Vinylová podlahová krytina

Vinylová podlahová krytina – praktická a extrémně odolná

Výběr správné podlahové krytiny do rodinného domu, bytu či komerčních nebo průmyslových prostorů není jednoduchý a nelze jej zanedbat. Při výběru by se kromě ceny a vzhledu měly zohledňovat hlavně funkční a technické vlastnosti. Mezi ně patří zvukově izolační vlastnosti, odolnost proti oděru, odolnost vůči vodě, možnost pokládky podlahové krytiny na podlahové vytápění, náročnost na údržbu a čištění podlahy atd.

To vše splňuje vinylová podlahová krytina - moderní podlahová krytina současnosti.  Vinylová podlaha je odolná proti oděru, elastická, rozměrově stálá, pocitově teplá a nenáročná na údržbu - údržba vinylové podlahy. Moderní vinylová podlahová krytina nabízí dečkory s dokonalou imitací dřeva a dlažeb. Ve srovnání s dřevěnou podlahou vyniká vinylová podlahová krytina havně tvrdostí.

Vinylová podlahová krytina - video

Sdílíte prostor pod jednou střechou s domácími mazlíčky? Pak dobře víte, co dovedou udělat ostré drápky kočky nebo psa s povrchem podlahy. Hledáte-li praktickou, vysoce odolnou a zároveň esteticky působivou podlahovou krytinu, pak je tu vinylová podlahová krytina pro vás.

Vinylovou podlahovou krytinu ocení také všichni alergici a rodiče malých dětí. Podlaha neobsahuje žádné škodlivé látky, je antistatická a hygienická.

Vinylová podlahová krytina - výhody

 • extrémní odolnost proti poškrábání a pádu těžkých předmětů
 • dokonalý design imitující dřevěné podlahy, kámen nebo beton
 • vysoká stabilita díky vícevrstvé lisované konstrukci
 • životnost 30 až 50 let
 • moderní a designový vzhled
 • zvýšená odolnost proti špinění a běžným chemikáliím
 • možnost pokládky na podlahové topení
 • lehká opravitelnost (lze vyměnit pouze poškozený dílec)
 • rychlá, snadná a čistá pokládka
 • jednoduchá a rychlá údržba vysáváním nebo setřením mopem
 • výborné zvukové a tepelné izolační vlastnosti
 • antibakteriální a antistatická povrchová úprava
 • vysoká protiskluznost a komfort chůze
 • odolnost proti vlhku a vodě
 • možnost využití ve velmi namáhaných prostorách včetně komerční sféry

Vinylová podlahová krytina - co je to

Vinyl je umělý materiál známý pod názvem PVC - polyvinylchlorid. V případě naší vinylové podlahové krytiny se jedná o heterogenní PVC. Vinylová podlahová krytina se skládá z více různorodých vrstev.

Základní vrstvu vinylové podlahové krytiny tvoří pryžový nosič, na nějž je následně kladen vybraný dekor a poté lita vrstva vinylu, kterou pro ještě vyšší odolnost zakončuje aplikace ochranné PUR vrstvy.

Naše společnost nabízí i obyčejné PVC podlahy a nebo přírodní linoleum.

Vinylová podlahová krytina - složení

Spodní vrstva - je zvukotěsná a díky struktuře na spodní straně poskytuje optimální přilnavost k připravenému podkladu.

Folie se vzorem - požadovaný vzor je natištěn na speciální fólii.

Nášlapná vrstva - je transparentní (0,3 mm) a chrání fólii s natištěným vzorem, reliéfní povrch poskytuje přirozený vzhled.

Vrstva polyuretanu (PUR) - chrání podlahu před poškrábáním a nečistotami.

Pokládku vinylové podlahové krytina společnost Podlahy Praha s.r.o. provede za vás!!

Disponujeme vlastními proškolenými pracovníky a veškerou potřebnou technikou.

Vinylová podlahová krytina - pokládka

Pokládka vinylové podlahy vyžaduje hlavně zcela rovný a čistý povrch bez jakýchkoliv kamínků, prasklin, nečistot, které by se na podlaze mohly časem projevit. Vinylová podlahová krytina nevyžaduje instalaci žádných dalších podložek.

 • Pokládka vinylové podlahové krytiny zámkového typu – pokládá se naprosto stejně jako plovoucí podlahy. Jednotlivé dílce do sebe dokonale zapadají, a to díky zámkovým spojům na dlouhé i krátké straně dílu. Na rozdíl od laminátové podlahy se při spojování dílců nemusí používat lepidlo.
 • Pokládka vinylové podlahové krytiny lepením dílců – probíhá nalepením dílců přímo k podkladu speciálními podlahářskými lepidly.

Vinylová podlahová krytina od společnosti Podlahy Praha

Náš dobře sehraný tým profesionálů vám zrealizuje dodávku i pokládku vinylové podlahové krytiny tzv. na „klíč“. Zvládne vše rychle a ušetří vám zbytečné starosti.

Profesionálové z naší společnosti vám s výběrem vinylové podlahové krytiny poradí !

Při výběru podlahy je nutné si nejdříve ujasnit, do jakého prostoru u podlahovou krytinu potřebujete. Jak často a k čemu je tento prostor využíván. Zda máte doma podlahové topení anebo neběhá-li doma čtyřnohý mazlíček. Kolik času a péče chcete věnovat její údržbě a jakou roli pro vás budou hrát finance.

Podlaha je totiž to první, na co padne oko návštěvníka bytu či kanceláře a tak zákazník přemýšlí, jestli se do jeho interiéru vinylová podlahová krytina vůbec hodí a zda to bude technicky proveditelné.

Společnost Podlahy Praha s.r.o. se zabývá prodejem podlahových krytin, pokládkou, kompletním servisem a technologiemi souvisejícími s podlahovinami všeho druhu již mnoho let. Naším cílem je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

V naší vzorkové prodejně v ulici Komunardů 38, Praha vám poradíme při výběru vhodné vinylové podlahové krytiny, poskytneme vám příslušné vzorníky a seznámíme vás také se způsobem údržby vaší nové vinylové podlahové krytiny, aby vám sloužila dlouhá léta a byla stále ve výborném stavu.

Cílem společnosti Podlahy Praha s.r.o. je na prvním místě maximální spokojenost zákazníka!

Společnost Podlahy Praha s.r.o. si váží každého zákazníka, jejím cílem je jeho spokojenost, splnění jeho požadavků a představ. Garantujeme seriózní smluvní podmínky, vysokou odbornou úroveň prací, dodržení požadované kvality díla, záruční i pozáruční servis.

Věříme, že si vyberete kvalitu, že si vyberete společnost Podlahy Praha s.r.o.!

Více informací na téma vinylové podlahy Fatraclick naleznete na webu Vinylové podlahy click a nebo zde v sortimentu jako Vinylová podlaha Fatra Click, také by vás ale mohla zajímat vinylová plovoucí podlaha.