Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek

Máte doma lakované dřevěné podlahy nebo korkovou podlahu a přáli byste si této pochozí ploše, která Vám jinak naprosto vyhovuje, vrátit její původní živý a čistý vzhled? Nechcete však investovat do celkové renovace povrchu a rádi byste se o úpravu povrchu postarali sami? U nás, ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o., Vám pro takový postup doporučíme, představíme a prodáme přípravek Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek nebo Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek.

Popis produktů Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek:

Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek jsou polymerové disperze s obsahem vosků, které slouží k ošetření všech lakovaných dřevěných a korkových podlah. Chrání nové parkety i lakovaný korek hedvábně lesklým nebo matným ochranným filmem. Dokáže částečně eliminovat vychozené cestičky a škrábance. Stávajícím podlahám propůjčují opět nový vzhled.

Produkty Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek mají vynikající přilnavost také na třívrstvé dřevěné podlahy s povrchovou úpravou UV vytvrzovaným lakováním z výroby. Jsou obzvláště vhodné pro povrchy lakované hedvábně lesklým nebo extra matným lakem. Pravidelné čištění a vytírání takto ošetřených podlah přípravkem CC-Čistič na parkety a korek si tak značně zjednodušíte.

Přípravky Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek jsou vhodné pro použití na povrchy lakovaných dřevěných a korkových podlah, ale musíte dbát na doporučení v návodu ke konkrétní podlahovině.

Postup použití Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek:

Řešenou plochu podlahy nejprve důkladně zameťte nebo vysajte na sucho. Následně ji vyčistěte mokrou cestou pomocí vodního roztoku přípravku CC-Čistič na parkety a korek. Po dokonalém vyschnutí čistého povrchu přejděte k samotné aplikaci nanesením neředěného Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek. Toto proveďte tence a rovnoměrně na suchou podlahu.

Pro aplikaci můžete použít mop CC-Lasička nebo široký plochý mop, který však nesmí pouštět vlákna. Pokud jste použili Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a požadujete větší lesk, postup po zaschnutí první vrstvy zopakujte. Plochu nechte před používáním důkladně zaschnout, a to minimálně 12 hodin, nejlépe však přes noc. Ochranu povrchu podlahy podpoříte tím, že budete pravidelně, po důkladném vyčištění, nanášet Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek nebo Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek.

Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek - jak často aplikovat

Je odvozena podle stupně zatížení podlah:

 • Málo zatěžované podlahy (obývací pokoje, ložnice, kanceláře bez veřejného provozu) ošetřujte podle potřeby 1 – 2x ročně.
 • Středně zatěžované podlahy (předsíně, schody, kanceláře s veřejným provozem) podle potřeby ošetřujte každých 3 - 6 měsíců, silněji zatěžované prostory ještě častěji.
 • Extremně silně zatěžované podlahy (restaurace, obchody, obchodní domy, školy nebo taneční parkety) ošetřujte každých 4 – 8 týdnů, podle potřeby ještě častěji.

Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek - upozornění:

Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek zesiluje přirozený vzhled podlahy a způsobuje zvýraznění barev a kresby dřeva. Většinou je tento efekt požadován. V případě pochybností se doporučuje vyzkoušet produkt na nenápadném místě.

Před použitím Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek včas vypněte podlahové topení, zamezte přímému slunečnímu záření a průvanu. U těch druhů dřevin, které jsou obzvláště náchylné na vlhkost, jako jsou například buk a javor, Vám doporučujeme nejprve plochy podlah ošetřit prostředkem Dr. Schütz CC-Přípravek na impregnaci spár.

Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek - technické parametry 

 • pH-hodnota: cca 8,0 (koncentrát)
 • Obsah látek: Obsahuje CHLOROMETHYLISOTHIAZOLINONE,
 • METHYLISOTHIAZOLINONE, BRONOPOL, parfémy, rozpouštědla, ošetřovací komponenty.
 • Spotřeba: 20 – 25 g/m2 každá vrstva
 • Balení: 750 ml - plastová lahev, 5 l - plastový kanystr
 • Giscode: GE 10 (Kód produktu pro čistící a ošetřovací prostředek)
 • Skladujte uzavřený v originálním obalu v chladu a suchu,
 • Chraňte před mrazem
 • Uchovávejte uzamčený a mimo dosah dětí.
 • Zajištění kvality: Institut für Fussboden- und Raumausstattung Richard A. Kille, Köln (IFR)

U nás v podlahovém studiu společnosti Podlahy Praha, s.r.o. Vám přípravky Dr. Schütz CC-Lesk na parkety a korek a Dr. Schütz CC-Mat na parkety a korek rádi představíme, předvedeme a prodáme. Toto zboží si u nás můžete také objednat prostřednictvím adresy obchod@podlahy-praha.cz .

Kategorie: 
Přípravky