Vosk na podlahu

Poškozené a opotřebované povrchy dřevěných podlah je potřebné vyčistit a pro ochranu jejich povrchu použít vhodný vosk na podlahu

Vybrali jste si dřevěnou podlahu parketovou, prkennou, mozaikovou nebo třeba zámecké čtverce? Řešíte jejich povrchovou úpravu? Použít olej, přírodní vosk na podlahu, tvrdý voskový olej nebo lak? S touto otázkou se na nás obrací velké množství klientů. Každý člověk má jiný názor na úpravu povrchu své dřevěné podlahy. Co si třeba oživit povrch klasickou metodou údržby a ochrany dřeva, při které se používá klasický vosk na podlahu.

V minulosti touto metodou naši předkové chránili a udržovali své dřevěné podlahy. Před nástupem svátků se v domech a bytech řešilo voskování podlah. Zapojila se obvykle celá rodina, dospělí museli nejprve vystěhovat celou místnost a následně za pomocí drátků, které se podobaly hrubé drátěnce na nádobí, centimetr po centimetru vydrhli celou plochu podlahy. Po této namáhavé a vyčerpávající práci, se musela podlaha vytřít do čista a do sucha. Teprve potom přišlo na řadu ruční voskování, při kterém byl použit vosk na podlahu. Poté následovalo vyleštění podlah a nastěhování nábytku zpět do místnosti.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Vosk na podlahu účinně skryje drobné škrábance a ochrání jejich povrch

Málokdo dnes používá vosk na podlahu sám. Nové i staré parkety se nejednou podrobily tomuto tradičnímu rituálu, který je znám spíše jako drátkování a voskování parket, ale rád ho neměl nejspíš nikdo z nás. Existuje alternativní metoda údržby, která Vaše dřevěné podlahy oživí, a tou je strojové mezibroušení a následná povrchová úprava, při které používáme vosk na podlahu, tvrdý voskový olej nebo refresher voskového oleje.

V dnešní době si můžete najmout podlahářskou společnost, která se specializuje na tento typ služeb. A je jen na Vás, kterou firmu si vyberete. Současný postup voskování parket se technicky od ručního voskování moc nezměnil. Nejprve je nutno podlahu velmi důkladně mechanicky vyčistit, aby byla připravena pro aplikaci ochranného filmu na bázi vosku. Profesionálové společnosti podlahy Praha s.r.o. Vám ochotně pomůžou s voskováním parket.

I přesto, co tu bylo napsáno, chcete voskovat podlahy vlastními silami? Pak Vám doporučíme a prodáme vhodný vosk na podlahu.

Vosk na podlahu podle povrchové úpravy na:

  • Vosk na podlahu dřevěnou olejovanou
  • Vosk na podlahu dřevěnou lakovanou

Prostředky na bázi vody se voskují dřevěné olejované parkety. Vosk na podlahu parketovou na vodní bázi vytvoří na těchto podlahách leštitelný ochranný protiskluzový film. Vosk tyto dřevěné podlahy ochrání před poškozením a dodá jim hedvábný lesk. Dalším vhodným postupem je impregnace a voskování parket přípravky na bázi rozpouštědel. Vosk na podlahu na bázi rozpouštědel vytvoří tvrdou ochrannou vrstvu na dřevěných podlahách. Tento povrch opět snadno vyleštíte.

Vosk na podlahu dřevěnou olejovanou

Jestliže chceme obecně popsat tento postup jednoduchým způsobem, tak se jedná o napuštění dřeva tekutým voskem, vyrobeným na bázi včelího vosku. Proces napouštění dřeva přírodním olejem je vlastně olejováním dřevěné podlahy. Rozpuštěný vosk nebo olej pronikne do dřeva a vyplní jeho póry. Tímto procesem je dřevěný povrch podlah chráněn proti vnikání vlhkosti. Tím pádem usnadňuje údržbu. Vosk na podlahu, který byl na dřevěnou krytinu aplikován, vytvoří vzhled hladkého povrchu. Vrstva laku povrch dřeva uzavře, zatímco vosk na povrchu vytvoří jemný ochranný film. My ve společnosti Podlahy Praha s.r.o., používáme na voskování parket nejčastěji kombinaci oleje a vosku na parkety, tvrdý voskový olej.

Vosk na podlahu dřevěnou a jeho výhody

Voskováním parket zůstane zachován jejich přirozený vzhled a struktura dřeva. Vznikne ochrana, která je vhodná především pro dřevěné podlahy katrované, profilované, kartáčované a s dalšími reliéfními úpravami povrchů. Tuto metodu lze použít i pro dřevěná prkna s přiznanou mikrospárou. Pokud dojde k poškození podlahy, stačí postižené místo pouze přebrousit padem a převoskovat.

Vosk na podlahu dřevěnou a jeho nevýhody

Dřevěné voskované parkety mají tu nevýhodu, že je jejich čištění a údržba náročnější než u podlah s tvrdými povrchy – a to zejména při výběru vhodných čisticích přípravků. Její zašpinění je rychlejší a snazší. Na základě těchto zkušeností, doporučujeme na podlaze s tímto povrchem provést alespoň jednou do roka mezibrus nebo kartáčování a následné přeleštění a impregnaci. Naše mnohaleté zkušenosti, Vám, klientům, rádi předáme a vysvětlíme vše, co potřebujete vědět o údržbě své voskované a olejované podlahy.

Vosk na podlahu dřevěnou lakovanou

Voskování parket lakovaných řešíme metodou, nazvanou polymerizace. Vosk na podlahu, který je vyroben na bázi polymerové disperze se aplikuje na voděodolný, lakovaný (ne olejovaný) povrch krytin. Tento postup můžeme použít také na takové druhy podlah jako je lakované dřevo, lakovaný korek, přírodní linoleum s polyuretanovou úpravou povrchu a laminátové podlahy. Aplikací disperze vyřešíme vyplnění mikroskopických pórů v ochranném laku a uzavření povrchu krytiny. Zároveň tím vytvoříme novou ochrannou vrstvu.

Vosk na podlahu na bázi polymerizace zvýší u podlah odolnost proti opotřebení. Takto ošetřené podlahy se lépe udržují a méně špiní. Jako bonus získají tyto podlahy dobré protiskluzné vlastnosti.

Údržba voskovaných, lakovaných a PUR povrchů podlah je pro naše profesionály běžnou praxí, rádi Vám poradí a doporučí ten správný vosk na podlahu.

Kategorie: 
Home page