FORBO linoflex

Všechny dekory si lze prohlédnout na stránce Forbo Linoflex - dekory

FORBO linoflex, jsou přírodní linolea, která jsou recyklovatelná a ekologicky odbouratelná

Přírodní linolea jsou jedněmi z nejčastěji používaných povlakových podlah v interiérech. U nás ve společnosti Podlahy Praha s.r.o. máme na zřeteli, že ekologické uvažování při výběru podlah není od věci. Víme, že je prioritou ekologické uvažování při výběru podlah z biologicky odbouratelných materiálů. A proto je u nás jednou z velmi preferovaných podlahových krytin i přírodní linoleum, hned za klasickými dřevěnými podlahami.

V naší nabídce přírodního linolea najdete mnoho druhů a neustále ji doplňujeme o nové vzory. Nabídku výrobce přírodního linolea FORBO jsme aktuálně rozšířili o FORBO linoflex. Toto přírodní linoleum se dodává v rolích. Tato povlaková podlaha je biologicky odbouratelná a nezatěžuje životní prostředí. Je vyrobena ze vstupních surovin, které jsou prakticky nevyčerpatelné a ekologické.

Přírodní linoleum FORBO linoflex je vyráběno v celkové tloušťce 2,5mm, šířce rolí 2 metry a v 16 mramorových vzorech.

Jaký je rozdíl mezi PVC a  FORBO linoflex?

Nejčastějším omylem našich klientů, kteří u naší společnosti poptávají dodání, a montáž linolea je, že mají ve skutečnosti zájem o PVC podlahy. Rozdíl mezi PVC a přírodním linoleem je v jejich odlišném výrobním postupu a v materiálovém složení. Přírodní linoleum FORBO linoflex je čistě přírodní materiál, oproti vinylové podlaze FORBO element, original a solidstep v rolích, které jsou vyráběny ze sloučeniny polyvinylchlorid.

Dalším, a to rozdílem viditelným na první pohled, je dekorování na těchto podlahovinách. Vinylové podlahy (PVC) mohou mít jakýkoliv motiv, FORBO linoflex je vždy dekorováno barevným mramorováním.

Rozdíl Vám ukážeme na nové kolekci FORBO QUATTRO, která zahrnuje tři řady vinylových podlah v rolích element, solidstep a original a jednu řadu přírodního linolea FORBO linoflex.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Výroba FORBO linoflex a vstupní suroviny:

 • Dřevitá moučka
 • Pryskyřice
 • Lněný olej
 • Přírodní pigmenty
 • Juta
 • Vápenec

Tyto uvedené kmenové materiály FORBO linoflex jsou obnovitelné a ekologicky odbouratelné.

FORBO linoflex - dřevitá moučka

Dřevitá moučka má schopnost vázat na sebe přírodní pigmenty, a proto se uplatní při výrobě podlahy FORBO linoflex. Přírodnímu linoleu tak dává tato vlastnost dřevité moučky výrobu v široké barevné nabídce. Tato surovina technologicky zajišťuje barevnou stabilitu krytiny. Dřevo, použité na výrobu, je pěstováno v regulovaných evropských lesích, kde se každý vytěžený strom nahradí novou výsadbou.

FORBO linoflex - pryskyřice

Je používaná pryskyřice z borovic, která se získává šetrnou metodou, která neškodí jejich dalšímu růstu. Pryskyřice má funkci pojiva přírodního linolea FORBO linoflex. Odolnost a flexibilitu zaručí přírodnímu linoleu pryskyřice spolu s lněným olejem.

FORBO linoflex - lněný olej

Základním materiálem při výrobě přírodního linolea FORBO linoflex je lněný olej. Objevuje se též v názvu této krytiny. Extrakcí zrn lnu se získává lněný olej. Lněný olej má široké spektrum použití a je používán od nepaměti. Jeho využití najdeme v kuchyni i v léčitelství při léčení různých onemocnění. Vlastnosti léčivého lněného oleje se hojně využívají při nachlazení a dušnosti.

FORBO linoflex - přírodní pigmenty

Barevné pigmenty přírodní jsou ekologicky šetrné. FORBO linoflex má přirozené, živé a výrazné barvy díky přírodním pigmentům. V těchto pigmentech nenajdete kadmium ani olovo a neškodí tak svému okolí.

FORBO linoflex - juta

Na spodní, rubové straně, můžete vidět podkladní vrstvu přírodního linolea FORBO linoflex která je vytvořena z juty. Je to přírodní tkanina upředená z vláken rostliny Juta, pěstované v Bangladéši a v Indii. Přírodní původ této rostliny zajišťuje obnovitelnou produktivitu.

FORBO linoflex - vápenec

Po celém světě se těží jemně mletý vápenec a přírodnímu linoleu FORBO linoflex zajišťuje jeho jemnou odolnost a strukturu.

Popis výroby podlahoviny přírodní linoleum FORBO linoflex

Pryskyřice z borovic se smíchá s lněným olejem, extrahovaným ze semen lnu, a rozpustí se. Do této směsi se přidá dřevitá moučka z evropských dřevin. Tato moučka má funkci plniva a zlepšuje stabilitu barevných pigmentů. Aby byla struktura hmoty jemná, přidává se jemně mletý vápenec. Jako podkladová vrstva přírodního linolea FORBO linoflex je použita juta.

Výhody přírodního linolea FORBO linoflex

 • Přírodní podlahová krytina
 • Zdravotně nezávadná pro astmatiky a alergiky
 • Vyrobená z ekologicky odbouratelných a obnovitelných surovin
 • Na výběr je mnoho barevných variant
 • Příjemně teplé na dotyk
 • Vhodné na teplovodní podlahové topení
 • Široké využití u všech typů prostor

Pokládka přírodního linolea FORBO linoflex

Prvním krokem před pokládkou podlahy FORBO linoflex je kvalitní úprava podkladu. Podklad musí být suchý, pevný, rovný, hladký, celistvý, soudržný a nejlépe přebroušený a přestěrkovaný. Vždyť FORBO linoflex je pouze 2,5mm silná podlahovina, která případné nerovnosti podkladu dříve či pozdě ji prorýsuje.

Přírodní linoleum FORBO linoflex je specifickým materiálem. Proto pokládku této krytiny raději svěřte do rukou odborníků, kteří jsou důkladně proškoleni od výrobce této podlahy. Tým profesionálů v naší společnosti Podlahy Praha s.r.o. Vám poradí s výběrem přírodního linolea. Naši technici na ploše pokládky zhodnotí, jestli je pro Vás tento typ podlahové krytiny vhodný. A pokud ano, vypracujeme Vám bezplatně cenovou nabídku.

Užívání přírodního linolea FORBO linoflex a jeho správná údržba Vám zajistí od výrobce FORBO garanci životnosti v délce 10 let.

Kategorie: 
Produkty