytiny. K dostání je v nepřeberném množství barevných variant, některé druhy jsou povedenou imitací přírodních materiálů. Lišty k linoleu si můžete vybrat takové, které budou dekorem, barvou i materiálem dokonale ladit s vaší podlahou. Nebo naopak můžete dát přednost naprosto odlišnému vzhledu lišty od podlahové krytiny a tím tak zajímavě oživit vaši domácnost.

Podlahové lišty k linoleu jsou vyráběny v rozměrech 920 x 50 x 2,5 mm.

Lišty k linoleu - video

Podlahové lišty k linoleu - možností ukončení

 • zaříznutí linolea u stěny a zalištování originální lištou k linoleu s dekorem podlahoviny dodanou výrobcem linolea.
 • zaříznutí linolea u stěny a zalištování jakoukoliv vhodnou lištou. Typů lišt je spousta - stačí si jen vybrat podle vlastního vkusu.
 • profil s vlepeným páskem linolea. Těchto profilů je rovněž k dispozici několik typů. Tento vlepený pásek přesně koresponduje s vaší vybranou podlahou.
 • linoleum se vytáhne přes oblouček až na stěnu.
 • pásek linolea se nalepí na stěnu a v pravém úhlu se svaří s podlahou.
 • zakončení podlahy bez lišty. Lino se zařízne ke stěně, u které podlaha končí.

Lišty k linoleu se instalují až na závěr pokládky linolea.

Aby byl výsledek instalace podlahových lišt k linoleu dokonalý, je potřeba se postarat o to, aby mezi linoleem a stěnou nebyl humpolácký přechod. Toho se dá dosáhnout profesionální instalací lišt k linoleu. Lišty k linoleu se dají přilepit nebo přišroubovat ke zdi.

Profesionálně vyškolení podlaháři ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. vám poskytnou komplexní služby při pokládce linolea, včetně instalace podlahových lišt k linoleu.

Linoleum - dva způsoby pokládky

Linoleum se vyrábí v dvoumetrových širokých pásech nebo v podobě plovoucí podlahy. Linoleové pásy se na podklad upevňují celoplošným lepením, vzájemně se spojují pomocí svařovací šňůry. Šňůra může svár barevně zvýraznit nebo naopak potlačit. Pomocí svařování se na linoleum také dají aplikovat různé obrázky a bordury.

Linoleum se dá zakoupit i v podobě lamel nebo čtverců opatřených tzv. click systémem. Pokládka tohoto typu linolea je rychlá a čistá.

Realizaci pokládky linolea by vždy měla provést odborná firma, která má s tímto materiálem zkušenosti. Profesionální podlaháři společnosti Podlahy Praha s.r.o. vám podlahy z linolea položí rychle, kvalitně a přesně podle vašich představ. Pokládka linolea s naší společností probíhá s co nejmenším zásahem do běžného chodu domácnosti nebo firemního provozu.

Linoleum je moderní podlahový materiál, který má dlouhou historii.

Linoleum se vyrábí technologií vysokotlakého lisování surovin - lněného oleje, pryskyřice, vápence, dřevité moučky, barevných pigmentů na jutovou textilii nebo vodě odolnou HDF desku. Pro zlepšení akustických vlastností se na spodní stranu desky přidává tenká vrstva korku. Na základě poměru jednotlivých složek a dalších přidaných složek se mění jeho užitné vlastnosti

Linoleum je vhodné do jakéhokoliv prostoru. Není problém ho použít v obývacím pokoji, kuchyni, dětském pokoji nebo v ložnici. Linoleum má přirozené antistatické vlastnosti, je vhodné i pro alergiky a astmatiky. Lněný olej je známý svými pozitivními účinky při léčení onemocnění dýchacích cest.

Linoleum - výhody

 • Výběr z velkého množství vzorů
 • Snadná údržba - lze snadno umývat vodou i desinfekčními prostředky
 • Nízká pořizovací cena
 • Vysoká tepelné a zvuková izolace
 • Kročejová pohoda a komfort
 • Velká pružnost nebo naopak tvrdost (podle požadavků)
 • Barevná a tvarová stálost
 • Rychlost pokládky - celou místnost lze položit z jednoho kusu
 • Dlouhá životnost

Linoleum - nevýhody

 • Malá odolnost proti prořezání ostrým předmětem 

Jestliže potřebujete odolné, téměř bezúdržbové a levné podlahy s výbornými tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi, pak je linoleum tou správnou volbou. U společnosti Podlahy Praha s.r.o. si můžete linoleum vybrat z desítek vzorků, tlouštěk a tvrdostí. 

Linoleum - údržba

Linoleum je velice odolný materiál, který nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Údržba spočívá pouze v užití vhodných čistících prostředků a občasném odborném ošetření. Pokud máte linoleum např. v kuchyni, stačí případnou nečistotu jen utřít vlhkým hadříkem. Při zachování základních pravidel se vám tento moderně-tradiční materiál odvděčí životností, která přesahuje hranici půl století.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí linoleum v široké kolekci různých dekorů a šíří.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

V naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7, na vás čekají ochotní profesionálové, kteří podlahám rozumí. Ochotně vám odborně poradí, upozorní na různá nečekaná úskalí při koupi i pokládce linolea. Podle charakteru místností a účelu jejich používání vám učíme ten správný typ linolea.

Naši odborně vyškolení prodavači vám podle plánku místností ochotně poradí při výběru potřebné šíře linolea tak, aby se minimalizoval případný odpad z prořezu. Při navrhování linolea do místnosti, uzpůsobíme spárořez materiálu tak, abychom minimalizovali odpad a v místnostech nevznikal spoj. Tím vznikne jednolitý povrch, který vypadá precizně.

Naši profesionálové s dlouholetými zkušenostmi linoleum dobře znají a umějí využít všechny jeho vlastnosti. Na od nás profesionálně odvedenou práci můžete stoprocentně spolehnout a využít naše dlouholeté zkušenosti!

Všechny druhy podlah z linolea si zde můžete na vlastní oči prohlédnout a na každý dekor si můžete sáhnout. V naší prodejně naleznete samozřejmě i mnoho dalších podlahových krytin.

Naším cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Kategorie: 
Služby