Oprava laminátové podlahy

Oprava laminátové podlahy – laminát imituje tradiční materiály

Laminátové podlahy jsou velmi oblíbeným a masivně rozšířeným podlahovým materiálem. Nabízí široký sortiment kombinací kvalit a variant všech možných dostupných dekorů. Mají dlouhodobě krásný vzhled, vysokou odolnost nášlapné vrstvy, jsou maximálně praktické a dají se poměrně snadno udržovat - údržba laminátových podlah.

Laminátové podlahy nabízejí snadnou instalaci, snesou mimořádně velké zatížení a jsou dlouhodobě odolné proti oděru a skvrnám. Nízká cena a skvělé vlastnosti těchto podlah, jsou jedním z důvodů, proč jsou tak oblíbené.

Laminátové podlahy jsou složené z vícevrstvých lamel. Nášlapná vrstva je tvořena laminátem s potiskem zvoleného dekoru. Vyrábí se jako plovoucí podlahy, které nejsou pevně spojené s podkladovou vrstvou. Jednotlivé lamely se vzájemně spojují na principu pero a drážka anebo speciálním zámkem.

Konstrukce je tvořena podkladní vrstvou, která je nejčastěji vyrobena z dřevovláknité HDF desky. Na této desce je nalepen dekorační papír, který imituje požadovaný dekor a je opatřený povlakem z melaminové pryskyřice, která zároveň tvoří nášlapnou vrstvu podlahy.

Oprava laminátové podlahy

Laminátové podlahy jsou sice velmi odolné, ale například padající nůž či hrnek, zvířecí drápy, kamínky nanesené na botách můžou viditelně laminátovou podlahu poničit. Není to nic výjimečného, stačí zkrátka chvilka nepozornosti a snadno se i vám může stát, že laminátová podlaha přijde k nějaké újmě. Naštěstí tohle může vyřešit oprava laminátové podlahy.

Oprava laminátové podlahy provedená firmou Podlahy Praha s.r.o. vás příjemně překvapí.

Poničená laminátová podlaha není nic příjemného. Oprava laminátové podlahy se provádí podle toho, jak velké je poškození.

Oprava laminátové podlahy - není vždy třeba výměna

U drobných odřenin a vad lze podlahu ošetřit speciální opravnou tužkou v odstínu laminátové podlahy. Pokud na podlaze objevíte drobná poničení a je poškozena jen vrchní vrstva je možné oprava vytmelením. K opravě stačí jen čirý lak nebo speciální pryskyřice na opravu laminátové podlahy. Tato oprava je ale pouze kosmetická a neuvede podlahu do původního stavu.

Pokud je poškozena i další vrstva laminátové podlahy, která už určuje vzhled lamely, lze použít k opravě laminátové podlahy speciální tvrdý vosk nebo retušovací pero. Oba dva přípravky je nutné vždy vybírat podle odstínu poškozené laminátové podlahy. Tvrdý vosk na opravu laminátových podlah se aplikuje nahřátím vosku a jeho vpravením do spár podlahy, případně škrábanců na povrchu. Opravný vosk vyniká vysokou přilnavostí, je brousitelný a lakovatelný. Tento způsob opravy je lépe přenechat proškoleným odborníkům.

Provedená drobná oprava laminátové podlahy je potřeba čas od času obnovovat a oprava je na podlaze vidět. Pokud jsou lamely poničené znatelně a do hloubky nelze podlahu bez výměny poškozených částí laminátové podlahy trvalým způsobem opravit.

Oprava laminátové podlahy - kdy je třeba vyměnit lamely?

Pokud je však poškození větší, je třeba vyměnit celou část laminátové podlahy. To se dá provést buď rozebráním, nebo jen vyříznutím části poškozeného povrchu. Pokud je poškozený dílec se zámkovým spojem v okrajích místnosti, určitě se vyplatí podlahu od jejího okraje rozebrat. Tak se dostaneme k tomuto poškozenému dílci, jednoduše jej vyměníme a podlahu znovu složíme.

Rozebrání celé podlahy je finančně dost náročné, a pokud není defekt na vhodném místě, kam se dá snadno dostat, je mnohem lepší lamelu vyříznout a nahradit novou. Samozřejmostí je použít stejný druh lamely od stejného výrobce.

Poškodili jste si laminátovou podlahu a nevíte jak ji opravit? Oprava laminátové podlahy provedená podlaháři z firmy Podlahy Praha s.r.o. vám ušetří starosti. Bude provedena profesionálně a rychle.

Laminátové podlahy – jak předejít poškození a opravám

 • Pro dlouhou životnost laminátové podlahy doporučujeme používat čistící zóny. Ty zabraňují vnášení hrubých nečistot na podlahu a zabrání tak mechanickému poškození.
 • Těžký nábytek či ostré nohy židlí může poničit podlahu. Použití plstěných podložek zabrání poškrábání a vytlačeným důlkům.
 • Běžný úklid podlahy provádějte mopem, smetákem nebo vysavačem s nástavcem na hladké povrchy. V případě potřeby vytřete podlahu mírně vlhkou textilií. V žádném případě nevylévejte větší množství vody přímo na podlahu.
 • Dbejte na to, aby bylo čištění podlah prováděno také v podélném směru podlahových lamel. K úklidu používejte výhradně čistící Ph-neutrální prostředky určené pro domácnost, nejlépe přímo výrobky určené pro úklid laminátových podlah. Nevhodné je strojové čištění.
 • Těžký nábytek neposouvejte po podlaze, ale přenášejte nazdvižením.
 • Pokud používáte nábytek s kolečky, doporučujeme zvolit kolečka měkká kolečka, nebo do prostoru užívání tohoto nábytku použít vhodnou ochranu (plastové podložky nebo vhodný koberec).
 • Tekutiny všeho druhu okamžitě střete, aby nezanechaly žádné stopy.
 • Skvrny od asfaltu, podrážek apod. vyčistěte co nejdříve technickým benzínem.
 • Skvrny od propisky, rtěnky a jiných v domácnosti používaných barev odstraňte lihem.
 • Pro zachování dobrého stavu podlahy je podmínkou dodržování vhodného klimatu v místnosti
  tzn. 50-60% relativní vlhkosti vzduchu při teplotě kolem 22°C.
 • Laminátové podlahy se v žádném případě nesmí brousit a lakovat.

Laminátová podlaha - nejprodávanější podlaha dneška!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Můžeme vám nabídnout profesionální provedení a záruku na práci. Zkušený tým našich podlahářů vám zaručí, že laminátová podlaha, kterou jste si vybrali, splní vaše očekávání. Našim cílem je na prvním místě spokojenost zákazníka!

V naší vzorkové prodejně, která se nachází v ulici Komunardů 38, Praha 7, naleznete ochotné profesionály, kteří podlahám rozumí. Ochotně vám poradí a upozorní na různá úskalí při pořízení laminátové podlahy. V prodejně si můžete také prohlédnout vzorky všech druhů námi dodávaných laminátových podlah, ale i mnoho dalších podlahových krytin.

Naši profesionálové vám poradí se správným výběrem třídy kvality laminátové podlahy podle toho, do jakého prostoru laminátovou podlahu potřebujete, jak často a k čemu bude prostor využíván, vám odborně poradí profesionálové ze společnosti Podlahy Praha s.r.o.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.

Více informaí na téma renovace podlah naleznete na webu Renovace podlah Praha