Renovace parket

Renovace parket

Renovace parket

Chcete z ošklivých, starých parket udělat krásnou masivní podlahu s vysokou estetickou hodnotou? Renovace parket vrátí vašim starým, zašlým parketám původní vzhled a vrátí jim zpět jejich vysokou dekorativní hodnotu. Máte-li starší ochozené, vrzající nebo ušpiněné parkety a uvažujete o nové podlaze, není nutné, abyste hned museli volit radikální řešení a kupovat nové. Hodnota dřevěné podlahy, které můžete vrátit ztracenou slávu, s přibývajícími lety neklesá. Stačí si u naší společnosti objednat renovaci parket. Za příznivou cenu proměníme staré a špinavé parkety v krásnou podlahu.

I přes dobrou údržbu parket, však dochází časem k jejich opotřebování, změně vzhledu a za určitý čas přijde ke slovu renovace parket Praha. Staré parkety mohou trpět různými vzhledovými neduhy, mohou vrzat nebo se dokonce na podkladu hýbat. Renovace parket je možná i po mnoha letech jejích používání. Při správné údržbě doporučovanými prostředky, které nemají vliv na vymývání laku nebo vosku, se podlaha renovuje cca jednou za 15 až 20 let.
Renovaci parket lze provádět lze mnohokrát a to i u parket, které jsou staré i 150 let.
Každá renovace parket si totiž vezme pouhý 1 milimetr dřeva.

Renovace parket
Renovace parket Praha
Renovace parket 1
Renovace parket 2
Renovace parket Praha 1
Renovace parket 3
Renovace parket Praha 2
 
 

Naše společnost provádí renovace starých parket a broušení parket špičkovými stroji ve svém oboru. Jsme připraveni vaše staré parkety zrenovovat do zcela nové podoby kdekoliv v Praze a okolí. Využijte služeb renovace parket Praha.

Renovace parket dokáže z nevzhledné krytiny vytvořit ozdobu interiéru.

Renovace parket - zvolíme správný postup

Velmi důležité je při renovaci parket zvolit správný technologický postup a druh povrchové úpravy. Neodborně provedená renovace podlahy může znemožnit další renovace, nebo ji úplně znehodnotit. Na provedení renovace parket Praha byste si měli vždy pozvat specialistu. Výsledek rozhodně stojí za to. Lepšímu vzhledu při renovaci parket pomáhá nejen kvalitní povrchová úprava, ale velmi důležité je i broušení podlah.

Správná renovace parket, ale i jiných typů masivních dřevěných podlah (renovace dřevěných podlah), jako jsou prkna, mozaiky, či špalíkovky, případně také broušení korkových podlah, je velmi důležitá a zásadně ovlivní konečný vzhled renovované podlahy. Při renovaci parket je důležité brát v úvahu řadu praktických i estetických hledisek. Renovace parket se určitě vyplatí svěřit profesionálům ze společnosti Podlahy Praha.

Mezi základní typ renovace parket patří broušení parket. Broušení parket zbaví vaši podlahu škrábanců, různých rýh a nerovností. Broušením odstraníte také zašlou špínu, skvrny a zažloutlý odstín barvy či laku. Po broušení budou parkety opět hladké a vynikne jejich specifický barevný odstín i přírodní kresba dřeva.

Jak dlouho renovace parket Praha trvá, respektive jak velkou plochu lze zrenovovat za 1 den? Přibližně lze za jeden den provést renovaci parket v ploše 25 m2.

Společnost Podlahy Praha používá při renovaci parket ten nejohleduplnější postup, jaký lze v současnosti v oboru renovace parket nabídnout. Účinně zrenovujeme Vaše omšelé, poškrábané a jinak znehodnocené parkety do nové podoby bez kil prachu rozptýleného do okolního prostředí.

Renovace parket Praha - postup

Renovace parket - příprava podlahy

Z podlahy připravené k renovaci nesmí vyčnívat žádné hřebíky nebo jiný spojovací materiál. Pokud je tomu tak, je nejdříve nutné je odstranit. Někdy je zapotřebí udělat malé opravy parket. Upevnit desky pod parketami, vyplnit menší díry, vyměnit prasklé nebo chybějící parkety apod. Z podlahy demontujeme také soklové lišty a případně i ty opravíme.

Renovace parket - broušení podlahy

Tímto renovačním postupem se odstraňují všechny povrchové nedokonalosti podlahy, jako jsou škrábance, rýhy, špína a skvrny, zažloutlý vosk, lak, olej a barva. K broušení dřevěných podlah používáme profesionální parketové brusky. Během broušení parket je vznikající prach lapán ve velkém množství do vaku upevněného ke stroji.  Systém shromažďování prachu je uzavřený, to znamená, že ani při výměně pytlů prach neuniká do vzduchu. Díky tomuto systému máte zaručeno, že po skončení broušení podlahy nebudete muset vynaložit tolik práce spojené s úklidem.

  • Povrchové úpravy podlahy

Renovace parket - lakování

Finální povrchová úprava se skládá z 2 až 3 nátěrů speciálním podlahářským akrylátovým lakem. Rychle schne, po zatvrdnutí je velmi odolný a má vysoký estetický a dekorativní efekt. Lak zajistí podlaze reprezentativní vzhled, tvrdost a odolnost. Navíc zatáhne spáry mezi parketami, čímž ji učiní odolnou proti náhodně vylité tekutině. Více na stránce Lakování parket.

Lakované podlahy – výhody

  • velká odolnost proti oděru
  • nenáročná na údržbu a čištění
  • několik možností vzhledu (mat, polomat, lesk)
  • protiskluzné vlastnosti

Olejované podlahy – výhody

  • vytváří přirozený dojem
  • zdůrazňuje kresbu a zintenzivňuje barvu
  • příjemný na chůzi
  • možnost lokálních oprav

Oleje a vosky dokážou zachovat přírodní vzhled dřevěné podlahy a dřevo má navíc možnost dýchat. Nevýhodou je pak o něco horší údržba podlahy.
Více na stránce Olejování parket
 

 

Dopřejte starým parketám jejich původní vzhled!

Obraťte se na nás! Na renovace podlahy jsme odborníci!

Výsledek odborně provedené práce našich podlahářů při renovaci podlahy Vás příjemně překvapí!

Kontaktujte nás a využijte všechny naše služby!

Více informací naleznete na webu Renovace podlah.