Lamino podlahy Praha

Lamino podlahy - módní podlahová krytina

Proč se rozhodnout pro lamino podlahy? Efektní vzhled, odolnost, praktičnost a poměrně snadná údržba - údržba laminátových podlah. Krása lamino podlahy vynikne v každém interiéru. Široký výběr v příznivých cenách a možnost širokého výběru rozmanitých dekorů. Lamino podlahy jsou trendem stylového a moderního bydlení. Pokud správně vyberete a budete o ně řádně pečovat, budete jistě spokojeni. Ale jak si vybrat tu správnou?

Laminátové podlahy patří mezi módní podlahové krytiny. Hojně se používají do všech obytných a komerčních prostor. Jsou vhodné tam, kde se předpokládá lehká a střední zátěž. Lamino podlahy přinášejí vysokou kvalitu a příznivé ceny. Vynikají výbornými užitnými vlastnostmi přírodních produktů, jsou kombinací moderních technologií s vlastnostmi umělých a přírodních materiálů. Lamino podlahy jsou styl moderní doby.

Lamino podlahy jsou odolné

Lamino podlahy jsou velmi odolné. Díky vysoké odolnosti se hodí do míst s vysokou zátěží a provozem, jako jsou například chodby nebo kuchyně. Její velkou výhodou je jejich rychlá a snadná instalace. Pokud dojde k poškození podlahy, lze poničenou lamelu vyměnit za jinou bez toho, aby byla na podlaze vidět změna barevného odstínu.

Lamino podlahy jsou velmi odolné!

Lamino podlahy jsou velmi odolné. Vrchní vrstvu tvoří jedna nebo více tenkých vrstev vláknitého materiálu, impregnovaného pryskyřicemi. Jednu vrstvu mají tzv. přímé lamináty, více vrstev vysokotlaké lamináty. Slisované vrstvy jsou spojeny s nosnou deskou z materiálu na bázi dřeva. Na spodní straně bývá stabilizační vrstva a integrovaná protihluková podložka.

Pro odolnost lamino podlahy je podstatná povrchová vrstva. Podle jejího typu se rozlišují lamináty určené pro různé zatížení, od lehkého domácího až po těžké zatížení ve frekventovaných objektech. Při výběru vhodného typu je nutné vzít v úvahu charakter prostoru.

Lamino podlahy - složení

 • Spodní vrstvu lamino podlahy tvoří impregnovaná vrstva, která slouží ke zvýšení tvarové stability a k omezení vlhkosti.
 • Střední vrstva je nosnou deskou. Skládá se z dřevěných materiálů.
 • Horní, viditelná vrstva lamino podlahy je užitná a dekorativní. Může být složená z více složek, dle výrobního postupu. Skládá se ze speciální pryskyřičné celulózy a podlaze dodává odolnost vůči namáhání a optickou atraktivitu.

Lamino podlahy - výhody

 • podlaze se nemnoží roztoči, na lamino podlaze se neudržuje prach – je vhodná i pro alergiky.
 • díky novým technologiím má lamino podlaha odolnější vrchní vrstvu, která poskytuje ochranu proti poškrábání.
 • uzavřená povrchová struktura brání ulpívání špíny a prachu na podlaze - snadná údržba. 
 • velká nabídka dekorů - můžete si vybrat ze širokého výběru rozmanitých dekorů a povrchových úprav. Lamino podlaha se dá velice jednoduše sladit s celkovým stylem obytných prostor.
 • lamino podlahy mají dlouhou životnost (cca 25 let).
 • kompatibilita s podlahovým topením - když se lamino podlahy zahřívají, spoje zůstávají těsné.
 • snadná a rychlá pokládka - lamino podlahy je snadné položit. Dílce se jednoduše zacvaknou dohromady.
 • snadná demontáž - lamino podlahy lze lehce demontovat. Podlahu tak můžete snadno přestěhovat.
 • snadná údržba - lamino podlahu lze bez problémů čistit smetákem a vysavačem, v případě potřeby lze vytřít vlhkým mopem

Lamino podlahy - nevýhody

 • je chladná na dotek
 • cena výrazně ovlivňuje kvalitu
 • není možná renovace (na rozdíl např. od dřevěné podlahy)
 • hlučnost - levné protihlukové podložky nestačí

Lamino podlahy od společnosti Podlahy Praha s.r.o. do každého interiéru!

Chtěli byste nové lamino podlahy do bytu, rodinného domu nebo do kanceláře? Do domácnosti, ve které žije jeden člověk, velká rodina či do firmy, kudy denně projde desítky lidí? Nevíte jak vybrat vhodné lamino plovoucí podlahy, a vůbec se v  podlahách nevyznáte?

Profesionálové ze společnosti Podlahy Praha s.r.o. vám se správným výběrem lamino podlahy pomůžou!

Lamino podlahy od společnosti Podlahy Praha

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let.

Ve vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7, naleznete ochotné profesionály, kteří podlahám rozumí. Nabídnou vám veškerý sortiment lamino podlah, který je v České republice, i v celé Evropě k dosažení. Ochotně vám poradí a upozorní na různá úskalí při pořízení lamino podlahy. Našim cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Než nás navštívíte, měli byste si ujasnit, pro jaké účely lamino podlahu kupujete. To usnadní výběr správného typu lamino podlahy. Nedílnou součástí dobré podlahy je také kvalitně provedená pokládka. Tato zdánlivá maličkost může významně ovlivnit kvalitu lamino podlahy. Na tu se můžete u společnosti Podlahy Praha s.r.o. stoprocentně spolehnout a využít naše zkušenosti. 

Naše společnost vám může nabídnout dodávku i pokládku lamino podlahy tzv. na „klíč“ – u nás vše zrealizuje náš dobře sehraný tým. S našimi pracovníky vše proběhne rychle a vy budete ušetřeni zbytečných starostí. Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Můžeme vám dokonce nabídnout také prohlídku námi již realizovaných pokládek lamino podlah, abyste se na vlastní oči mohli přesvědčit, jak kvalitní práci odvádíme.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Lamino podlahy - co je důležité 

 • koupené lamely je potřeba především rozbalit a nechat přibližně 48 hodin v teplotě a vlhkosti, za nichž se bude podlaha pokládat. Doporučená teplota je kolem 18 °C a vlhkost vzduchu 45 %!
 • pokládka by měla probíhat jen za denního světla, abychom ihned odhalili případné vady!
 • při údržbě lamino podlahy zapomeňte na leštěnky, vosky, oleje a další podobné prostředky!