Lepení PVC podlahy

Těm uživatelům, kteří potřebují v interiérech udržovat vysoké standardy hygieny a bezpečnosti podlah, umí profesionálové ze společnosti Podlahy Praha, s.r.o. nabídnout lepení PVC podlahy. Tuto podlahovou krytinu si u nás může zákazník vybrat z velice rozsáhlé škály dekorů, barev a provedení. Dále nabízíme PVC podlahy v různých variantách zatížitelnosti, provedení povrchů a možných vhodných šíří této povlakové podlahové krytiny.

Lepení PVC podlahy je stále moderní

PVC je zkratkou pro chemickou sloučeninu polyvinylchlorid. Tato chemická látka je třetí nejpoužívanější umělou hmotou na světě po polypropylenu a polyethylenu. Není rozpustná v olejích, v koncentrovaných zásadách a anorganických kyselinách ani ve vodě. Základní surovinou pro výrobu PVC je vinylchlorid monomer. Jeho polymerací do řetězců vzniká bílý prášek nebo granulát. Tento produkt se zpracovává za použití dalších přísad. Důvodem značného rozšíření PVC je jeho poměrně levná výroba a snadná zpracovatelnost prakticky všemi základními postupy. Lepení PVC podlahy je v posledních desetiletích jedním z nejrozšířenějších řešení podlahových krytin.

Více než polovina z celosvětové produkce PVC se používá pro obor stavebnictví. Nahrazuje zde tradiční stavební materiály, jako jsou dřevo, kámen, beton atd. Obliba lepení PVC podlahy spočívá v jeho ideálních stavebních vlastnostech. Je snadno zpracovatelné a přitom odolné. Lepení PVC podlahy patří stále mezi nejvyhledávanější. Důvodem je široká škála vzorů, zajímavá cena, dobrá dostupnost těchto podlahovin, jejich užitné vlastnosti, dlouhá životnost a snadná pokládka těchto krytin.

Máte zájem o tuto službu?

Vaši poptávku
ZPRACUJEME ZDARMA
Kontakt
Upřesnění poptávky
Vaši poptávku zpracujeme zdarma.

Lepení PVC podlahy je rychlé a jednoduché

Lepení PVC podlahy ve formátu povlakové krytiny je na trhu již několik desítek let. Ani po takové době, kdy jsou v nabídce, nemůžeme jednoznačně prohlásit, že se jedná o zastaralé a nemoderní podlahoviny, o které není zájem. Právě naopak. Výrobci PVC podlah stále zlepšují a inovují výrobní postupy těchto krytin s ohledem na vývoj technologií, a zákazníkům tak dokážou nabízet stále nové a nové varianty pro lepení PVC podlahy.

Popularitu PVC podlah zvyšuje jejich schopnost dokonale imitovat přírodní materiály a strukturu jejich povrchů. Lepení PVC podlahy je pro uživatele zárukou nezaměnitelného odolného jednolitého povrchu s dekorem podle jeho výběru. Tyto podlahy v pásech jsou na u nás k dostání v různých šířkách od 1,5m až po 5m. Vzhledem k této variabilitě máme při lepení PVC podlahy možnost minimalizovat její prořez při instalaci a obvykle nemusíme řešit spojování pásů.

Lepení PVC podlahy v obvyklých šířkách rolí 1,5m, 2m, 3m a 4m.

Lepení PVC podlahy – výhody

  • Nízká pořizovací cena
  • Poměrně snadná instalace
  • Široká nabídka dekorů a struktur povrchu
  • Snadná údržba
  • Možný výběr z šíří pásů PVC
  • Podlahová krytina vhodná na teplovodní podlahové topení
  • Příjemná na dotek, měkká

Lepení PVC podlahy - značení a rozdělení

Stejně jako většina podlahových krytin, mají také podlahy z PVC ve svém označení doporučenou zátěžovou třídu, která stanovuje jejich vhodné použití. Podle uvedené třídy zátěže poznáme, pro jaké namáhání a typ prostoru je krytina určena. Tloušťka nášlapné vrstvy PVC zpravidla indikuje tuto třídu zátěže. Lepení PVC podlahy je nutno zvolit podle kvality jejího provedení, tloušťky nášlapné vrstvy, počtu vyztužujících vrstev a v neposlední řadě značky výrobce.

U nás, v podlahovém studiu Podlahy Praha, s.r.o. naleznete vysoce odolné PVC krytiny s mikročásticemi v pochozí vrstvě, dokážeme Vám zajistit lepení PVC podlahy s protiskluznými vlastnostmi a krytiny s plasticky řešenou povrchovou strukturou, imitující povrch přírodních podlahovin.

Lepení PVC podlahy dělíme na tři podskupiny

Lepení PVC podlahy heterogenní měkčené

Tyto PVC podlahy, určené pro celoplošné lepení, jsou vyráběny a prodávány především pro použití v bytových prostorách. Nabídka těchto krytin je velmi rozsáhlá, dekory dřeva a kamene věrně ztvárňují struktury jednotlivých materiálů. Podmínkou pro to, aby bylo lepení PVC podlahy na první podhled nerozpoznatelné od přírodních podlahovin je jejich profesionální montáž na absolutně dokonale připravený hladký, rovný a soudržný podklad.

Lepení PVC podlahy heterogenní tvrzené

Tento typ krytiny je vyroben a navrhnut zejména pro lepení PVC podlahy do silně namáhaných prostředí. Nejčastěji je instalován ve školství, zdravotnictví, a v komerčních budovách. Jeho předností je velmi dobrá odolnost a zvuková izolace. K lepení PVC podlahy heterogenní tvrzené se už u mnoha výrobců nabízí jejich bezftalátové provedení, které zaručuje čisté a zdravotně nezávadné prostředí, a chrání své uživatele před běžnými alergeny a roztoči.

Lepení PVC podlahy homogenní

Homogenními PVC podlahy pro celoplošné lepení - tak označujeme materiály, které jsou v celé své tloušťce tvořeny shodným materiálem. Vyrábí se v různých tloušťkách podle programu jednotlivých producentů. Na našem trhu jsou dodávány v pásech. Tyto PVC homogenní podlahy splňují požadavky na zatížení v prostorách s těžkým namáháním. Z uvedených důvodů jsou vhodné pro školství, zdravotnictví, skladové, výrobní a komerční objekty i jiné veřejné prostory.

Na našich stránkách Podlahy Praha, s.r.o. Vám dokážeme nabídnout pouze zlomek toho, jaké krytiny pro lepení PVC podlahy pro Vás umíme dodat

Kategorie: 
Služby