Vinylová podlaha údržba

Vinylová podlaha se díky širokému spektru použití, velké nabídce dekorů a hlavně pro svou relativně nízkou cenu, stala ve stavebnictví fenoménem současnosti a lze se s ní setkat téměř na každém kroku. Žádanou a oblíbenou se stala i díky skutečnosti, že vinylová podlaha a její údržba je relativně jednodušší než úklid dřevěné podlahy.

Vinylová podlaha údržba - poradíme vám jak na pravidelnou údržbu

Není velký rozdíl při údržbě a čištění vinylových podlah a ostatních tvrdých podlahovin. V podstatě se jedná o pravidelný úklid podlah v domácnostech, podlah v komerčních prostorech a firem. V současnosti jsou na našem trhu běžně k dostání speciální čisticí prostředky a čisticí systémy pro vinylové podlahy. Nevhodné udržování vinylové podlahy universálními čističi vede ke zkrácení životnosti nebo dokonce k nevratnému poškození krytiny. Ve společnosti Podlahy Praha, s.r.o. máme velké zkušenosti s údržbou vinylových podlah a rádi Vám předáme informace.

K prodloužení životnosti přispějete vhodně zvolenými čisticími prostředky a správnou údržbou vinylové podlahy.

Vinylová podlaha a její údržba je řešena podle jejího umístění, a můžeme ji rozdělit na:

  • Vinylová podlaha a její údržba ve veřejných a komerčních prostorech
  • Vinylová podlaha a její údržba v bytech

Vinylová podlaha a její údržba ve veřejných a komerčních prostorech

Vinylové podlahy dnes najdeme téměř všude, stačí se jen rozhlédnout při jednání v bance, posezení v kavárně či cukrárně, při návštěvě kadeřnictví nebo v mateřské školce. Architekti vinylové podlahy často využívají při řešení komerčních prostor. Mají tak možnost navrhnout podlahy s neobvyklým designem, nebo zajímavou kombinaci dekorů dřeva a kamene. Takto zvolené kombinace různých dekorů ze stejných materiálů mají velkou výhodu, kterou má vinylová podlaha, tou je naprosto stejná údržba.

Obvykle tuto údržbu provádí specializované úklidové firmy, nebo zaměstnanci provozovatele. Protože se jedná většinou o prostory s velkou výměrou podlahové plochy, provádí se údržba většinou strojním čištěním, které vinylová podlaha výborně snáší. Naše společnost Podlahy Praha, s.r.o. má pro své klienty řešení v podobě čisticího systému Bona Deep Clean Systém. Dlouhou životnost můžete zajistit vinylové podlaze, kde je použita údržba tímto systémem s použitím vhodných čisticích prostředků.

Bohužel naše zkušenosti jsou takové, že spousta úklidových firem používá nevhodné univerzální prostředky na údržbu vinylových podlah a dochází tak velmi často k jejich trvalému poškození. Pokud i Vy používáte levné univerzální prostředky pro úklid, musíme Vás upozornit, že podlaha s takovou údržbou bude poškozena a životnost těchto podlahových krytin podstatně zkrácena. Majitel tuto skutečnost pozná hlavně při výpočtu nákladů na nutné pořízení nových krytin.

Vinylová podlaha údržba - pravidelná údržba prodlouží životnost podlahy

Nevhodné prostředky používané v častých intervalech obvykle poškodí podlahové krytiny a zkrátí tak jejich životnost. Prodejce i výrobce krytin neuzná reklamaci při poškození krytin universálními čisticími prostředky a nesprávnou údržbou těchto podlahových krytin. Pokud chcete těmto problémům předcházet, můžeme Vám v naší společnosti Podlahy Praha, s.r.o. vypracovat komplexní nabídku, ve které bude detailně zpracována údržba vinylové podlahy včetně nabídky vhodných přípravků na její čištění.

Vlastníkům komerčních prostor i firmám a správcům veřejných budov umíme vypracovat komplexní nabídku vhodných čisticích přípravků, kde porovnáme manuální i strojové čištění podlah, čištění průmyslových a veřejných podlah, čištění komerčních podlah, ale i běžnou údržbu rozdílných pochozích povrchů. Vinylová podlaha a její údržba ve veřejných prostorách bude, pokud je dobře nastavený systém, pro naše klienty ekonomicky výhodná.

Vinylová podlaha a její údržba v bytech

Řešit úklid podlah musí téměř každý z nás, ať bydlíte v rodinném domě nebo v bytě. Někdo volí čisticí prostředky podle svých zkušeností, někdo na doporučení známých, a některé osloví reklama v médiích. Každý řeší údržbu své podlahy jinak. Ale i tady platí, že údržba s použitím universálního čisticího prostředku, který je vhodný na mytí nádobí, není vhodný pro Vaší vinylovou podlahu a její údržbu. 

Vinylová podlaha do bytu a její vhodná údržba to vše Vám v naší společnosti Podlahy Praha, s.r.o. dokážeme nabídnout v komplexním provedení, Vám na míru. Máme v nabídce také novinku, která by Vás mohla zaujmout a tou je strojové čištění Bona Deep Clean systém. Tvrdé podlahoviny kam řadíme plovoucí i celoplošně lepené vinylové podlahy, ošetřujeme a udržujeme přípravky, které jsou výhradně určené pro tyto povrchy. Protože nechceme, aby docházelo k poškození krytin a zkrácení jejich životnosti.

Vhodné čističe nabízí výrobce společnost BONA. Systém Bona Spray mop je zajímavým patentovaným prostředkem. Vinylová podlaha udržovaná systémem Bona Spray mop, bude Vám i Vašim blízkým sloužit mnoho let. Tento systém Vás osloví, jednoduchostí, snadnou a efektivní údržbou. Můžeme zde zmínit další osvědčené výrobce přípravků na úklid a čištění podlah a těmi jsou WOCA a Dr. Schütz.