Zámkový vinyl

Tak, jak se mění náš životní styl, architektonické směry i technologie a módní styly, mění se i nabídka podlahových krytin, které naši zákazníci požadují. Plovoucí nebo také zámkové podlahy se svou širokou škálou dekorů, provedení, barev a materiálů, nejsou v tomto ohledu výjimkou. Inovativním řešením v nabídce plovoucích podlah je zámkový vinyl, který je v současnosti jednou z nejžádanějších podlahových krytin.

Systém plovoucích nebo také zámkových podlah získal své pojmenování podle metody, jakou se tyto podlahy pokládají v místnosti. Plovoucí podlahy nejsou pevně spojeny s podkladní vrstvou a ostatními stavebními konstrukcemi, tudíž na podkladu jen tak leží, čili „plavou“. Jednotlivé díly plovoucí podlahy jsou mezi sebou obvykle spojeny zámky. V případě plovoucí podlahy s pochozí vinylovou vrstvou se tak označují jako plovoucí zámkový vinyl.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Zámkový vinyl - kde je vhodný

Zámkový vinyl můžeme instalovat prakticky do jakéhokoliv interiéru. Vlastnosti celovinylových plovoucích podlah jsou vhodné i pro prostory, které se vyznačují častými změnami vlhkosti a teploty. Zámkový vinyl můžeme položit i do kuchyně, koupelny nebo do chodby. Plovoucí podlahy s pochozí vinylovou vrstvou dobře odolávají i zvýšenému zatížení na chodbách. V případě menšího poškození povrchu jsou dobře opravitelné, při větším poškození je možno vyměnit jednotlivé lamely. 

Zámkový vinyl montujeme pomocí zámků, instalovaných na každém jednotlivém dílci podlahy po všech jeho čtyřech stranách. Tyto zámky jsou naprosto kompatibilní a při jejich spojení nedochází k vytvořením spár mezi jednotlivými lamelami. Zámkový vinyl je tak možno položit rychle a čistě a po pokládce je tato plovoucí podlaha připravena k okamžitému používání.

Zámkový vinyl a jeho výhody:

 • Rychlá a jednoduchá montáž bez nutnosti lepení
 • Široká škála barev a vzorů
 • Snadná údržba podlahy
 • Jednoduchá výměna poškozených dílců
 • Vysoká odolnost proti vlhkosti
 • Zdravotní nezávadnost
 • Vhodná pro podlahové vytápění

Zámkový vinyl - rozdělení

Zámkový vinyl na nosné desce HDF

 • Plovoucí podlahy s pochozí vinylovou vrstvou na HDF nosné desce jsou na českém trhu již několik let. Výhodou tohoto zámkového vinylu proti laminátovým plovoucím podlahám (laminátové plovoucí podlahy) je jeho vrstvená konstrukce. Spodní vrstva je tvořena korkovou dýhou, která zajišťuje vynikající tepelně a zvukově izolační vlastnosti. Nosná deska HDF s integrovanými zámky zajišťuje konstrukční pevnost a stálost této podlahy. Vinylová pochozí vrstva zajišťuje komfortní pocit z podlahy.
 • Zámkový vinyl na HDF nosné desce je možno pokládat na rovné a pevné podklady. Při jeho pokládce je nutno použít jako mezivrstvu paronepropustnou folii. Jeho konstrukce je vhodná i pro podklady s integrovaným teplovodním podlahovým vytápěním s pomalým náběhem. V naší nabídce tohoto typu podlah je v současnosti široká škála dekorů formátu dřevěných prken s realistickou strukturou.

Zámkový vinyl celovinylový

 • Celovinylový zámkový vinyl je, jak už jeho obecný popis naznačuje, tvořený v celé tloušťce lamely nosnou i pochozí vrstvou z vinylu. Tato konstrukce má stejně jako u zámkového vinylu na nosné desce HDF integrované zámky. Při jeho pokládce je nutno použít speciální kročejovou podložku, kterou každý výrobce ke své podlaze dodává. I tato podlaha je vhodná pro podklady s integrovaným teplovodním podlahovým vytápěním s pomalým náběhem. 
 • Rozdíl mezi uvedenými dvěma typy konstrukce těchto plovoucích podlah je nejen ve skladbě, ale také v tloušťce podlah. Zámkový vinyl na HDF nosné desce má obvykle tloušťku kolem 10 mm, zatímco celovinylový zámkový vinyl má tloušťku cca 4-6 mm. Oba pro svou montáž vyžadují rovné a pevné podklady. K oběma typům zámkového vinylu dokážeme nabídnout širokou škálu soklových a přechodových lišt.

Zámkový vinyl od společnosti Podlahy Praha

Zámkový vinyl od společnosti Podlahy Praha s.r.o. zajistí pohodlí a snadnou údržbu podlah v každé domácnosti

Naše společnost nabízí svým zákazníkům nejen široké spektrum podlahových krytin od výrobců ze všech částí světa a dokáže zajistit pokládku a jejich kompletní servis. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka. V našem podlahovém studiu na adrese Komunardů 38, Praha 7, potkáte ochotné profesionály, kteří podlahám rozumí a dokážou Vám, našim klientům, odborně poradit při výběru zámkového vinylu.

Poradíme Vám nejen s výběrem plovoucí podlahy zámkový vinyl, který si v našem podlahovém studiu můžete na vlastní oči prohlédnout ve vzorcích, také s Vámi dokážeme pomoci vybrat příslušenství k Vaší nové podlaze, jako jsou soklové a přechodové lišty. Umíme Vám samozřejmě poradit i vhodný údržbový systém, který Váš zámkový vinyl nejlépe ochrání při běžné údržbě.

Naše společnost Podlahy Praha s.r.o. Vám zároveň nabízí kompletní dodávku i montáž plovoucí podlahy zámkový vinyl tzv. „Na klíč“. Vážíme si každého zákazníka a naším cílem je splnění jeho představ a spokojenost. Nabízíme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň provedeného díla, dodržení požadované kvality materiálů a záruční i pozáruční servis.

Nestačí podlahové krytiny pouze dobře vybrat, je nutno zvolit profesionální montáž se zárukou, kterou nabízí Podlahy Praha s.r.o.

Více informací lze dohledat na stránce Vinylové podlahy zámkové a nebo v sekci vinylové podlahy

Kategorie: 
Home page