Realizace a údržba teras

Majitelé, kteří se rozhodnou zbudovat u své nemovitosti zpevněnou pochozí exteriérovou plochu, laicky řečeno venkovní terasu, musí nejprve, kromě volby jejího umístění a velikosti, řešit také materiál, ze kterého bude montován její povrch. Od této volby se následně bude odvíjet také proces realizace a údržba teras. Každý z vhodných materiálů na pochozí plochu venkovní terasy má jiné nároky na montáž a následné čištění a údržbu.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. je specialistou v oboru prodej, realizace a údržba teras dřevěných a kompozitových pro exteriéry domácností i komerčních budov.  U nás, v podlahovém studiu Komunardů 38 Praha 7, svým zákazníkům pomáháme s výběrem vhodné terasové podlahy a zároveň řešíme konkrétní instalace teras. Vzorníky vhodných dřevin i dřevoplastů máme k dispozici, takže dokážeme klientům představit, jak bude jejich terasa vypadat.

Realizace a údržba teras - před a po montáži

Profesionálně provedená realizace a údržba teras zajistí dokonalé propojení interiéru budovy s jejím exteriérem.

Před samotným výběrem pochozího materiálu terasy musíte řešit její rozměry a umístění vzhledem k budově a jejímu okolí. Projekt novostavby domu by měl sám o sobě řešit montáž terasy jako celek se stavbou domu. Terasa tak s domem může vytvořit ucelený architektonický celek. Pokud řešíte zastřešení terasy, které je vázáno na konstrukci střechy domu, je společný projekt pro dům i terasu nezbytností. Realizace a údržba terasy dřevěné a dřevěných pohledových částí stavby poté mohou fungovat jako celek.

Realizace a údržba teras je reálné řešit i dodatečně. Je však nutno dbát na to, aby nebyla narušena statika stávajícího domu. Pokud pro finanční náročnost nemůžete řešit zvolenou terasu jako celek, zvolte menší velikost terasy nebo její instalaci odložte. Nedoporučujeme, v rámci úspory, šetření na materiálu a profesionální montáži. Realizace teras je pokračováním interiéru budovy a její vzhled by tomuto měl odpovídat.

Realizace a údržba teras - ruční broušení

Realizace a údržba teras - strojové broušení

Realizace a údržba teras - čištění

Realizace a údržba teras - olejování

Realizace a údržba teras - po dokončení renovace

Pro menší dům s malými místnostmi by měla mít realizace terasy přiměřené rozměry.

Pracovní postupy, kterými je prováděna samotná realizace terasy, obvykle umožňují poměrně snadné následné zvětšení pochozí plochy terasy. Schodiště, pergoly a jiné prvky, mohou být řešeny následně. Zásadní je investice do realizace hlavní pevné a trvalé plochy terasy. Veškerá další rozšíření komfortu terasy je možno řešit v průběhu jejího užívání. Realizace a údržba teras je sama o sobě nákladná a co už není, bez finanční náročnosti možno měnit, je směrování a změna namontovaných terasových prken nebo úprava podkladu.

Realizace a údržba teras je vhodná nejen pro majitele rodinných domů s pozemkem, ale také pro ty, kteří mají u svého bytu balkón, lodžii nebo zimní zahradu. My v Podlahy Praha s.r.o. ve své praxi řešíme také realizace teras pro restaurace s předzahrádkami a botanické zahrady či komerční budovy. Tyto terasy se tak stávají praktickými a plně funkčními plochami.

Realizace a údržba teras - rozdělení podle materiálů:

  • Realizace a údržba teras dřevěných z exotických dřevin
  • Realizace a údržba teras dřevěných z jehličnatých dřevin
  • Realizace a údržba teras dřevěných Thermowood
  • Realizace a údržba teras kompozitových

Realizace a údržba teras dřevěných z exotických dřevin

Naši klienti, kteří se rozhodnou pro realizace teras z exotických dřevin, preferují charakteristické vlastnosti těchto dřevin, kterými jsou stabilita, tvrdost a hustota, zajišťující jejich odolnost vůči povětrnostním vlivům, hnilobě dřeva a škůdcům. Mezi nejodolnější dřeviny patří Teak, Merbau a Ipe.  Zákazník musí u těchto dřevin počítat s tím, že řeší materiály v nejvyšší cenové kategorii. Levnějšími jsou Massaranduba, Badi,  Bangkirai a Bukit.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. nabízí komplexní zpracování nabídky s přesným definováním realizace teras z exotického dřeva. Dokážeme také zákazníkům doporučit, jak by měla probíhat vhodná údržba teras.

Realizace a údržba teras dřevěných z jehličnatých dřevin

Realizace a údržba teras z jehličnatých dřevin jsou relativně levnou alternativou pro zákazníky, kteří vybírají dřevinu, korespondující s přírodou v okolí budovy. Ne každý jehličnan je však vhodný na pochozí plochu terasy. Vhodnými dřevinami jsou Sibiřský Modřín, Douglaska a Borovice. Společnost Podlahy Praha, s.r.o. Vám, našim klientům, dokáže poradit při výběru vhodné terasy z jehličnatých dřevin.

Realizace a údržba teras dřevěných Thermowood

Alternativou mezi tvrdými exotickými dřevinami a měkčími jehličnatými dřevinami je realizace a údržba teras z tepelně opracovaného dřeva listnatých a jehličnatých evropských stromů. Thermowood je systém tepelného zpracování měkké dřeviny v teplotním rozmezí 160 až 215°C, při kterém dochází k vnitřní změně struktury a fyzikálních vlastností dřeva. S výběrem materiálů v provedení Thermowood Vám pomůžeme v podlahovém studiu společnosti Podlahy Praha, s.r.o.

Realizace a údržba teras kompozitových

Materiál kompozitových teras nejlépe charakterizuje definice dřevoplast. Tento materiál je vyroben z pilin obnovitelných jehličnatých dřevin a z recyklovaného plastu. Svou strukturou zaručuje stabilitu a pevnost terasových prken. Výrobci kompozitových teras na trh uvádí prkna s jedinečnými charakteristikami a realizace a údržba teras z dřevoplastů je přímo určena konkrétním výrobcem. Tato nařízení doporučujeme dodržovat.

U nás v Podlahy Praha s.r.o. je samozřejmostí, že kromě pomoci při výběru vhodné krytiny terasy, Vám nabízíme i její zaměření a bezplatné zpracování cenové nabídky.

Údržba terasy je také detailně popsána na našem webu Renovace podlah Praha a nebo na stránce Podlahy Praha, kde nabízíme i realizaci terasy s dodáním materiálu