Podlahové krytiny PVC

Podlahové krytiny PVC jsou považovány za levnější variantu přírodního linolea. Tato podlaha je ideální volbou pro ty, kteří do ní nechtějí investovat zbytečně mnoho finančních prostředků a přitom chtějí podlahovou krytinu častěji obměňovat. Podlahová krytina PVC už dávno není obyčejná a nudná, v současné době je na trhu v mnoha různých provedeních a je velmi oblíbená a využívaná.

Podlahové krytiny PVC jsou vyráběny z druhé nejpoužívanější umělé hmoty na zemi – z polyvinylchloridu. Velkou výhodou podlahové krytiny PVC je kromě nízkých pořizovacích nákladů hlavně trvanlivost a vysoká odolnost proti mechanickému poškození. Snese i vysokou míru zátěže a při správné údržbě slouží desítky let. Podlahové krytiny PVC se hodí všude tam, kde není vhodný přírodní materiál - linoleum.

Podlahové krytiny PVC - pestrý výběr dekorů

Současná vyspělá technologie výroby podlahové krytiny PVC umožňuje vyrobit naprosto špičkové dekory. Můžete vybírat z bohaté nabídky barevných odstínů a rozmanitých vzorů, které připomínají například kámen, dlažbu, dřevěný povrch, mozaiku a další. Podlahové krytiny PVC jsou moderní a jejich designové provedení je velmi rozsáhlé.

Vybíráte si novou podlahovou krytinu a mezi vaše hlavní požadavky patří vysoká odolnost, výběr v dekorech a cenová dostupnost? Pak je krytina PVC tím správným výběrem! Podlahové krytiny PVC jsou téměř nezničitelné. Nevyžadují žádnou speciální údržbu, a jen tak něco je nepoškodí. Ve srovnání s cenami podlah z přírodních materiálů jsou podlahové krytiny PVC podstatně levnější a také jejich pokládka je nepoměrně rychlejší.

Podlahové krytiny PVC se snadno udržují, jsou velmi vhodné pro alergiky, jsou hygienické, mají výborné tepelně-izolační a zvukově-izolační vlastnosti, oproti laminátové podlaze dobře tlumí kročejový hluk. Podlahová krytina PVC je bezpečná, je pevná, ale zároveň pružná na došlap a zdravotně nezávadná. Při správné pokládce se ani dlouhodobým používáním nedeformuje a je barevně stálá.

Díky svojí vysoké odolnosti se podlahová krytina PVC pokládá zejména v prostorách, které jsou vystaveny náročnému provozu. V bytech a domech se používá zejména v předsíních, kuchyních, dětských pokojích nebo v technických místnostech.  Na trhu jsou k dostání podlahové krytiny PVC do velmi zatěžovaných prostor - komerčních provozů, škol, školních jídelen nebo sportoviště. Lze ji pokládat i na podlahové vytápění.

Speciálnípodlahové krytiny PVC se využívají v prostředí, kde je třeba udržovat vysoký hygienický a bezpečnostní standard podlahy - v ordinacích, nemocnicích, laboratořích, kosmetických salónech či technologických a výrobních prostorách. Snadno se udržuje běžně dostupnými mycími prostředky a lze ji omývat vodou a desinfekčními přípravky.

Podlahové krytiny PVC jsou skvělou volbou v poměru cena/výkon.

Podlahové krytiny PVC jsou nabízeny v šířkách od 2 do 4 metrů. Odborně vyškolení podlaháři ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. vám při výběru poradí správnou šíři krytiny PVC tak, aby se minimalizoval případný odpad z prořezu. Po pokládce podlahové krytiny PVC tak vznikne jednolitý povrch, který je nenáročný na úklid a vypadá precizně. Kromě rolí se Podlahové krytiny PVC se vyrábí také ve čtvercích nebo formátech, které odpovídají lamelám plovoucí podlahy.

Podlahové krytiny PVC mají univerzální použití, hodí se v podstatě do jakéhokoliv interiéru. Společnost Podlahy Praha s.r.o. nabízí široký výběr krytin PVC od předních světových výrobců prvotřídní kvality v různých cenových relacích. Chcete mít doma mramor v předsíni, korek v kuchyni, parkety v obýváku a dlažbu v koupelně? To všechno dneska umí moderní podlahové krytiny PVC .

Podlahové krytiny PVC - základní rozdělení

 • Podlahové krytiny PVC heterogenní – se skládají z více na sebe nalisovaných vrstev. Odlišuje se složením, celkovou tloušťkou a tloušťkou nášlapné vrstvy. Tloušťka nášlapné vrstvy určuje stupeň zátěže Spektrum použití je velmi široké, od lehké bytové zátěže, až po průmyslové objekty. Díky dekorům může imitovat dřevo, dlažbu, kámen, bambus, prkna a další materiály.
 • Podlahové krytiny PVC homogenní – jsou v celé své tloušťce vyrobeny pouze z jedné vrstvy PVC hmoty. Nášlapná vrstva je shodná s tloušťkou podlahoviny. Je vysoce odolná a používá se do extrémně zatížených prostor. Tato podlahovina nemá žádný vzor.

Podlahové krytiny PVC - výhody:

 • vysoká odolnost vůči opotřebení
 • výborné mechanické vlastnosti
 • vysoká chemická odolnost povrchu
 • nízké pořizovací náklady, ekonomická dostupnost
 • nepřeberné množství výběru dekorů a barev
 • odolnost proti vlhku a vodě
 • hygienická, vhodná i pro alergiky
 • jednoduchá a rychlá údržba
 • atraktivní vzhled
 • vhodnost pro podlahové vytápění
 • rozmanitost v šířkách a tloušťkách
 • výběr šířek od 1 do 5 metrů
 • tlumí kročejový hluk, dobrý teplotní vjem
 • velice příjemná na došlap
 • splňuje bezpečnostní standardy
 • vhodná pro alergiky

Podlahové krytiny PVC - parametry určující kvalitu

Tloušťka nášlapné vrstvy - tvoří ochranný film nanesený na povrchu podlahy a ochraňuje dekor proti poničení.

Celková tloušťka materiálu - určuje zejména tepelně a zvukově izolační vlastnosti. Do bytů doporučujeme PVC podlahové krytiny o tloušťce min. 1,3 mm.

Gramáž materiálu (hmotnost/m2) - lehké PVC podlahové krytiny jsou nekvalitní, můžou se snáze roztrhnout, rychle se prošlapou, pokládce bez celoplošného lepení se vlní.

PUR vrstva - poslední ochranná vrstva podlahových krytin PVC je nanesena na nášlapnou vrstvu a zajišťuje snadnou údržbu podlahy. Vytvoří dokonale hladký povrch, do kterého nezašlapává špína. Na levné PVC podlahové krytiny se tato vrstva nenanáší.

Protiskluzný povrch – nanáší se z bezpečnostních důvodů na nášlapnou vrstvu. Chůze po něm je příjemná a bezpečná, povrch se dobře udržuje a není na něm vidět tolik nečistot a stopy od bosých nohou.

Podlahové krytiny PVC - pokládka

Celoplošné lepení

 • způsob pokládky celoplošným lepením, je určeno pro plochy větší než 20m2. Velmi důležité je, aby plochy, na které bude krytina PVC lepena byly suché, s vyrovnaným povrchem a bez trhlin. Při celoplošném lepení je nutné dodržovat pokyny výrobce lepidla.

Volné pokládání

 • PVC podlahy je možné v bytech a rodinných domech pokládat volně. Doporučená velikost místnosti při volném pokládání by měla být maximálně do 20 m2.

Pokládku podlahové krytiny PVC zvládnou naši podlaháři rychle a spolehlivě!

Pokládka podlahové krytiny PVC s naší společností probíhá s co nejmenším zásahem do běžného chodu domácnosti nebo firemního provozu. Naši zruční podlaháři umí podlahové krytiny PVC rychle, spolehlivě a perfektně položit, tak abyste byli na 100% spokojeni.

U společnosti Podlahy Praha s.r.o. najdete širokou kolekci podlahových krytin PVC .

Naši profesionálové s dlouholetými zkušenostmi podlahovou krytinu PVC dokonale znají a umějí využít všechny její vlastnosti. Na profesionálně odvedenou práci se u nás můžete stoprocentně spolehnout a využít naše dlouholeté zkušenosti!

V našem sortimentu jsou k dispozici podlahové krytiny PVC jak do bytových, tak do kancelářských, výrobních či jiných komerčních prostor. Ve vzorkové prodejně společnosti Podlahy Praha s.r.o. v ulici Komunardů 38, Praha 7 si můžete všechny druhy dekorů krytin PVC prohlédnout. Naleznete zde také samozřejmě mnoho dalších podlahovin, doplňků i kvalitní podlahové chemie.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let.

Naším cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!