Venkovní obklady

Venkovními obklady stavby rozumíme fasádní obklady, které tvoří její pohledovou finální úpravu. Fasáda je zpravidla nejvýraznějším dekorativním a užitným prvkem stavby. Celé budově stanovuje její konečný vzhled. Zde se zároveň projevuje vkus majitele a architekta budovy. Na nich záleží, v jakém pohledovém provedení zvolí venkovní obklady fasády. Nejedná se při tom pouze o vzhled stavby, vždy je potřeba prověřit trvanlivost a případnou nutnou údržbu zvoleného materiálu. Jednou z nejoblíbenějších řešení fasád jsou dřevěné venkovní obklady.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. dodává venkovní obklady fasád, vyrobených z různých druhů dřevin

Jaké venkovní obklady má vlastník objektu vybrat tak, aby odpovídaly celkovému pojetí stavby? Který obklad umožní splynutí domu s okolní přírodou i zástavbou? Jaká fasáda nebude potřebovat pravidelnou údržbu?  Tyto otázky by měl řešit ten, kdo staví nový dům, nebo renovuje starý. Pokud se klient, který buduje nový dům, rozhodne, že nechce provádět pravidelnou údržbu fasády, jsou pro něj vhodným řešením bezúdržbové venkovní obklady. Jejich vzhled zůstává roky stejný, nebo se přirozeně dotváří. Tuto možnost Vám nabízí dřevěné fasádní venkovní obklady od společnosti Podlahy Praha s.r.o.

Profesionálové společnosti Podlahy Praha umí svým zákazníkům poradit s výběrem vhodných dřevin pro venkovní obklady. V našem studiu jsou připraveny vzorky, zobrazující fasádní obklady, takže můžeme zákazníkům ukázat, jak by mohla jejich fasáda vypadat.

U nás se setkáte nejen s pomocí při výběru vhodných dřevěných obkladů, dokážeme nabídnout také profesionální zaměření a zpracování cenové nabídky. Zároveň vždy hledáme to nejvhodnější řešení instalace dřevěné fasády pro konkrétního klienta i budovu.

Pouze při uváženém výběru a profesionální montáži docílíte toho, že Vaše venkovní obklady dokonale propojí stavbu s okolím

Realizace je obvykle započata přesným zadáním, kde na domě budou venkovní obklady umístěny a v jakém rozměru. U novostavby je nutno definovat rozmístění fasádních prvků už v projektu díla. Dřevěné venkovní obklady bývají pojaty jako celek architektonického řešení stavby a vytváří kompaktní prvek. Venkovní fasáda není jen projektem vzhledu stavby, je zároveň pokračováním obytných prostor. Proto by její pojetí mělo dotvářet architekturu interiéru domu.

Dřevěné obklady fasád můžeme u stávající budovy řešit i dodatečně. Majitel však musí vyřešit, aby nebyla fasádou narušena statika stávající stavby. Pokud klient nedokáže řešit fasádu v jednom celku z důvodu nepřiměřené finanční zátěže, doporučujeme její dodání a montáž odložit. Úspora na zvolených materiálech a profesionální instalaci se nevyplácí.

Pokud máte byt s balkonem nebo lodžií, venkovní dřevěné obklady fasády jsou i pro Vás vhodným řešením

V sortimentu společnosti Podlahy Praha s.r.o. naleznete řešení dřevěných fasádních obkladů komerčních staveb, kterými jsou například obchodní a kancelářské objekty. Tyto venkovní obklady jsou pohledovou a rovněž ekologickou a praktickou součástí budov z hlediska údržby. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. fasády nabízí, prodává a také profesionálně montuje. Dokážeme nabídnout také jejich následnou údržbu a ošetřování.

Venkovní obklady od společnosti Podlahy Praha s.r.o. umí obvykle padnout do oka i nejnáročnějším klientům.

Venkovní obklady fasády ze západního červeného cedru v čistém nebo sukatém třídění, tepelně upravený sibiřský modřín a borovice, to jsou jednoznačně nejoblíbenější provedení. Tyto dřeviny patří k nejpoptávanějším fasádním materiálům. Jejich obliba je určena tím, že jsou odolné vůči dřevokazným houbám i hmyzu a dobře snášejí klimatické změny. Jestliže investor požaduje dřevěné venkovní obklady, o které se nechce pravidelně starat, brousit a natírat olejem, lazurou nebo barvou, může nechat dřevo přirozeně oxidovat.

Venkovní obklady fasád staveb se používají v provedení dřevěných palubek, štípaných šindelů nebo nehoblovaných prken. Nehoblovaná prkna jsou na fasádách nejčastěji používaná ve skandinávských zemích. Štípaný šindel má tu výhodu, že má ze všech uvedených provedení nejdelší životnost, neboť štípáním dřeva nedochází k porušení jeho vláken. U nás jsou nejčastěji použity hladké, přesně formátované palubky.

Máte zájem o tuto službu?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Venkovní obklady a postup jejich instalace

Montáž dřevěného venkovního obkladu stavby obvykle zahajuje vztyčení montážního lešení na obvodové zdivo objektu. Izolování fasády řešíme stavební vlnou. Dřevěný nosný rošt pro pohledové venkovní obklady je instalován na patky z kovu s nerezovou úpravou nebo přímo na zeď domu. Podkladový rošt je obvykle montován svisle a dřevěný obklad fasády na něj montujeme kolmo, tedy vodorovně. K podkladovému roštu dřevěný obklad přistřelujeme nerezovými sponami nebo přichycujeme nerezovými vruty.

Kovové patky kotvící podkladový nosný rošt zakládáme od hrany vrchních oken stavby obvykle v osových rozestupech jeden metr. Na zeď montujeme patky hmoždinkami a vruty. V oblasti oken rozmisťujeme patky na hranoly v kratších rozestupech, zde budeme řešit provedení dvojitého laťování. Po obvodu budovy vytyčíme zakládací latí hranici montáže tepelné izolace. Tepelnou izolaci instalujeme od spodní části budovy směrem nahoru a kotvíme trny přes terče do zdiva. Po namontování ji překryjeme hydroizolační folií.

Hydroizolační folii zakládáme od spodní řady nahoru s přesahem vyšších vrstev přes nižší. Překrytí přelepíme páskou. Impregnovaný dřevěný rošt instalujeme na patky za použití vrutů. Při navazování dvou hranolů nad sebou musíme řešit dostatečnou dilataci. Okolo oken a dveří montujeme zdvojený rošt s ohledem na montáž ostění. Hranoly musí mít přesah přes okraje patek. Mezeru ve spodní i v horní části pod a nad venkovní obklady kryjeme mřížkou, která zabrání vniknutí hlodavců, ptáků a hmyzu.

Fasádní dřevěné venkovní obklady instalujeme od vrchního rámu oken. Mezi jednotlivými díly obkladu nad sebou dodržujeme dilatační spáru. Dilataci není potřeba řešit mezi jednotlivými palubkami vedle sebe. Spoje palubek musí být vždy řešeny na hranolu roštu. Palubky na podkladový nosný rošt kotvíme přistřelením nerezovými sponami nebo montáží nerezovými vruty. Spoje palubek na rohu stavby a ostění řešíme na pokos tak, aby lícovaly, nebo je překryjeme nárožní hranou.

Profesionálně instalované venkovní obklady stavby budou svému majiteli sloužit dlouhá léta.

Naše obklady a fasády Vás nezklamou.

Kategorie: 
Produkty