Leštidlo na parkety

Leštidlo na parkety obnoví ochranu vašich parket.

Dřevěnou lakovanou, laminátovou plovoucí, vinylovou, PVC podlahu nebo podlahu z dlažby dříve nebo později dostihne proces degradace jejich povrchu. Tento se obvykle projeví jako poškrábání, zešednutí nebo opotřebení ochranného povrchu ochranné vrstvy podlahy. Pokud nemůžete, nebo prostě jen nechcete pochozí plochu nechat zrenovovat profesionálně, můžete vyřešit obnovu jejího povrchu svépomocí. Rozhodli jste se pro použití ochranného přípravku, obecně označovaného jako leštidlo na parkety.

Společnost Podlahy Praha, s.r.o. v podlahovém studiu Komunardů 38, Praha 7 – Holešovice, podlahy samozřejmě také používá a naši zaměstnanci se o ně starají. Tyto ochranné přípravky pro obnovení vzhledu povrchu podlahových krytin také používáme. To je důvod, proč Vám, s klidným svědomím, doporučíme leštidlo na parkety BONA Leštěnka na parkety MAT nebo LESK, BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice a Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek.

Máte zájem o tento produkt?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Leštidlo na parkety - video

Leštidlo na parkety pro obnovu povrchu dřevěné lakované nebo tvrdé podlahové krytiny.

BONA Leštěnka na parkety je leštidlo na parkety, které vyřeší ochranu povrchů dřevěných lakovaných a barevně lakovaných podlah. Podle provedení tohoto produktu povrchu své podlahy navrátíte lesklý nebo matný vzhled lakované dřevěné podlahy. Tímto přípravkem zajistíte ochranu Vaší podlahy před opotřebením. Leštidlo na parkety BONA Leštěnka na parkety LESK i MAT je připraveno k okamžitému použití.

Leštidlo na parkety, které Vám také můžeme nabídnout, je Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek. Jedná se o polymerové disperze s obsahem vosků, které také slouží k ošetření a ochraně všech dřevěných a korkových lakovaných podlahovin. Nové parkety a lakovaný korek ochrání toto leštidlo na parkety filmem s hedvábně lesklým nebo matným vzhledem. Částečně odstraní cestičky a mírné škrábance na starších lakovaných podlahách. Dokáže jim propůjčit „nový“ vzhled.

Pokud nemáte podlahy dřevěné nebo korkové lakované, je pro Vás vhodné leštidlo na parkety BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice. Tento produkt je určen pro podlahy s tvrdými povrchy. Umí, při jeho správném použití, oživit vzhled Vašich podlah s tvrdým povrchem a poskytnout jim ochranu pro každodenní užívání. Leštidlo na parkety BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice umí částečně retušovat drobné nedostatky na povrchu Vaší tvrdé podlahy.

Leštidlo na parkety je:

 • Odolné vůči opotřebení
 • Obsahuje akrylát nebo polyuretan pro lepší odolnost
 • Obsahuje vosky pro možnost vyleštění
 • Jeho složení zaručuje snadné použití pro požadovaný optický výsledek
 • Dokáže maskovat menší škrábance a známky opotřebení krytin
 • Má dobrou odolnost proti oděru a poškrábání
 • Je obvykle připraveno k okamžitému použití
 • Je rychleschnoucí
 • Prodlužuje životnost podlahovin

Příprava krytin před použitím prostředku leštidlo na parkety:

Plochy podlah důkladně zameťte, vysajte nebo vytřete mopem na sucho. Doporučujeme mop s BONA Dusting pad (bílá prachová utěrka). Po odstranění písku, prachu a ostatních mechanických nečistot, podlahu pořádně vytřete roztokem vhodného čističe a vody, který připravíte podle návodu k použití.

Podlahy nechte důkladně vyschnout. Leštidlo na parkety s lakovanou nebo s tvrdou pochozí vrstvou nesmí být použito na dřevěné podlahy voskované, olejované nebo s tvrdým voskovým olejem.

Staré ochranné leštěnky a poliše mohou ovlivnit skutečnost, že nové leštidlo na parkety nepřilne správně k povrchu.  Staré nátěry vždy důkladně odstraňte.

Než použijete leštidlo na parkety, prostudujte si jeho Návod pro použití, který je součástí každého originálního obalu konkrétního výrobku. Máte také, u prověřených výrobků, k dispozici Technický a Bezpečnostní list, volně přístupný, v českém jazyce, na webových stránkách výrobce.

Jestliže si nejste jisti, jak bude leštidlo na parkety reagovat na Vaší krytině, proveďte, před jejím celoplošným použitím, zkoušku na méně viditelném místě podlahy.

Leštidlo na parkety a postup jeho aplikace:

 • Lahev s  leštidlem na parkety před použitím vždy důkladně protřepejte.
 • Nanášejte při běžné pokojové teplotě 18–25 °C.
 • Na menší část podlahy aplikujte široký zvlněný proužek přípravku leštidlo na parkety.
 • Rozetřete jej padem, například pomocí Bona Applicator pad (žlutá utěrka), případně podobným typem tkaniny (rouno).
 • Vyhlaďte leštidlo na parkety pomocí Bona Applicator pad (žlutá utěrka) ve směru vláken dřeviny či formátu lamel podlahy.
 • Pokračujte po jednotlivých dílčích úsecích, až dosáhnete ošetření celé plochy podlahy.
 • Povrch nechte zaschnout podle návodu bez toho, abyste na něj vstupovali.

Povrch podlahy, kterou ošetříte jedním z prostředků leštidlo na parkety BONA Leštěnka na parkety, Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek, nebo BONA Leštěnka na laminátové podlahy & dlaždice, bude pochozí cca po 2 hodinách od ošetření. Plné zatížení a stěhování nábytku doporučujeme až po cca 12 hodinách od aplikace ochranné vrstvy. Podlahovinu, na kterou použijete leštidlo na parkety, vytírejte vždy čističem, který je přímo jmenován v Návodu k použití konkrétního leštidla.

Také by vás mohla zajímat stránka Reovace parket.

Kategorie: 
Služby