Nátěr venkovní dřevěné podlahy

Nátěr venkovní dřevěné podlahy dřevo ochrání.

Obliba dřevěných povrchů se stále více rozšiřuje z interiérů také na venkovní prostory, kde své nedílné místo zaujímají dřevěné podlahy, terasy. Dřevo však není odolné vodě ani UV záření a v nepříznivých podmínkách může být napadeno plísní nebo dřevokazným hmyzem. Dřevěné podlahy na terasy je potřeba jednou za čas natřít a udržet je tak ve výborném stavu. Nátěr venkovní dřevěné podlahy jí ochrání proti mechanickému opotřebení a zároveň proti povětrnostním vlivům a UV záření.

Vhodný a správně provedený nátěr venkovní dřevěné podlahy zajistí její dlouholetou životnost!

Mezi největší nepřátele dřeva patří vlhkost v jakékoliv formě, UV záření a škodlivé organizmy. Vlhkost škodí hned v několika ohledech. Jakmile se vlhkost jednou dostane dovnitř dřeva, ovlivňuje jeho vlastnosti vždy, když dochází k silným rozdílům teplot. Dřevo praská a může se do něj dostat ještě více vlhkosti. Vnější vlivy jako teplo, chlad nebo mráz podstatně zesilují destruktivní účinky vody, která zároveň vytváří ideální živnou půdu pro škodlivé organizmy.

Slunce na dřevo působí především UV zářením. Paprsky UV uvolňují v nechráněném dřevu lignin – důležitou stavební složku dřeva a rozkládá je na hnědé produkty štěpení, jež jsou následně vyplavovány deštěm. Ze dřeva nakonec zůstane jen světlá celulóza, dřevo schne a stává se velmi křehkým.

Nátěr venkovní dřevěné podlahy je velmi důležitý pro zajištění její dlouhodobé ochrany.

Máte zájem o tuto službu?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Nátěr venkovní dřevěné podlahy - možnosti

Nátěr venkovní dřevěné podlahy - Impregnace

Při impregnaci venkovní dřevěné podlahy jde vždy o vpravení chemické látky do dřeva. Impregnační látka ochrání dřevěnou venkovní podlahu před napadením dřevokaznými škůdci. Impregnovat můžeme nátěrem, namáčením, nebo náročnějším, ale nejkvalitnějším způsobem – vakuotlakovou impregnací.

Nátěr venkovní dřevěné podlahy - Lakování

Laky jsou průhledné, bezbarvé nebo jen mírně zbarvené. Aplikují se na venkovní dřevěnou podlahu jako závěrečný krok k získání lesklého a ochranného filmu.

Nátěr venkovní dřevěné podlahy - Kryvé nátěry

K aplikaci neprůhledných barevných nátěrů se přistupuje tehdy, když už dřevo venkovní dřevěné podlahy bylo opravováno tmelem. Pro tzv. kryvé nátěry se používají barvy a emaily. Ty zcela zakryjí kresbu dřeva a lze jimi dosáhnout jednotného odstínu.

Nátěr venkovní dřevěné podlahy - Lazury

Lazurování je jedním z nejefektivnějších způsobů, jak ošetřit dřevěné povrchy. Pomáhají oživit, změnit či jinak přizpůsobit venkovní dřevěné podlahy. Pomocí správného typu lazury lze snadno docílit jejich delší životnosti.

Nátěr venkovní dřevěné podlahy - Speciální venkovní oleje

Jsou založeny na bázi přírodních rostlinných olejů. Chrání, ošetřují a odpuzují vodu. Uchovají dřevo zdravé, elastické a nenechají ho vyschnout. Dřevo může dýchat a vlhkost unikat. obsahují složky, které redukují účinky UV-záření na dřevo. Poskytují kombinaci hloubkové impregnace dřeva pro zachování jeho pružnosti, prevence proti vysýchání a tvorbě prasklin s optimální ochranou povrchu, který získá vodoodpudivé vlastnosti a odolnost vůči usazování nečistot.  

Speciální oleje na dřevo neoprýskávají, nepraskají a neodlupují se!

Nátěr venkovní dřevěné podlahy - videa

Nátěr venkovní dřevěné podlahy - ruční broušení

Nátěr venkovní dřevěné podlahy - strojové broušení

Nátěr venkovní dřevěné podlahy - čištění

Nátěr venkovní dřevěné podlahy - olejování

Nátěr venkovní dřevěné podlahy - po dokončení renovace

Nátěr venkovní dřevěné podlahy - renovace po sezóně

Povrch venkovní dřevěné podlahy je potřeba alespoň 3-4 dny před olejováním vyčistit. Natřené nebo lakované povrchy je třeba před naolejováním zbrousit na holé dřevo.

Příprava měkké dřevo – borovice, modřín, smrk, cypřiš atd - odstranění volných nečistot a navlhčení podlahy vodou. Nanesení vrstvy čisticího prostředku na venkovní dřevěné terasy, očištění povrchu kartáčem s tvrdým vlasem nebo tlakovým ostřikovačem s nízkým tlakem. Opláchnutí povrchu vodou. Vybroušení povrchu brusným papírem.

Příprava tvrdé dřevo – merbau, ipé, cumaru, dub atd.vyčištění povrchu tlakovým ostřikovačem s nízkým tlakem a rotačním kartáčem. Vybroušení povrchu brusným papírem.

Nanášení oleje

Povrch venkovní dřevěné podlahy musí být čistý a suchý. Nedoporučuje se aplikovat olej za slunečného počasí, aby nezaschnul příliš rychle. Dojde-li k namočení podlahy vodou do 24 hodin od naolejování, je nutné nanést další vrstvu oleje.

Nátěr venkovní dřevěné podlahy společností Podlahy Praha

Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. provedou nátěr venkovní dřevěné podlahy za vás!!

Má-li být nátěr venkovní dřevěné podlahy proveden kvalitně a se zárukou, je dobré si jej nechat provést u odborné firmy. Dlouholetou životnost venkovní dřevěné podlahy zajistí její pravidelná renovace zkušenými podlaháři. Amatérskými pokusy se ne vždy lze dobrat očekávaného výsledku!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

V  naší vzorkové prodejně v ulici Komunardů 38, Praha 7 vám ochotní profesionálové, kteří podlahám rozumí, odborně poradí, upozorní na různá nečekaná úskalí. Určíme vám ten správný typ nátěru venkovní dřevěné podlahy. Budete li mít zájem, vytvoříme vám zdarma cenovou kalkulaci na renovaci a nátěr venkovní dřevěné podlahy.

Naše společnost vám zrealizuje renovaci a nátěr venkovní dřevěněné podlahy tzv. na „klíč“. Dobře sehraný tým zvládne vše rychle a vám ušetří nejen práci, ale i starosti. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Informace na téma renovace dřevěných podlah naleznete na webu Renovace podlah

Kategorie: 
Home page